T Kei Nishikori is net zo taai als zijn coach 39 V/^^yf§-y cfF Acht uur en 34 minuten stond Nishikori in zijn laatste twee par tijen op de baan. De Japanner (24) ontdeed zich in één klap van het imago dat hij een fragiel gestel heeft. Maandag al had hij halver wege de partij tegen raonic blaren onder zijn voet. Maar hij vocht door. Nishikori rekende ook af met de 'wet' dat een tennisser die in New York na twee uur 's nachts als winnaar de baan af komt, de volgende ronde verliest. Het was vier minuten voor half drie, en dus al een paar uur dins dag, toen Nishikori zijn match point tegen Raonic verzilverde. Het Arthur Ashe Stadium was gro tendeels leeg. Wawrinka ging na die slijtageslag dus als favoriet de kwartfinale in. „Al in het begin van de wedstrijd leek het alsof hij op de baan zou sterven", zag de Zwitser. Met zijn spijkerharde, en- kelhandige backhand leek Wa wrinka met 6-3 in de eerste set een makkelijke middag tegemoet te gaan. Maar Nishikori bleek eens te meer een taaie. Niet toe vallig luistert zijn coach naar de naam Michael Chang. De Chinese Amerikaan keek vroeger ook niet op een vijfsetter meer of minder. Vanaf de baseline bleef Nishikori de ballen naar de overkant timme ren. Soms leek Wawrinka het met zijn ervaring te gaan winnen, maar Nishikori brak hem in de vijfde set 'ineens' op 5-4. Nishikori verhuisde tien jaar gele den van Japan naar Florida, om te trainen bij de tennisacademie van Nick Bollettieri. Het ventje wist zich financieel gesteund door de baas van Sony. De echte door braak liet op zich wachten, maar 2014 is zijn jaar, met toernooize ges in Memphis en Barcelona. Voor het eerst sinds 1933 staat er een Japanner in de halve finale van een grand slam. Het hele land leeft mee. Tegenstander Novak Djokovic, die het woensdagnacht vooral op fitheid in vier sets won van Andy Murray, is in de halve fi nale uiteraard favoriet. Maar dat waren Raonic en Wawrinka ook, zal Nishikori denken. Halve fina list nummer drie is de Kroaat Marin Cilic. Hij klopte gistera vond de Tsjech Berdich in drie sets. Bij de vrouwen bereikte Serena Williams en Ekaterina Makarova- de halve finales. Williams ver sloeg de Italiaanse Pennetta met 6-3 6-2, Makarova was verrassend te sterk voor Victoria Azarenka uit Wit-Rusland: 6-4 6-2. Zlatan topscorer aller tijden Zweden Zlatan Ibrahimovic mag zich sinds gisteravond top scorer aller tijden noemen van Zweden. De spits van Pa ris Saint-Germain kwam in de eerste helft van de oefen wedstrijd tegen Estland twee keer tot scoren. Daar mee bracht hij zijn totaal in de nationale ploeg op vijftig. Het oude record van 49 doel punten stond sinds 1932 op naam van Sven Rydell. De vijftigste treffer van Zlatan was een beauty: een hakje. Drie Oranje-atletes in Europese ploeg Dafne Schippers, Sifan Has san en Susan Kuijken zijn uitgenodigd met de Europe se selectie mee te doen aan het atletiektoernooi om de IAAF Continental Cup in Marrakech, op 13 en 14 sep tember. De Europese federa tie stuurt een ploeg van in totaal 85 atleten uit 24 lan den naar het evenement. De teams van Noord- en Zuid- Amerika, Afrika en Azië/ Oceanië zijn de opponenten. Cavendish niet naar WK wielrennen Mark Cavendish is door de Britse wielerbond niet opge nomen in de selectie voor het WK op 28 september in het Spaanse Ponferrada. In de voorselectie zitten wel Chris Froome, Bradley Wig gins, Pete Kennaugh en Da vid Millar. In de Franse voorselectie ontbreken Ar- naud Démare en Thibaut Pi- not. Renners als Sylvain Cha- vanel, Nacer Bouhanni en Tony Gallopin zijn wel gese lecteerd. Roompot Cycling haalt ook Honig De nieuwe wielerploeg Roompot Cycling Team heeft Reinier Honig vastge legd. De dertigjarige renner komt over van het pro-conti nentale Team Voralberg. „Hij brengt ervaring en vechtlust mee", aldus de ploegleiding. Eerder deze week trok Roompot Berden de Vries, Sjoerd van Ginne- ken en Ivar Slik aan. Johnny Hoogerland en Brian van Goethem tekenden eerder. Feyenoord te sterk voor Volendam Feyenoord heeft een beslo ten oefenwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewon nen. Voor de Rotterdam mers opende Elvis Manu de score halverwege de eerste helft uit een strafschop. Jens Toornstra, overgenomen van FC Utrecht en nu basis speler, maakte na rust de tweede treffer. Doelman Kenneth Vermeer debuteer- de in het shirt van Feye noord. valse start van Oranje m -. v r-:i >U '+Jf* i s Robin van Persie passeert de Italianen Daniele de Rossi (links) en Leonardo Bonucci (rechts), foto VI Images door Rik Spekenbrink NljMEGEN/NEW YORK - Kei Nishiko- ri streed in twee dagen tijd om 714 punten op de US Open. Hij won er 358 en verloor er 356. Die magere statistiek bracht hem woens dagnacht voor het eerst in zijn car rière in de halve finale van een grand slam. Na Milos Raonic trok ook de als derde geplaatste Stanis las Wawrinka in een nieuwe mara thonpartij aan het kortste eind: 3-6, 7-5, 7-6, 6-7, 6-4. SOLNA RIJSWIJK PONFERRADA RIJSWIJK ROTTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39