I r Biljarten op de brug in de Reutel Bayerisch Arduin krijgt tijdelijke Kijk voor het laatste nieuws ook op: bestuursvoorzitter WALCHEREN 31 Barcodes op dat grote podium was dat het geval, al zal een leek daar niets van hebben gemerkt. Zenuwach tig was Van den Hoek niet, ook niet voor de jury met onder ande re dansgoeroe Dan Karaty en Gor don, niet bepaald de vaandeldra ger van subtiliteit, in de gelede ren. „Op een podium kan ik de wereld aan, terwijl ik ernaast best verlegen ben." Van den Hoek ver dient momenteel haar geld als die renartsassistente bij Dierenartsen praktijk Schouwen-Duiveland, maar zou geen nee zeggen tegen een fulltime doggydancebestaan. Die mogelijkheid lonkt, zeker nu ze vanaf eind november onder contract zal staan bij entertain mentbedrijf Sony. En wellicht ko men Van den Hoek en Sterre nog veel verder in het programma. „Maar daar mag ik nog niks over zeggen", klinkt het geheimzinnig. Tot nu toe is er nog nooit een hon- dendansact in de finale gekomen. In de uitzending van 13 septem ber wordt duidelijk of Brenda en Sterre door zijn naar de live shows. Holland's Got Talent, elke zaterdag vanaf 20.00 uur op RTL4. III III minmini Horeca op Walcheren anneer je als dor stige reiziger, op zoek naar een kroeg, met de trein in Middelburg arriveert, hoefje niet lang te zoeken. De sta tionsrestauratie is natuurlijk de eerste optie, maar wie scheept daar nu in voor een eerste koele blonde? Dat doe je, eenmaal de stations- brug over, ook niet in hotel Du Commerce of de Nieuwe Doelen, hoewel de terrasjes lonken. Nee, voor de ware kroegbezoeker is het niet onwaarschijnlijk dat café Ka- naalzicht in de Stationsstraat ei genlijk de enige en echte eerste optie is. Begin jaren '70 maakte ik mijn de buut in Kanaalzicht. Het haar hing ruim gelokt op mijn rug, dus werd ik in beginsel een beetje vreemd bejegend. De inburgeringscursus was echter kort, want toen ik op de vraag: "Van wie bin jie d'r één", ant woordde dat ik er één van Piet van Hese was, knikte eigenaar Willem Boogaard dat het goed was. Van Willem kreeg iedere stamgast op zondagmorgen een consumptie. „Je zondagscent", zei hij dan. Op menige zondagmorgen werd er ook, op harmoniumklanken, klassikaal Scheepje onder Jezus' hoede gezongen. In die tijd werd er tegen de kerst gebiljart op de brug met als hoofd prijs een levend varken. Het var ken liep los op de koer, de plaats waar heren zich vervoegden voor de kleine boodschap. Ik leerde veel stamgasten kennen waaron der de gebroeders Adrie en Wil lem Schuilwerve, successievelijk bijgenaamd Narre en Marremot - drinken was toen blijkbaar nog ge zond, want Adrie werd 89 en Wil lem 90. Ook beeldend kunstenaar Guido Metsers - hij schilderde het prach tige portret van ome Jan, de Boots man, Blom die boven de kroeg woonde - ontmoette ik er voor het eerst. Guido woonde toen bij pa om de hoek op de Korendijk en daar werd veel gefeest. Na zo'n feestje vertrok men eens op een zondag morgen per scheepje naar zee en de precieze kerkers in de Segeer- straat sloegen van schrik de ogen ten hemel aangezien alle opvaren den slechts het paradijselijk kos tuum droegen - de City of Dance is daarbij vergeleken peanuts, maar soms hebben de onverdraag- zamen de halve wereld. In Kanaalzicht kwam in die jaren een dwarsdoorsnede van de Mid delburgse bevolking - notarissen, advocaten, journalisten en kunste naars, maar ook havenwerkers, winkelpersoneel en jongens en meisjes van de vlakte. Zo zat er vaak een licht meisje dat niet echt de schoonheid zelve was en daar om Leen Jongewaard werd ge noemd. Er werd vanaf 6 uur 's morgens al stevig ingenomen, zo stevig dat de zaak op enig jaar de grootste je- neveromzet van Nederland gene reerde - een bedenkelijk record in de ogen van blauwe knopers, maar die kwamen slechts spora disch in Kanaalzicht. Een drink- echte Middelburger heeft het na tuurlijk helemaal nooit over Ka naalzicht, maar over de Reutel. Het verhaal gaat dat de Reutel zijn naam ontleent aan het feit dat oud-eigenaar Henk Baurdoux, de voorganger van Willem Boo gaard, stotterde oftewel reutelde. Anderen bestrijden die hypothese en huldigen de verklaring dat de naam stamt uit de uitdrukking 'op de reutel drinken'; poffen dus - enfin, daar raken de stamgasten en -geleerden het wellicht nooit over eens. Hij volgt hiermee voorlopig de in augustus vertrókken Patty van Belle op. Zij verliet de instelling voor verstandelijk beperkten in augustus. Van Wijk (49) begint zijn werk op 9 september. Hij zal zich met name bezighou den met de manier waarop de Stichting het hoofd moet bieden aan de veranderende wet- en re gelgeving en financiering van de zorg. Arduin moet vanaf 1 januari komend jaar niet met één op drachtgever, maar met de dertien Zeeuwse gemeenten onderhande len. Het organisatorisch aspect moet een zwaarder accent krij gen. Daarnaast zal de interim, sa men met de raad van toezicht van Arduin, het profiel opstellen van de nieuwe bestuursvoorzitter. Peter Van Wijk heeft als (inte- rim)bestuurder veel ervaring bij het begeleiden van instanties rich ting die omslag in de zorg. Zijn laatste functie was bij de landelijk opererende Stichting Timon, een zorginstelling voor jeugdigen en jongvolwassenen. Al 45 jaar serres en verbouwingen compleet voor u verzorgt door Veraso VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2014 Brenda van den Hoek en haar Shetland sheepdog Sterre uit Goes deden het afgelopen zaterdag goed bij het televi sieprogramma Holland's Got Talent foto Izaak Verkeste door Rob van Hese Rob van Hese en Edwin Mijnsber- gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. w BAKKERI WEEKENDAANBIEDING 1.50 www.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Peter van Wijk wordt benoemd als interim-voorzit ter van de Raad van bestuur van de Stichting Arduin. Bedrijventerrein Oostpolderweg 1 F, 4413 NN KRABBENDIJKE Tel. 0113-503484 info@veraso.nl WWW.VGraSO.nl Serres-kozijnen-ramen-deuren in aluminium en kunststof Rolluiken - Sereens - Zonnewering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31