Twee kazernes op Walcheren mogelijk dicht Ook intern flink banenverlies bij Zorgstroom WALCHEREN 29 MS# Jlfpsg vlissingen - Op Walcheren gaan mogelijk de brandweerkazernes in Domburg en Koudekerke dicht. De brandweerkazerne aan de Olympiaweg in Vlissingen krijgt mogelijk een dagbezetting. „Met een dagbezetting kunnen we snel ler ter plaatse zijn", zegt Gerrie Ruijs, directeur van de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ). Dat de Vlissingse kazerne ook een bezetting overdag kan krijgen betekent echter niet dat er louter beroepskrachten aan het werk zijn. „Zeker niet, er zijn vrijwilli gers die bijvoorbeeld vier dagen per week werken. Die kunnen dan op hun vrijdag dag in de ka zerne worden ingezet." Behalve Domburg en Koudekerke staan ook de kazernes in 's-Heer Arendskerke, Baarland, Wissen- kerke, Kerkwerve, Dreischor en Zuiddorpe op de nominatie dicht te gaan. De kazerne in Nieuw-Na- men staat ook in dit rijtje maar daar is al een samenwerking op touw gezet met het Vlaamse Kieldrecht. Goes krijgt mogelijk een tweede post omdat de stad de laatste jaren aanzienlijk is ge groeid. Er is inmiddels al een groot aantal bijeenkomsten geweest voor brandweerpersoneel. Tijdens de ze ontmoetingen is veel bezorgd heid uitgesproken. Zoals door de Goese bevelvoerder van het gas- pakkenteam die afschaffen van dit team onverantwoord vindt. „Realiseer dat de effecten van een chemisch incident, zoals bedrei ging van bevolking, onrust en ont wrichting, door bijvoorbeeld een lekkage aan een spoorwagon of ten gevolge van een ongeval op de A58 richting woongebieden, daar entegen (zeer)groot kunnen zijn", staat op de website van de brand weer Zeeland. Anderen zeggen dat vroeger alles beter was en dat er nu te veel ma nagers zijn. Weer een ander vindt een tank autospuit met twee brandweer mensen in Cadzand onverant woord. Afgelopen maandag meldde hij al dat door de bezuinigingen op de huishoudelijke zorg zo'n duizend klanten van zijn bedrijf geen ver goeding voor huishoudelijke on dersteuning meer krijgen. Dat be tekent ook dat 145 huishoudelijke hulpen en 500 alphahulpen hun werk kwijt raken. Maar ook de interne organisatie van Zorgstroom ondervindt de ge volgen, zo schetste hij. Volgens hem wordt geprobeerd mensen intern over te plaatsen. Maar dat zal volgens hem lang niet in alle gevallen lukken. „En we hebben straks ook niet meer het geld voor een goed sociaal plan." Nu is het nog zo dat mensen, wiens functie wordt opgeheven, een jaar lang worden ondersteund. „Dat zal straks echt niet meer lukken." Phernambucq vergeleek de bezui nigingen die afkomen op de zorg met de film 'The Perfect Storm' waarbij alles tegen zit. Hij voor ziet dat Zorgstroom door al die be zuinigingen het moet doen met twintig procent minder inkom sten. De organisatie probeert in te spelen op die bezuinigingen door de manier van werken om te gooien. „We werken sinds vorig jaar al met enkele zelfsturende teams en dat worden er steeds meer", aldus manager Ruben Le- ijnse. „Dertien van de 35 wijk teams zijn al zelfsturend." Hij ver telde dat die teams zelfs alles rege len maar wel terug kunnen vallen op een teamcoach die oplossingen aandraagt. „Maar het team kiest zelf." Directeur Zorgstroom vergelijkt bezuinigingen die afkomen op de zorg met The Perfect Storm'. Phernambucq riep de aanwezige politici op om ervoor te zorgen dat door de bezuinigingen op de huishoudelijke ondersteuning er straks niet een categorie mensen komt die zeer zwaar benadeeld worden. Dat risico is volgens hem aanwezig omdat de gemeenten wel steun willen geven aan men sen met een minimuminkomen. Mensen die daar net boven zitten kunnen daardoor netto zwaar be nadeeld worden. Hij riep de politi ci van de Walcherse gemeenten daarom op om 'niet te kiezen voor één grens'. En hij waar schuwde ook dat de ontslagen bij zijn organisatie voor drama's zul len zorgen. „Het gaat ook om kost winners die al jaren in de zorg zit ten en nu moeten stoppen." Cursussen Frans Alliance Fran^aise De komende twee weken is het bij verschillende gele genheden mogelijk zich in te schrijven voor cursussen Frans van de Alliance Fran- ^aise de Walcheren. Zater dag is er een stand op de cul turele markt in de Zeeuwse Bibliotheek (10.00 tot 16.00 uur). Verder zijn er op 8 en 9 en 15 en 16 september van 19.00 tot 20.30 uur inschrijf- avonden in de aula van de N ehalennia-scholengemeen- schap aan de Breeweg in Middelburg. Ook is het mo gelijk een niveautest te ma ken en informatie te vragen. Nominatie voor zeehond Happie De Zeeuwse zeehond Hap pie is in de race voor de titel Kidsweek Dier van het Jaar 2014. Eerste paasdag werd hij weggehaald bij de Bergse Diepsluis in de Oosterschel- de, bij Tholen. Daar was de aangespoelde jonge Happie een nationale attractie ge worden. De winnaar wordt woensdag 1 oktober bekend gemaakt. Kinderstranddag bij paviljoens Strand Nederland houdt zon dag een landelijke Kinder stranddag bij strandpavil joenhouders. In Zeeland doen Beachdub Perry's, bij Scharendijke; De Strandzot in Westkapelle en De Piraat in Oostkapelle mee aan de Kinderdag. Voor vijf euro kunnen kinderen van vier tot twaalf jaar een deelne merskaart kopen en tussen 11.00 en 15.00 uur deelne men aan alle activiteiten. De opbrengst van de kaartver koop gaat naar de Ma- ke-A-Wish Nederland. www.kinderstranddag.nl. Grasdagen bij Rammekenshof Tuin Rammekenshof in Rit- them staat zaterdag en zon dag in het teken van het na jaar, met grassen, bessen en bottels. De Zeeuwse Prairie- tuin aan de Rammekensweg bestaat dit jaar tien jaar. Lief hebbers kunnen terecht van 10.00 uur tot 17.00 uur. En tree is vijf euro, kinderen mogen gratis. www.rammekenshof.nl Politie vindt hennep tussen maïs De politie trof woensdag zo'n zestig hennepplanten aan in een maïsveld aan de Vierlingweg in Rilland. In een achtertuin van een leegstaande woning aan de Hoofdweg vond de politie na een tip nog eens vijf gro te hennepplanten. De politie heeft op beide locaties de planten weggehaald voor vernietiging. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2014 Door de bezettingsnorm voor de tankautospuit te verlagen kunnen kleinere korpsen blijven voortbestaan. door Frank van Cooten door Emile Calon MIDDELBURG - Door de bezuinigin gen op de zorg verliezen bij Zorg stroom ook dertig tot veertig men sen van het ondersteunend perso neel hun werk. Directeur Leon Phernambucq maakte dat gisteren bekend tijdens de relatiedag van de Walcherse (thuiszorgorganisa tie. MIDDELBURG THOLEN SCHARENDIJKE RITTHEM RILLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29