Aagje Deken- en Coosje Buskenstraat aangepast Bij Neeltje Jans zie je zeven kilometer fietsers RIDE™ R#SES Inwoner Serooskerke (20) vrijgesproken En nu schijnt wel de zon 28 WALCHEREN PROJECT MAATWERK Mogelijke sluiting van kazernes en minder brandweermensen op een tankautospuit. O f C rC fü VLISSINGEN - Als de nieuwe weg over het Vlissingse Scheldeterrein klaar is, worden ook de bestaande Aagje Deken- en Coosje Busken straat aangepast. De rijrichting in de Coosje Bus kenstraat wordt omgedraaid, zo dat automobilisten straks direct vanaf de Koningsweg, over het Scheldeterrein, richting parkeerga rages kunnen rijden. Het aantal automobilisten dat over de Aagje Dekenstraat rijdt neemt in dat geval toe van 2100 naar 5500 per etmaal. Op de krui sing tussen de Spuistraat en de Coosje Buskenstraat moet een ro tonde komen om de verkeers stroom af te kunnen wikkelen. Mogelijk wordt de oprit richting boulevard meteen meegenomen. De verlengde Aagje Dekenstraat richting de Koningsweg is al eer der klaar. In de tussentijd wordt de weg niet aangepast. De markt kan waarschijnlijk niet blijven staan in de Coosje Buskenstraat. De LPV heeft een voorstel inge diend om te onderzoeken of de markt kan worden verplaatst. Exclusive preview Event Autobedrijf Joosse VLISSINGEN - De brandweer in Zee land gaat de komende jaren be hoorlijk op de schop. Kazernes gaan vermoedelijk dicht en de be zetting op brandweerauto's wordt lager. Deze voorlopige voorstellen ko men uit het project Maatwerk in Brandweerzorg van de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ). „Voor alle duidelijkheid: het betreft nog slechts voorlopige voorstellen waarover nog geen besluit is geno men. Er zijn alternatieven denk baar", zegt Gerrie Ruijs, directeur van de VRZ. Het plan is dat er van de huidige 66 kazernes 59 overblijven. „Als we de landelijke norm van een ka zerne op zevenduizend inwoners zouden toepassen zou Zeeland nog maar zestien kazernes over houden. Wij hanteren een norm van een kazerne op vijftienhon derd inwoners. Dat is de Zeeuwse schaal, maatwerk dus." Jan Lonink, voorzitter van de VRZ, benadrukt dat de operatie niet louter is ingegeven door be zuinigingen. „Het gaat ook om een modernisering van onze brandweerzorg dat toekomstge richt is. Iedere Zeeuw in de stad of op het platteland wordt gedekt door een goede brandweerzorg. Dat is ons uitgangspunt." De Veiligheidsregio wil met de operatie ook een einde maken aan de zogenaamde 'schijnveilig heid'. Zo kost het kazernes in met name de kleinere dorpen veel moeite de bezetting op peil te houden. Lonink herinnert zich nog Zaamslag waar de plaatselijke kazerne een paar jaar geleden overdag dicht was omdat er geen brandweermensen beschikbaar waren. Door sluiting van kazernes zou de opkomsttijd (tien minuten in een woonkern en acht minuten naar een industriecomplex) onder druk komen te staan. „De moder ne brandweerzorg gaat echter niet alleen over opkomsttijden", zegt Ruijs. „Er wordt meer een be roep gedaan op zelfredzaamheid en de eigen verantwoordelijkheid van de inwoners. Zoals bijvoor- Er is nog geen enkel besluit genomen. Alternatieven zijn denkbaar beeld het zorgen voor adequate rookmelders." Directeur Ruijs beseft dat de slui ting van kazernes en een lagere bezetting op de voertuigen gevoe lig ligt. Tijdens recente ploeglei ders- en inloopbijeenkomsten is al veel ongerustheid uitgespro ken. Die ongerustheid gaat ook over het voornemen meer tank autospuiten met een bemanning van vier brandweerlieden in te zetten in plaats van de huidige zes. „De ervaring leert dat niet voor ieder incident zes mensen nodig zijn zoals bijvoorbeeld bij ongevallen met beknelling. Let wel, een TS4 (tankautospuit met vier brandweermensen) is geen veredeld busje. Dat is een volwaar dige tankautospuit met dezelfde slagkracht als een TS6." Ruijs gaat nog een stap verder. „Een TS4 vergroot de slagvaardig heid. Er hoeven immers minder mensen op te komen zodat de in zet sneller is. Daarnaast is een voertuig met een lagere bezetting voor een aantal kazernes de red ding. Anders zouden die mogelijk ook dicht gaan." Voorbeeld is de post Cadzand. Die zou ook in een rijtje van te sluiten kaznernes voorkomen. Door de inzet van een TS2 kan de ze kazerne echter open blijven. De aangepaste voorstellen met reacties 'uit het veld' staan op de agenda van de vergadering van het Algemeen Bestuur op 25 sep tember. Hierna zijn de gemeente raden en de medezeggenschapsra den aan zet. Definitieve besluitvorming is ver moedelijk in december. „Er kan dus nog van alles veranderen", zegt Ruijs. Zondag wordt in Zeeland de landelij ke Ride for the Roses verreden. Een fietstocht waarmee geld wordt inge zameld voor de strijd tegen kanker. Meer dan 11.000 mensen doen mee. De PZC telt af in deze rubriek. GOES - Zeventig kruispunten moet Henk de Jong bemensen met vrijwilligers zondag. Hij heeft er driehonderd mensen voor. De Jong, die alle vrijwilligers aan stuurt, houdt zich voornamelijk bezig met de twee korte afstan den: 25 en vijftig kilometer. „De route van de honderd kilometer wordt beveiligd door motorrij ders. De kortere afstanden gaan over fietspaden, eigenlijk gewoon door het verkeer heen." Hij heeft ervaring met koers en verkeer; De Jong is bij de Delta Ri de for the Roses betrokken sinds 2008, toen de landelijke ride in Goes was. „En ik rijd hem elk jaar mee. Ik heb vroeger veel gekoerst, ik ben nog een keer Zeeuws kam pioen geweest, in 1979." De verkeersregelaars zijn allemaal herkenbaar. Ze hebben de be voegdheid om auto's tegen te hou den. „Ze mogen ook kentekens no teren. Als automobilisten de aan- Usa wijzingen negeren, krijgen ze toch een bekeuring. Meestal gaat het goed. De verkeersregelaars staan er voor een goed doel, het is geen wedstrijd, dat weten men sen ook wel." Wie de fietsers wil toejuichen, kan dat volgens De Jong het beste doen bij Neeltje Jans of de Zee- landbrug. „Daar zie jé het lint van zeven kilometer al van ver aanko men." MIDDELBURG - De twintigjarige Dennis van K. is gisteren vrijge sproken door de Middelburgse rechtbank. De jongeman uit Serooskerke (W) moest twee we ken geleden voorkomen omdat hij verdacht werd van diefstal en brandstichting. Hij zou samen met twee vrienden bier, wijn, fris drank en andere goederen gesto len hebben uit het gebouw van de tennisvereniging in zijn dorp. En vervolgens zou hij brand hebben gesticht. Dat alles gebeurde op 13 januari 2012. De officier van justitie gaf des tijds al aan dat hij onvoldoende overtuigend bewijs kon overleg gen voor de brandstichting. Maar hij meende wel voldoende sterk te staan om de inbraak en de dief stal te kunnen bewijzen. Hij eiste dat Van K. door de Middelburgse rechtbank veroordeeld zou wor den tot een werkstraf van tachtig uur, vier weken voorwaardelijk en de verplichting om gedragscur sussen te volgen. Advocate Rivka Davidse pleitte voor vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Ze wees erop dat een van de andere verdachten al was vrijgesproken. De rechters heb ben haar gevolgd omdat, zo bleek gisteren, er onvoldoende bewijs is voor veroordeling. door Nadia Berkelder BIGGEKERKE - De officiële opening van het dorpsbos in Biggekerke viel in no vember letterlijk in het water. Daarom vond gisteren de herkansing plaats. Ce- deputeerde Carla Schönknecht schoof aan bij een picknick met leerlingen van basisschool De Schute om het bos in te wijden. Het bos is met geld van de pro vincie ingericht foto Ruben Oreel Ontmoet een aantal nieuwe bekenden, nog voor de officiële introductie. De volledig nieuwe Ford Mondeo en Ford Focus. Zij geven hun geheimen prijs tijdens v f dit exclusieve event. Zoals hun revolutionaire design en bijzondere innovaties. Met een hapje en een drankje en... een leuke verrassing voor u als bezoeker. Bovendien komt u meteen alles te weten over de nieuwe Ford C-MAX Plug-ln Hybride! Straks beschikbaar met slechts 7<Vö bijtelling! U bent van harte uitgenodigd op vrijdag 12 september van 16.00 - 21.00 uur voor ons Exclusive Preview Event. Ga naar ford.nl/exclusivepreview en meld u aan. I 1 I EXCLUSIVE PREVIEW EVENT I Güdeweg 20.4383 NK Vlisslngen. Telefoon 0118 - 419420. Brandweer Zeeland flink op de schop door Frank van Cooten Gerrie Ruijs, directeur VRZ door Nadia Berkelder IN ACTIE VOOR IMw/rTiTl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28