Jongedames ZEELAND Wielershirt voor de 'Ride' Meeste winkels Antwerpen open op koopzondag almanak Sport Inspectie van het onderwijs geeft een onvoldoende voor examens van twee mbo-opleidingen. PRIJSVRAAG Flora Holland Springruiters zegevieren op WK TERNEUZEN - Mbo-school Scalda heeft studenten van twee oplei dingen te makkelijk hun diploma gegeven. Dat blijkt uit een rap port van de Inspectie van het On derwijs, naar aanleiding van een bezoek in maart dit jaar. Het gaat om de opleidingen mede werker marketing en communica tie en juridisch medewerker zake lijke dienstverlening (beiden ni veau 4) in Middelburg. Bij de opleiding medewerker mar keting en communicatie worden praktijkexamens niet volgens de regels afgenomen. Ook ontbreken beoordelingen van een tweede do cent. Praktijkbegeleiders leggen bovendien niet uit waarom zij stu denten met een 'goed', 'voldoen de' of'onvoldoende' beoordelen. De examencommissie van beide opleidingen functioneert ook ge brekkig, vindt de inspectie, om dat ze diploma's uitdeelt zonder na te gaan of studenten daar wel recht op hebben. De examenop drachten van de opleiding juri disch medewerker voldoen niet en zijn niet altijd vooraf goedge keurd door de examencommissie. Studenten moesten een laptop én boeken aanschaffen, terwijl een school dit niet mag verplichten. Bij de opleiding uitvoerend bak ker (niveau 2) is onvoldoende toe zicht op de kwaliteit van het on derwijs. De inspectie vindt overi gens dat dit toezicht voor alle mbo-opleidingen beter moet. De inspectie onderzocht in totaal vijf opleidingen: allround opera tor (niveau 3) scoort op alle pun ten voldoende en sportopleiding CIOS scoort voldoende tot goed. Scalda krijgt een jaar de tijd om de opleidingen te verbeteren. MIDDELBURG - De Kreekrakbrug in de richting van Bergen op Zoom is in de nacht van maandag 8 op dinsdag 9 september tussen 0.00 uur en 6.00 uur volledig afgeslo ten tussen de aansluitingen 31 (Rilland) en 30 (Hoogerheide). Het verkeer wordt omgeleid via de N289. Automobilisten moeten rekening houden met een langere reistijd. Het verkeer in de richting van Middelburg heeft geen last. De brug in de richting van Ber gen om Zoom wordt tijdens deze nacht één centimeter omhoog ge bracht. Dit gebeurt om de brug bij de pijlers en landhoofden los te kunnen krijgen van de opleg gingen waar hij op rust. ANTWERPEN - Winkels in Antwer pen doen massaal mee aan de eer ste koopzondag, dit weekend. Een groot gedeelte van het winkelper soneel zag het aanvankelijk niet zitten om op zondag te werken, maar veel zaken zijn alsnog over stag gegaan. Het stadsbestuur be sloot in mei elke eerste zondag van de maand uit te roepen tot koopzondag. Uitzonderingen zijn er ook. Op de Meir houden Inno en P&C hun deuren deze zondag nog gesloten, omdat de cao-onder handelingen met het personeel nog niet zijn afgerond. P&C doet een maand later wel mee. Het is af en toe een gezellige boel, daar in het revalidatiecentrum. Ze ker als die oudere heer zijn luidruch tige entree maakt en het gezelschap in de fitnessruimte voor het meren deel bestaat uit vrouwen. 'Dag jon gedames', galmt hij steevast, onge acht de leeftijd van de aanwezigen. 'Charmeur', roept een van de 'jonge dames'. Jolig steekt hij vervolgens een lang verhaal af over jagende mannen en vrouwen die het wild vormen voor die jagers. Glimlachend hoort één van de vrou wen hem aan. Na zijn betoog kijkt ze hem eens diep in de ogen. „Weet je wat jij moet gaan doen?" Gretig kijkt hij haar aan. „Ga vis sen joh, dat is ook jagen. Scalda op de vingers getikt SU? door Cornelleke Blok pagina 26 en 27: Commentaar; Scalda moet aan de slag VRIJDAG 5 september 2014 25 GOES - De Ride for the Roses werpt zijn schaduw vooruit In de aanloop naar de megatoertocht voor fietsers schreef de gemeente Goes een prijsvraag uit. Inwoners werd gevraagd foto's van zichzelf in te sturen, met fiets, op een bijzondere plek in de gemeente. Winnares Annet van Heusden kreeg gisteren uit handen van burgemeester René Verhulst het nieuwe Goes vooruit-wielershirt Dat wordt zondag ook door het bedrijventeam van de ge meente Goes gedragen. De PZC wil zondag van de Ride for the Roses graag foto's (en verhalen) van deelnemers en publiek ontvangen. Die zijn in te sturen via een formu lier op www.pzc.nl/ridefortheroses. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25