Brandweer in Zeeland gaat komende jaren flink op de schop PZC Kunstenaar zit met restschuld na veiling oranje pand Alternatief plan voorziet alleen in tol op Autobahn en Bundesstrasse en voorkomt scheuring Duitse christendemocraten. Van bouwval tot droomhuis Wonen Bewolking in de middag 24c VRIJDAG 5 september 2014 Word ook abonnee! BERLIJN - In de strijd over een toe komstige tolheffing voor buiten landse automobilisten op Duitse wegen stevenen de Duitse chris ten-democraten af op een compro mis. Volgens de krant Augsburger Allgemeine moet de omstreden PKW-Maut alleen gelden op de grotere wegen: de Autobahn en de Bundesstrasse. Eerdere plannen van verkeersminister Alexander Dobrindt (CSU) om de tol uit te breiden naar binnenwegen - Land- strassen - zouden daarmee van de baan zijn. De kwestie dreigde de christelijk-democratische Unie van bondskanselier Angela Mer kel te splijten. Binnen Merkels CDU groeide de kritiek op de tol- plannen van de Beierse zusterpar tij CSU. Vooral in de grensregio's stuiten de tolplannen op weerstand. Een tolvignet gaat too euro per jaar kosten. Duitse ondernemers en politici vrezen dat invoering van de tol gevolgen zal hebben voor het aantal buitenlanders dat in Duitsland inkopen doet, brand stof tankt en op vakantie gaat. Mocht de tol niet op secundaire wegen worden ingevoerd, dan ont last dit buitenlandse automobilis ten aan Duitse grenzen aanzien lijk. De nieuwe plannen zouden ook een tegemoetkoming beteke nen aan kritiek door bestuurders van Duits-Nederlandse grensge meentes. Die ondertekenden re cent een anti-Maut-resolutie. In hun ogen is de tol een terugkeer naar de tijd van slagbomen en controles aan de grens. De opbrengst van de tol moet worden gebruikt voor de sanering van het Duitse wegennet. Een pro bleem met de plannen van minis ter Dobrindt is het mogelijk dis criminerende karakter ervan. Duitse automobilisten worden na melijk gecompenseerd via een la gere wegenbelasting. De Europe se Commissie heeft ernstige be zwaren tegen deze constructie. Het Duitse ministerie van Financi ën zou mede daarom werken aan een alternatief plan. Hierin zou het de overheid onder meer moge lijk worden gemaakt om private investeerders aan te trekken voor het beheer en het onderhoud van de snelwegen. GOES - Het 'oranje' pand aan de Lange Noordstraat in Middelburg is gisteren tijdens een executievei ling verkocht voor 444.000 euro aan een vastgoedhandelaar. Het eindbod betekent dat oud eigenaar en kunstenaar William Verstraeten en zijn vrouw Marij ke Smulder, die er een espresso bar uitbaatte, blijven zitten met een restschuld van zo'n vier ton. Ze moeten binnenkort hun huis verlaten. Verstraeten schilderde zijn huis oranje uit protest tegen de bank, die zijn woning gedwongen laat veilen. De gemeente Middelburg eiste vervolgens dat het kunst werk Code Oranje ongedaan wordt gemaakt. De nieuwe eige naar, die anoniem wil blijven, moet na de overdracht het pand binnen een maand overschilde ren. DESTELLING UW MENING 488 reacties EENS HHHI74% ONEENS 26% Operatie is volgens de Veiligheidsregio Zeeland niet alleen een bezuiniging, het korps zou ook aan modernise ring toe zijn. pagina 28 en 29: Achtergronden en reacties Het plan is dat er van de 66 kazernes in Zeeland 59 overblijven. Wellicht minder mensen op een tankautospuit Kazernes gaan vermoedelijk dicht Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 209 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Ga naar www.pzc.nl/abonneren Duitse tol enkel op hoofdweg door onze correspondent Wierd Duk pagina 32 en 33: Ja jammer, we hebben verloren van de bank Op de brandweer kan best worden bezuinigd Reageeroppzc.nl Ik heb vertrouwen in de veiligheid van de kerncentrale illustratie Nourdin Kouch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1