Claim Q-koorts ligt op bord staat EENS ■■■■164% ONEENS ■■36% Oekraïne wil 'muur* op Russische grens PZC Activisten zijn volgens EPZ geen serieuze bedreiging Op het terrein van de kerncentrale lopen herdershonden rond De beveiliging kent tien ringen Blaudzun maakt opwachting opZNF Uit Maxima steelt show in Midde Word ook abonnee! De ziekte onder melkgeiten eiste tussen 2007 en 2012 ook 25 men senlevens, volgens officiële cij fers. De advocaten zeggen dat Qjkoorts zeker honderd levens kostte. Vorig jaar oktober stelde de Stichting Q_-koortsclaim de melkgeitenhouders al aansprake lijk. Gesprekken met hun verzeke raars over schadevergoeding lo pen nog. Dat nu ook de overheid aansprakelijk wordt gesteld, komt volgens de advocaten doordat de toenmalige minister Gerda Ver burg van Landbouw niet ade quaat handelde, terwijl ze op de hoogte moet zijn geweest van de gevaren voor de volksgezondheid. Die waren als sinds 1985 bekend. Ook wordt de overheid verweten in 2009 bewust een gezondheids risico te hebben genomen voor burgers in de buurt van geiten- houderijen. Destijds weigerde Ver burg de lokaties van besmette be drijven te noemen. Had ze dat wél gedaan, dan hadden omwo nenden maatregelen kunnen ne men. Belangen van veehouders werden boven de gezondheid van burgers gesteld, vinden de advoca ten. Ook verwijten zij de over heid pas in 2009 met inenting van melkgeiten te zijn begonnen, waardoor de gevolgen voor de volksgezondheid groter werden. DESTELLING UW MENING 274 reacties Hij ging niet verder in op de plan nen. Het is niet duidelijk of Jatsen joek een letterlijke muur heeft bedoeld, maar plannen daarvoor zijn eerder wel ter sprake geko men. De lange grens tussen Oek raïne en Rusland is niet goed be waakt. Volgens Kiev maakt Rus land daar gebruik van door strij ders en wapens naar Oekraïne te sturen. DONDERDAG 4 september 2014 Na de recente problemen met de kerncen trales in België rijst de vraag: hoe goed is de beveiliging van de kerncentrale in Borssele? pagina 23: Commentaar pagina 28 en 29: Kerncentrale is een onneembare vesting Ga naar www.pzc.nl/abonneren door Chris van Alem NIJMEGEN - De Stichting Q-koorts- claim stelt de ministers Henk Kamp (WD, Economische Zaken) en Edith Schippers (WD, Volksge zondheid) vandaag aansprakelijk voor de gevolgen van de Q-koorts. De staat moet opdraaien voor alle schade die het gevolg is van de ziekte, stellen de advocaten Sin- dram en Rohof van de in Nijmegen gevestigde Q-koortsclaim. O pagina 10 en11: Q-koorts: wie betaalt de rekening? Ik heb vertrouwen in de veiligheid van de kerncentrale Reageer op pzc.nl Timmermans kan beter in Den Haag blijven KIEV - Oekraïne plant een 'muur project' op de grens met Rusland met de bedoeling een 'echte grens' te creëren tussen de twee landen. Dat heeft de Oekraïense premier Arseni Jatsenjoek woensdag ge zegd. pagina 8: Vredesplan uit hoed van Poetin Editie: Walcheren - De zon schijnt flink 25° 256e jaargang nr. 208 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1