'Familieleden wonen allemaal ver* Rectificatie WALCHEREN 25 Eerste Zeeuwse meetdag voor kinderschoenen MIDDELBURG - Toppodotherapie de Boer houdt zaterdag op de Markt in Middelburg tussen 10.00 en 16.00 uur de allereerste kinder voeten- en schoenenmeetdag van Zeeland. Uit onderzoek is geble ken dat 77 procent van de kinde ren op te kleine schoenen loopt; dit kan schadelijke gevolgen heb ben voor de ontwikkeling van de voet. Daarom wil De Boer zater dag gratis de kindervoeten en schoenen opmeten en de ouders goed schoenadvies geven. De start van het nieuwe schooljaar is aanleiding voor veel ouders nieu we schoenen voor hun kinderen aan te schaffen. Provincie Zeeland WESTKAPELLE - Haar buren zijn druk met de zorg voor hun eigen familieleden. Haar familieleden wonen in Friesland, Zuid-Lim burg en Amsterdam en hebben echt niet de tijd om wekelijks naar Westkapelle te komen om haar vloeren te dweilen. En haar kennissen wonen in Duitsland en komen enkele keren per jaar haar tuin doen. Ria Wilbrink uit Westkapelle weet niet wie straks haar vloeren dweilt als ze geen huishoudelijke zorg meer krijgt. En dat dweilen is noodzakelijk omdat ze heel makkelijk valt, zo zegt de 69-jari- ge. Ze heeft al jaren huishoudelij ke zorg. Door problemen met haar geheugen weet ze niet meer precies hoe lang. „Maar Els Borst was nog minister." Maar haar zorgen over het dwei len van haar vloer vallen in het niet bij de zorgen die ze heeft over de ouderen die alleen aow hebben, al dan niet aangevuld met een klein pensioentje, want die groep zal het echt gaan mer ken, zo vreest de Westkappelse. Ze heeft noodgedwongen allerlei hulpmiddelen ontwikkeld waar mee ze kan voorkomen dat ze moet bukken. „Maar dweilen, dat lukt mij echt niet. Daar heb ik echt hulp bij nodig." Tablet Café in de bibliotheek In de bibliotheek Vlissingen is donderdag 4 september een Tablet Café van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Een Tablet Cafe is een ontmoetingsplek voor Ipad- en andere tabletbezitters. Tips, trucs, apps en games worden met elkaar gedeeld. Het accent ligt op de uitwis seling van ervaringen. Kerkdienst wijkt uit vanwege de Ride De Protestantse Gemeenten van Nieuw- en Sint Joosland en Ritthem houden zondag hun startzondag van het sei zoen. Deze dienst begint om 10.00 uur in de kerk van Rit them. Aanvankelijk zou die in Nieuw- en Sint Joosland zijn, maar vanwege de door komst van Ride for the Ro ses is de dienst in Ritthem. Miniconcert tenor en organist in kerk Countertenor Jan van Seters en pianist en organist Jan Wisse geven donderdag om 15.00 uur het wekelijkse mi niconcert in de Koorkerk in Middelburg. Jan van Seters zingt onder meer een aria van Johann Christoph Bach. Wisse zal niet alleen begelei den maar ook solistisch te beluisteren zijn. Feestelijke middag op het Rozenplein In het kader van Middelburg Rozenstad houden vijf on dernemers zaterdag een fees telijke middag op het Rozen- plein. Vanaf 11.00 uur 's och tends tot circa 17.00 uur 's middags vinden er allerlei activiteiten plaats op het plein tussen De Kapper en Lunchgalerie Dustoch aan de Korte Geere. Zon verwarmt water Vrijburgbad De gemeenten Vlissingen en Middelburg nemen woensdag 10 september de zonnecollectoren op het Vrij burgbad feestelijk in ge bruik. Deze collectoren ver warmen het zwembadwa ter. De installatie wordt door vier wethouders van sport en milieu van beide ge meenten in gebruik gesteld. Live jazz en poëzie op de Vismarkt Het Kwintet van saxofonist Ron Henderikse speelt zon dag op de Vismarkt in Mid delburg ballads en muziek- thema's uit legendarische films. Dat gebeurt van 13.30 tot 17.30 uur. Tevens is er poezie van De Retorikers om 14.30 en 15.30 uur. Een aantal dichters draagt voor uit nieuw werk. WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2014 In tegenstelling tot wat is vermeld in de kennisgeving d.d. 20 augustus 2014 over vaststelling van het provinciaal inpassingsplan Marinierskazerné Vlissingen, kan door belanghebbenden tot en met 2 oktober 2014 beroep worden ingesteld bij de Raad van State. Afdeling bestuurs rechtspraak. Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het inpassingsplan treedt in werking op de dag na afloop van bovengenoemde termijn. Het be treft hier geen '1e wijziging' zoals in de eerdere bekendmaking vermeld. Als binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening wordt ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, dan treedt het inpassingsplan niet in werking totdat op het verzoek is beslist. Zowel voor het indienen van een beroepsschrift als een verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Ria Wilbrink foto Ruben Oreel Jeanine van Galen is per januari haar baan kwijt bij Zorgstroom. foto Ruben Oreel www.zeeland.nl VLISSINGEN RITTHEM MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25