IS onthoofdt opnieuw journalist VS PZC 'Mijn hondje stond opeens fp te koop op Facebook' Buiten Frans Timmermans (PvdA) vertrekt naar de Europese Commissie. Volgens het kabinet krijgt hij een topfunctie. 66 Ze waren het diertje onderweg kwijtgeraakt, zeiden ze Vervallen biedt kan: DE STELLING UW MENING 452 reacties WASHINGTON - Islamitische Staat (IS) heeft een video vrijgegeven waarop de onthoofding van de Amerikaanse journalist Steven Joel Sotloff is te zien. Dat meldt Si te, die de online activiteiten van terreurgroepen in de gaten houdt. IS dreigt in de video ook de Brit David Cawthorne Haines te do den. De Verenigde Staten kunnen nog niets zeggen over de echtheid van de video, de beelden worden geanalyseerd. IS dreigde Sotloff om te brengen als de Amerikaan se luchtaanvallen op IS-strijders in Irak zouden doorgaan. Sotloff werd in augustus 2013 in Syrië ontvoerd. Islamitische Staat onthoofdde eer der de Amerikaanse journalist Ja mes Foley. Word ook abonnee! 8 711688 555530 De biologische rijkdom van de Galapagoseilanden WOENSDAG 3 september 2014 DEN haag - Het kabinet verliest zijn populairste bewindspersoon nu minister van Buitenlandse Za ken Frans Timmermans (PvdA) naar Brussel vertrekt Welke porte feuille in de Europese Commissie hij krijgt, maakt commissievoorzit ter Jean-Claude Juncker volgende week pas bekend, zei premier Mark Rutte gisteren. Timmer mans krijgt wel een spilfunctie, liet Rutte doorschemeren: „Ik ben erg enthousiast. We zouden Tim mermans niet kandideren als het takenpakket niet overeenkomt met zijn statuur en kwaliteiten." De nieuwe Europese Commissie moet effectiever besturen. Daarom wordt er een aantal 'supercommis-» sarissen' (of A-commissarissen) be noemd. Timmermans wordt er daar hoogstwaarschijnlijk een van. Zij geven leiding aan enkele 'B-commissarissen' rond één the ma, bijvoorbeeld economische za ken. De supercommissarissen be waken de politieke prioriteiten van de commissie. Rutte: „Niet een commissie van de dingetjes, maar van een paar grote dingen." Het kabinet pleitte in Brussel eer der al voor een dagelijks bestuur dat zich louter richt op hoofdza ken zoals economie en energie. Timmermans' kandidatuur sluit volgens Rutte 'heel erg aan' op de Nederlandse agenda. Gistermiddag sprak Timmermans in Brussel met de commissievoor zitter Juncker over zijn nieuwe baan. Deze week houdt Juncker sollicitatiegesprekken met de kan didaten voor de commissie die op 1 november begint. Tot dusver zijn slechts enkele portefeuilles verge ven. Timmermans zelf wilde gis teravond alleen kwijt dat zijn kan didatuur 'eervol' is. Partijen in de Tweede Kamer ma ken geen punt van zijn vertrek. PvdA-leider Diederik Samsom: „Hij zal hier zeker gemist worden, maar hij kan voor ons in Brussel goede zaken doen." Oud-PvdA-minister van Ontwik kelingssamenwerking Bert Koen- ders zou de beoogd opvolger zijn van Timmermans. Het gebeurde allemaal maandag middag. Sarina heeft twee chihua hua's, Amber en Bram. Haar kinde ren zijn er buiten mee op stap. Sa rina is aan het koken. „Ik lette er niet zo op. Ik dacht dat ze met alle bei mijn hondjes waren teruggeko men. Tot ik Bram buiten zag lo pen. 'Waar is Amber?', vroeg ik. Ze wisten het niet. Ze waren het dier tje onderweg kwijtgeraakt, zeiden ze." Sarina ondernam direct actie. Haar chihuahua's dragen een halsband je met adres en telefoonnummer. Ook hebben ze een chip die kan worden uitgelezen met speciale ap paratuur. „Ik heb de dierenarts ge beld. Of hij iets had gehoord. Hij wist van niks. Ik heb vervolgens contact opgenomen met de die renambulance. Ze konden me daar ook niet verder helpen." Een zoekactie in de buurt - Sarina woont in de Goessepolderstraat - bleef eveneens zonder resultaat. De situatie leek hopeloos, tot ze - vertelt ze dinsdag - via via hoorde dat waarschijnlijk haar hondje op een Facebook-pagina te koop werd aangeboden. Voor twee- of drie honderd euro. „Binnen één, ander half uur moet dat al gebeurd zijn. Ik ben gaan kijken en ik zag het di rect. Het bandje met ons adres en ons telefoonnummer was weg, maar dit was zeker mijn hondje." Sarina heeft de 'advertentie' ook op haar eigen Facebook-pagina ge- plaatst, als bewijs. De tekst moet er in sneltreinvaart op gezet zijn. Die staat vol tikfouten. 'Iemand in- tresse in chiwawa vroutje jaar oud info pb'. De prijs die Sarina noemt, wordt overigens niet ver meld. Vervolgens ging het razendsnel. Sa rina vertelt dat een vrouw bij haar aan de deur kwam die wist te mel den dat de verdwenen chihuahua 'een paar straten verder bij men sen in huis zat'. „Ik ben erheen ge gaan. En daar was ze. Het bandje om haar nek was er zogenaamd af gevallen. Ik kreeg haar mee en ze boden nog wel verontschuldigin gen aan." Sarina heeft toch aangifte gedaan bij de politie en haar verhaal op Facebook gezet: 'Waarschuwing voor alle huisdierbezitters!' De reacties zijn voorspelbaar veront waardigd. Sarina neemt haar kin deren overigens niets kwalijk, hoe wel zij buiten niet goed op de hondjes letten. „Het zijn kinderen, hè." suikerquotum voor industrie Timmermans kan beter in Den Haag blijven Reageer op pzc.nl Voetballers zijn hun geld dubbel en dwars waard EENS 12% ONEENS pagina 3: Tweede journalist VS gedood Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 207 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Minister voor topjob naar Brussel door Sandra Donker en Niels Klaassen )c Zonnig nazomerweer 230 Sarina de Buck met haar uiteindelijk teruggevonden chihuahua Amber, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf SLUISKIL - „Mijn hondje boden ze gewoon te koop aan op internet. Absurd!" Sarina de Buck uit Sluiskil is er dinsdagochtend nog steeds ontdaan van. „Gelukkig is ze wel te rug." Sarina de Buck O pagina 2 en 3: Weg voor nieuwe droombaan Frans Timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1