Reislust Glasfabriek Sas leeft voort almanak Ttoee gewonden door vechtpartij 26 en 27 Sport Behoud van vijf kantoren, bank wil in eigen huis alle specialismen blijven aan- bieden, dertig voltijdbanen weg. Tienduizenden zonnepanelen op Tholen Vermeer krijgt veel over zich heen na overstap terneuzen - Eén Rabobank voor heel Zeeuws-Vlaanderen is 1 okto ber officieel een feit. De maanden oktober en november worden ge bruikt om de drie banken (Hulst, Terneuzen-Sas van Gent en West- Zeeuws-Vlaanderen) administra tief samen te voegen. Het eerste weekend van december gaan alle systemen over. Johan de Winter is de beoogd di rectievoorzitter van de Rabobank Zeeuws-Vlaanderen. Hij heeft eer der gewerkt bij de Rabobank Kloosterzande/Graauw en Hulst en was vanaf 2010 directeur van de Rabobank in de Hoeksche Waard. De Winter heeft al heel wat lokale Rabobanken zien sa mensmelten tot grotere eenhe den. Dat is volgens hem zeker geen doel op zich. „Om de dienst verlening aan de klanten op een hoog niveau te houden en toch dichtbij te organiseren moet je op tijd de krachten bundelen." Op weg naar de fusie zijn in Zeeuws-Vlaanderen kantoren ge sloten, in Axel, Sas van Gent, Ter- neuzen-Zuidpolder en Klooster- zande. Ook een aantal geldauto maten is verdwenen. Toch is de Rabobank nog altijd de bank met verreweg de meeste geldautoma ten en ook kantoren (Hulst, Ter- neuzen, Sluis, Oostburg en Bres- kens). „We blijven in die kanto ren ons volledige dienstenpakket aanbieden", geeft De Winter aan, „met alle specialismen die daarbij horen. Dat blijft mogelijk door sa men te gaan. Onze klanten vra gen meer, maar ook de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en De Nederlandsche Bank hebben hun eisen aangescherpt." Met 65.000 Zeeuws-Vlaamse klan ten, een marktaandeel van 50 pro cent in het zakelijk verkeer (zelfs 90 procent in de agrarische sec tor) en ook nog veel Belgische ac tiviteiten (één vijfde van het to taal) is de Rabobank de grootste fi nanciële Zeeuws-Vlaamse instel ling. De betekenis voor de regio mag niet worden onderschat, al dus De Winter. „Wij zetten ook alle spaarmiddelen in Zeeuws- Vlaanderen uit." „Maar", voegt De Winter toe, „on ze balans (het totaal van uitzettin gen en middelen) krimpt, onder meer omdat onze klanten meer sparen en minder lenen. Ook is er sprake van margedruk. De rparges nemen af. Ook dat is een drijfveer om te fuseren." Een efficiëntere manier van wer ken heeft zich vertaald in een klei nere personeelsbezetting. Ruim vijftien procent van de medewer kers, samen dertig voltijd arbeids plaatsen, is boventallig verklaard. Volgens De Winter gaat het voor al om directie- en management functies. „We gaan immers van drie directies naar één en afdelin gen worden samengevoegd." Aan de andere kant zijn er ook weer vacatures. „We moeten constant op zoek blijven naar specialisti sche talenten." HULST - Bij een flinke vechtpartij in een café aan de markt in Hulst, zijn zondagavond twee gewon den gevallen. Ze zijn met blauwe plekken en schaafwonden per am bulance naar het ziekenhuis ge bracht. Volgens ooggetuigen waren leden van een motorclub bij de vecht partij betrokken. De politie kon dat gisteren niet bevestigen en doet eerst verder onderzoek naar de toedracht. Wel liet de politie weten dat er ongeveer dertig café gangers bij het handgemeen wa ren betrokken. Het jonge gezin woont bijzonder naar de zin in een mooi dorp op Walcheren. De familie is normaliter tamelijk reislustig, maar de afgelopen zomer vakantie werd gekozen voor een be stemming dichtbij. De gezinsleden streken daartoe neer op op een mini- camping die op slechts enkele kilo meters afstand ligt van het huisa dres. Ze waren van huis uit geleerd om bij aankomst eerst even te bellen als ze goed aangekomen waren op hun vakantiebestemming. Dus werden ook deze keer de naaste familieleden telefonisch bijgepraat over de actue le ontwikkelingen: „We zijn goed aangekomen." Rabobank fuseert per 1 oktober door Harmen van der Werf DINSDAG 2 september 2014 25 Tip? redactie@pzc.nl SAS VAN CENT - De begin juli gesloten glasfabriek Sas van Gent blijft voortleven. In het Industrieel Museum in de oude suikerloodsen aan de Sasse Westkade hebben vrijwilligers een reusachtig kunstwerk uit de kantine van het vroegere SasGlas geplaatst Wie het museum straks bezoekt, staat bij de entree direct oog in oog met het spektakelstuk van 9,5 meter breed en 2,75 meter hoog. De Franse kunstenares Claude Descomps maakte het in juli 1963 onthulde kunstwerk ter promotie van een nieu we techniek van de glasfabriek: gehard glas met een inge brande, gekleurde emaillaag. Carnaval in Sas van Gent is erop uitgebeeld. Het kunstwerk hing in de oudbouw van de glasfabriek die in 2011 is gesloopt. Het was drie jaar opgeslagen bij het museum, maar heeft nu dus een promi nente plek gekregen, als eerbetoon aan de glasfabriek uit 1899. Vrijwilliger Rinus Klaassen was het kunstwerk maan dagochtend nog zorgvuldig aan het poetsen. Het museum gaat begin 2015 open. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53