Verse broodjes in het Huis van Nassau Wie het snelst is, wint slag om ziekenhuis op Walcheren SCHOUWEN-DUIVELAND 31 44 Het duurde even voordat ik de broodjes kon maken zonder spiekbriefje Duinkonijn valt goed in de smaak Trendz Event in hartje stad Ondernemersplein Toen zij via een vriend hoorden dat het Huis van Nassau leeg stond, begon het te kriebelen bij Nicole en Raymond Nicodem. Een eigen winkel in hartje Zierik zee, dat zag het echtpaar uit Goes wel zitten. Ze trokken de stad in om te onderzoeken wat daar nog miste. Een broodjeszaak, conclu deerden ze, die vanaf de eerste dag goed blijkt te lopen. Nu het toeristenseizoen lang zaam tot een einde komt, heeft Ni cole even tijd om adem te halen. Maar moe is ze allerminst: „Een bedrijf starten is een avontuur. Je leert elke dag iets nieuws, maar dat geeft mij juist energie. We wil len iets unieks bieden en daar ho ren broodjes bij met soms wel vijf verschillende ingrediënten. Het duurde even voordat ik ze alle maal klaar kon maken zonder een spiekbriefje ernaast." Het horecaleven is niet nieuw voor het echtpaar Nicodem. Eer der bezaten zij restaurants in Goes en Wemeldinge, waar ook Raymonds vader en moeder mee werkten. In Zierikzee is dat niet anders: Nicole's schoonvader staat daar een paar keer per week in de keuken om verse salades te berei den. Want vers is een vereiste bij Broodje van Nassau, zoveel is dui delijk na een kijkje in de vitrine. „We zijn goed ontvangen door de andere ondernemers in het cen trum", vindt de Nicole. „Een jaar terug stonden hier nog een hoop panden leeg. Ook voor andere on dernemers is het goed als er mooie nieuwe winkels bijko men." Reclame heeft de onderneemster nog nauwelijks gemaakt. „Ik pro moot de winkel eigenlijk alleen via Facebook en de website, maar de bezoekers stromen binnen. Het streelt mijn ego wel hoor, dat mensen die bij ons zijn geweest hun positieve ervaringen met el kaar delen." Naast bezoekers aan de stad halen ook veel medewer kers van bedrijven in de buurt hun lunch tegenwoordig in het Huis van Nassau, ontdekte Nico le. „Ik merk aan hun reacties dat er behoefte was aan een plek als deze. Tot een jaar geleden was er de Stadsbakkerij aan de Appel markt waar je terecht kon voor een vers belegd broodje. Maar toen die stopte, kwam daar niets soortgelijks voor terug. Voor ons een mooie kans." Nu er iets meer tijd is, willen Ray mond en Nicole zich naast de re guliere lunch ook bezig gaan hou den met bedrijfslunches. Nicole: „Op Schouwen-Duiveland zitten veel kleine en middelgrote bedrij ven zonder eigen catering. Daar willen wij op inspelen door com plete lunches op bestelling af te le veren." De reacties, ook op andere web sites, op Duinkonijn zijn lovend. Persoonlijke ontvangst, prima schoon en een geweldige ligging nabij de vuurtoren - klinkt het in de recensies van bezoekers. Die nabijheid van de vuurtoren maakt het voor eigenaresse Mine- ke Straijer, dochter van de vroege re vuurtorenwachter van Burgh- Haamstede, bepaald geen opgave om zich elke keer weer met veel enthousiasme over Duinkonijn en zijn gasten te ontfermen. „Ik ben zelf geboren in de duinen en daarom een duinkonijn. En ik vind het er nog altijd prachtig." Duinkonijn maakt met 51 andere appartementen deel uit van De Torenhoeve. Straijer kocht het tien jaar gele den. Daarvoor was het van oud-burgemeester Piet Wisse van Wissenkerke. zierikzee - Na het succes van Fas hion, Bubbles Beauty zetten de Zierikzeese onderneemsters van Sluis Mode, ZieZo Pannenkoek- ENeterij, Parfumerie de Zwaan tjes en Meer Imago hun samen werking voort met Trendz Event 2014. Voor de vrijdagen 5 septem ber en 3 oktober zijn nog kaarten te koop bij één van de deelnemen de bedrijven. Trendz Event begint om 19.00 uur bij ZieZo. „Nee, wij hebben de keuze niet verlegd", zegt woordvoerder Dick Bosscher van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Maar omdat Vlissingen de procedure voor de bouw van een nieuw zie kenhuis heeft vertraagd, praat het ADRZ nu ook met Middelburg en Veere. „De reden is dat de gemeenteraad van Vlissingen in het voorjaar een motie heeft aangenomen om te onderzoeken of het ziekenhuis toch aan de Koudekerkseweg kan blijven. Maar wat is er sindsdien gebeurd? Of dat onderzoek nu ook echt wordt gedaan, weten wij niet. Trouwens, TNO heeft het al eens onderzocht en geadviseerd dat pand niet op te knappen. Dat is niet haalbaar." Daarom besloot het ADRZ een nieuw hospitaal te bouwen voor dagbehandelingen. De 'oude' loca tie Mortiere op Vlissings grondge bied is nog niet afgevallen; en de 'nieuwe' locatie bij Ramsburg op Middelburgs grondgebied is niet dé plek voor het nieuwe Walcher- se ziekenhuis. „Dat is te stellig", zegt Bosscher. Ramsburg is wel een nieuwe op tie voor het ADRZ. Maar, zegt hij, dat is een andere plek in de Mor tiere - bij Mini Mundi op ZEP - ook. „Die twee plekken zijn door de gemeente Middelburg aangebo den en daar wordt nu naar geke ken." In feite zijn er nu dus drie móge lijke vestigingslocaties voor het ADRZ op Walcheren. Elke locatie wordt beoordeeld op drie kwalitei ten: bereikbaarheid, betaalbaar heid en beschikbaarheid. „Het is een keten van kwesties", stelt Bosscher. De Vlissingse loca tie in de Mortiere is nog niet be- schikbaar. „Bovendien is die plek voor de overheden eigenlijk te duur vanwege de extra afslag op de rotonde die er moet komen. Middelburg heeft twee alternatie ven aangeboden. Maar bijvoor beeld Ramsburg heeft als nadeel dat het ziekenhuis aan de ene kant van de Middelburgse Water gang aan de Oostperkweg zou ko men, en het parkeerterrein aan de andere kant van de watergang. Dan moet er een bruggetje ko men en dat is verder lopen." Beschikbaarheid van een locatie wordt wel steeds belangrijker. „Wij willen er in 2017 zitten, dus we moeten snel aan de slag. Het ziekenhuis moet ook redelijk snel te realiseren zijn. Een financier wil ook pas meedoen als zeker is dat we een plek hebben om te bouwen. Middelburg laat zien dat ze snel wil handelen." Het uitgangspunt dat er een nieuw ziekenhuis op Walcheren komt, is niet verlaten. Bosscher: „Mensen denken dat straks alles wel naar Goes zal gaan. Maar daar is niet eens de ruimte om ook de dagbehandelingen te verzorgen die nu in Vlissingen plaatsvinden. Het gaat er echt om dat een ge meente snel vooruit wil." Wethouder Saskia Szarafinski van Middelburg wil de locaties voor een Walchers ziekenhuis niet be vestigen. De gemeente wil zorg vuldig kiezen, in overleg met Vlis singen en Veere. De gemeente Vlissingen wilde gis teren niet reageren. DINSDAG 2 SEPTEMBER 2014 Van links naar rechts Tara Joy Bodbijl, Nicole Nicodem en Cynthia van der Have. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost ZIERIKZEE - Deze zomer opende in Zierikzee Broodje van Nassau haar deuren, met ambachtelijke, vers be legde broodjes om mee te nemen, of gewoon ter plaatse op te eten. Nicole Nicodem BURGH-HAAMSTEDE - Duinkonijn in Burgh-Haamstede heeft de eerste prijs in de categorie appartemen ten gewonnen bij de 'Eropuit in Ei gen Landverkiezing 2013-2014 van de website www.eropuitineigen- land.nl. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het ADRZ praat met Middelburg over twee andere loca ties voor Walchers ziekenhuis om dat Vlissingen talmt. Bereikbaarheid, betaalbaar heid en beschikbaarheid be palen keuze voor locatie van nieuwbouw ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45