Borstkankerzorg ADRZ en ZorgSaam in orde Een hanger, een T-shirt of een sponsorbei RIDEthe R#SES Vijf en zes jaar cel voor overvallers woning Kinderen leren piano kennen 28 SCHOUWEN-DUIVELAND TabletCafe in Zeeuwse bibliotheek ZEEHONDENOPVANG Zeehondenopvang A Seal in Stellendam is volop in bedrijf. Westvoorne krijgt steun crèche. 8 FP De patiëntenvereniging voor men sen die te maken hebben of heb ben gehad met borstkanker infor meert met deze 'onderscheiding' patiënten over de kwaliteit van de zorg die ziekenhuizen bieden. Criteria zijn onder meer de kwali teit en ervaring van borstkanker- chirurgen, maar ook de snelheid van de diagnostiek en de wacht tijd voor een borstoperatie. Ook tellen de ervaringen van patiën ten zwaar mee. ADRZ en ZorgSaam voldoen allebei aan de vijf verplichte criteria. ADRZ haalt op acht van de tien bijko mende criteria ook een voldoen de, ZorgSaam scoort daarop de volle honderd procent. Beide orga nisaties mogen het roze lintje ove rigens al jaren dragen. Zorgverzekeraar CZ plaatste de borstkankerzorg van het ADRZ onlangs in de hoogste categorie 'Beste zorg'. Als enige in Zeeland, laat ADRZ weten. ZorgSaam- woordvoerder René Maas nuan ceert dit. „ZorgSaam voldoet wel aan de kwaliteitsnorm van CZ, maar haalt niet de nieuwe volu menorm van 150 patiënten per jaar. Daarover woedt nu een lan delijke discussie." MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg houdt van daag van 15.00 tot 17.00 uur een TabletCafé in het Leescafé op de begane grond. Hier kun je op een informele manier terecht met al lerhande vragen over tabiets. De toegang is gratis. THE TRAVELING PIANO ZIERIKZEE - Er komen geen wild west taferelen op de Zeeuwse stranden als een zieke zeehond is aangespoeld. „Wij willen geen oorlogje spelen over de rug van de Zeeuwse zeehond", zegt Niek Kuizenga, directeur van de Zee hondencrèche Pieterburen en van de nog op te richten zeehonden opvang in Westvoorne. „Wij wil len wel samenwerken", zegt Jaap van der Hiele van de Eerste Hulp Bij Zeezoogdieren en mede initia tiefnemer van zeehondenopvang A Seal in Stellendam. Vanavond praten beide partijen over samen werking Waar de opvang in Stellendam al volop draait (er zijn zeven zeehon den binnen), is een zeehondenop vang in Westvoorne nog steeds een plan op papier. Een plan dat wel kan rekenen op de steun en kennis van de zeehon- dencreche in Pieterburen. In de af gelopen week werd bekend dat Pieterburen zich definitief heeft verbonden aan het initiatief in Westvoorne. Het gaat om een be stuurlijke samenwerking, legt Kui zenga uit. Hij is directeur van de creche in Pieterburen en wordt dat ook in Westvoorne. Daarnaast zal de Raad van Toezicht van Pie terburen ook mee gaan kijken in Westvoorne en zullen de vrijwilli gers worden opgeleid door Pieter buren. Bij A Seal in Stellendam adviseert Lenie 't Hart, oprichter van de zee- hondencreche in Pieterburen. Al le banden tussen 't Hart en de cre che zijn een paar maanden gele den verbroken na een diepgaand conflict, onder andere over de ma nier waarop de zeehonden ver zorgd werden. Zo zijn zeehonden uitgezet terwijl ze nog lang niet voldoende zouden zijn aange sterkt om te overleven. Daarnaast is bij A Seal Jaap van der Hiele een van de drijvende krachten. Hij is al 20 jaar verbon den aan de zeehondenzorg in Zee land en is dé man die er altijd voor zorgde dat de Zeeuwse zee honden naar Pieterburen werden vervoerd. Hij legt uit dat in de aanloop naar de oprichting van een opvang in Stellendam serieus is gekeken naar samenwerking met West- Jgg ggglp pi - SÉfe voorne en dat beide partijen het goed met elkaar kunnen vinden. „Maar uiteindelijk hebben we toch gekozen voor Stellendam. De opvang van Westvoorne komt in het Oostvoornse meer. Daar moet dan zout water naar toe; dat kan allemaal wel, maar de infrastruc tuur is er nog niet. In Stellendam is het allemaal voorhanden." De opvang is gerealiseerd aan de bin nenzijde van de Haringvlietslui- zen, bij de Haringvlietexpo. Westvoorne besloot het initiatief toch door te zetten en wist de zee- hondencreche aan zich te binden. Dat de creche dit gedaan heeft is zeer opmerkelijk. Toen Lenie 't Hart in december vorig jaar pleit te voor een dependance van de zeehondencreche in Zeeland was het directeur Niek Kuizenga die Zondag wordt in Zeeland de Ride for the Roses verreden. Een fietstocht waarmee geld wordt ingezameld voor de strijd tegen kanker. Er doen 11.000 mensen aan mee. De PZC telt afin een dagelijkse rubriek, Neem nu Miriam Klaassen, goud smid uit Ede. Zij ontwierp voor de Ride for the Roses een siera- dencollectie onder de naam Mane Novum. „Dat betekent een nieu we morgen in het Latijn", legt ze uit. Het logo van de Ride is erin verwerkt. Een deel van de op brengst van de sieraden gaat naar de Ride for the Roses. De siera den zijn zondag te koop bij de stand in de Zeelandhallen. Verder kan informatie worden gevonden op de site www.miriamklaas- sen.nl. En dan is er nog de specia le fietsbel. Het bedrijf Sponsorbei heeft eeh bel ontwikkeld met daarin het logo van de Ride. De bel kost 12,50 euro en vier euro daarvan gaat naar KWF Kankerbe strijding. Zie www.sponsorbel.nl. Verder is er wielerkleding (met op de voorkant Goes Zeeland 2014) te verkrijgen via de web shop van de landelijke organisa tie: www.ridefortheroses.nl. Op leuntje.com is een T-shirt met een Zeeuws karakter te verkrij gen. Van elk verkocht shirt gaat ook weer een deel naar het KWF. Twee weken geleden liet het slachtoffer (61) weten dat hij vre selijke tijden heeft doorgemaakt als gevolg van die overval. Er werd die avond aangeklopt bij hem. Toen hij opende stond er een jonge vrouw op zijn stoep die meldde dat haar auto kapot was. Voor de man iets in de gaten had, sprong er iemand op hem, werkte hem tegen de grond waarna zijn armen en benen werden gekne veld en er om geld werd gevraagd. De overvallers verdwenen met 150 tot 200 euro aan cash geld en de pinpas en -code van de man waarna er op verschillende plaat sen voor 4500 euro werd gepind. De straf die de twee krijgen is conform de eis van de officier van justitie. De man ontkende enige betrokkenheid. Zijn - inmiddels - ex-vriendin bekende gedeeltelijk, maar volgens de rechters blijkt duidelijk dat ze allebei betrokken waren bij deze gewelddadige over val. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Borstkanker Vereni ging Nederland (BVN) heeft de borstkankerzorg van de Zeeuwse ziekenhuizen ZorgSaam en ADRZ middels een roze lintje wederom het stempel 'goed' gegeven. 'We willen geen door Melita Lanting aHMHlHMSHHHii -jt- RENESSE - De kinderen van kinderopvang Kibeo in Renesse doken er gister ochtend na bezorging meteen bovenop. De knalrode piano van 'The Traveling Piano' intrigeert Het instrument trekt in september langs verschillende Kibeo- locaties om te worden bespeeld door ouders en medewerkers. Kinderen kun nen zo op speelse wijze kennismaken met de piano, foto Dirk-Jan Gjeltema I Lenie 't Hart bij de opvang in Stellendam, foto Dirk-Jan Gjeltema door Jan Dagevos VLISSINGEN - Sieraden, shirts of gadgets: de Ride for the Roses brengt niet alleen de fietsers in be weging. Ook tal van creatievelin- gen, kunstenaars of bedrijven zijn druk met de landelijke fietstocht. Allemaal met hetzelfde doel als de deelnemers; geld inzamelen voor de strijd tegen kanker. IN ACTIE VOOR MIDDELBURG - Zes en vijf jaar cel. Dat is de straf die twee inwoners (32 en 23) van Schiedam gisteren kregen van de Middelburgse recht bank omdat ze op 15 december van het vorige jaar een overval pleegden in een woning in Burgh-Haamstede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42