Hiddink haalt Van Dijk bij Oranje-selectie Van Geel is kritisch over keeper Mulder SPORT 35 Serena Williams soepel naar kwartfinales Kloetinge door naar volgende bekerronde Royston Drenthe naar Sheffield Royston Drenthe heeft als nog een nieuwe club gevon den. De flamboyante aanvaller kan terecht bij Sheffield Wednesday, dat acteert op het tweede Engelse niveau. Hij wordt gehuurd van Rea ding, dat geen plek meer had voor de Nederlander. De 27-jarige Drenthe staat sinds vorige zomer onder contract bij Reading. De Rot terdammer kwam afgelopen seizoen 24 keer in actie en scoorde twee keer. FC IVvente huurt Ryo Miyaichi FC Twente heeft op de val reep nog een aanvallende versterking aan de selectie kunnen toevoegen. De Tuk kers hebben met Arsenal en kele uren voor het verstrij ken van de transferperiode overeenstemming bereikt over de huur van Ryo Miyaichi. Twente krijgt één seizoen de beschikking over de 21-jarige Japanner. Miyaichi speelde in 2011 ook al in de eredivisie, bij Feye- noord. Weer wereldrecord zwemster Hosszu De Hongaarse zwemster Ka- tinka Hosszu heeft gisteren bij wereldbekerwedstrijden kortebaan in Dubai op nieuw een wereldrecord ver beterd. Nadat ze vorige week in Do ha al haar oude toptijd op de 100 meter wisselslag tot 57,25 had verbeterd, kwam ze nu tot 56,86. Eerder op de dag had Hoss zu al een Europees record ge zwommen op de 100 meter rugslag: 55,38 seconden. Vierde plaats voor Lisette de Heide Lisette de Heide heeft giste ren bij de wereldkampioen schapen paracycling in het Amerikaanse Greenville een vierde plaats behaald in de wegwedstrijd. De Goese wielrenster werd zaterdag in de tijdrit vijfde. Lisette de Heide werd vori ge week tijdens de training voor het WK nog aangere den en liep kneuzingen op. Iniesta ontbreekt in interlands Spanje Andrés Iniesta mist de oefen interland van Spanje tegen Frankrijk en de EK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Mace donië. De Spaanse voetbalbond meldde gisteren dat de mid denvelder van FC Barcelona te geblesseerd is om te spe len. Iniesta kampt met een knie blessure, die hem zondag ook al uit de selectie van Bar^a hield. NEW YORK - In de jacht op haar zesde titel in de US Ópen heeft Se rena Williams gisteren de volgen de horde met succes genomen. De Amerikaanse tennisster won in de vierde ronde van het grands- lamtoernooi in New York zonder veel moeite van de Estse Kaia Kan- epi en bereikte de kwartfinales. Williams rekende af met Kanepi in twee sets: 6-3 6-3. Ze sloeg acht aces. In de kwartfinale treft Willi ams dè Italiaanse Flavia Pennetta. Novak Djokovic bereikte ook de kwartfinales. De titelkandidaat uit Servië versloeg in de vierde ronde van het grandslamtoernooi in New York in drie sets de Duit ser Philipp Kohlschreiber: 6-1 7-5 6-4. De nummer één van de wereld kende weinig problemen met zijn tegenstander, die veel onnodige fouten maakte. Van Dijk werd nog niet eerder op geroepen voor Oranje, dat zich sinds gisteren in Noordwijk voor bereidt op de oefeninterland te gen Italië van donderdag in Bari en de EK-kwalificatiewedstrijd te gen Tsjechië van volgende week dinsdag in Praag. Net als Clasie en Vlaar melden ook Klaas-Jan Huntelaar (ziek), Arjen Robben (enkelblessure) en Rafael van der Vaart (spierblessu re) zich niet in Noordwijk. Hid dink riep zondag al PSV'er Lucia no Narsingh op, waardoor de se lectie uit 23 spelers bestaat. Van der Wiel viel in eerste instan tie af, nadat hij wel in de voorse lectie zat. De rechtsback speelde zondag 90 minuten met zijn club Paris Saint-Germain in het com petitieduel met Saint-Etienne. Hiddink, die aan zijn tweede ter mijn als bondscoach begint, ver raste eerder al door Ibrahim Afel- lay (Olympiakos), Davy Klaassen (Ajax) en Erik Pieters (Stoke City) op te roepen. Sven van Beek heeft zich bij bondscoach Adrie Koster van Jong Oranje afgemeld voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen de leeftijdsgenoten van Georgië en Slowakije. De verdediger van Feyenoord heeft last van een buikspierblessure. Als vervanger heeft Koster Joshua Brenet van PSV opgeroepen. ZUNDERT - Kloetinge heeft zich de finitief geplaatst voor de volgende bekerronde. Na zeges op Klundert en Dongen volgde gisteravond een gelijkspel tegen zondag-eer steklasser Moerse Boys (1-1). Diederik Hiensch gaf tegen Moer se Boys speeltijd aan spelers die tijdens de voorbereiding nog niet zoveel in actie waren gekomen. Zo deden Marijn Corstanje, Perry Bek, Alex Jobse en Julius Bliek mee. Het werd een gelijkopgaan- de wedstrijd zonder al te veel kan sen. Pas na rust werd er gescoord. Dennis Dorssers brak in de 65e minuut de ban via een mooi dia gonaal schot: 0-1. De thuisclub kwam in de 75e minuut langszij via Daan van den Broek. Hij schoot raak uit een strafschop, na dat even daarvoor in het straf schopgebied aan zijn shirt werd getrokken. Vermeer tekende gisteren voor vier jaar bij Feyenoord. „Erwin keept nu vier, vijf jaar in het eer ste van Feyenoord", reageerde Martin van Geel. „We hebben hem heel lang gesteund, maar hij heeft onvoldoende stappen ge maakt in zijn ontwikkeling." De technisch directeur draaide er niet omheen. „Dat we Kenneth Vermeer konden contracteren za gen wij als een buitenkansje", al dus Van Geel. „Natuurlijk snappen wij dat er sentimenten zijn en we zijn echt niet over één nacht ijs gegaan. We willen een topclub zijn en heb ben nu de financiële middelen om hem vast te leggen. We waren niet tevreden over onze huidige doelman, terwijl Vermeer één van de beste keepers van Neder land is." Mulder en ook de inmiddels aan PEC Zwolle verhuurde tweede doelman Warner Hahn kregen zondagavond na het duel met FC Twente (0-0) uitleg van Van Geel, trainer Fred Rutten en keepers trainer Patrick Lodewijks. Van Geel: „Vanuit menselijk oog punt was dat zwaar. Maar het hoort erbij, deze wereld is hard. We hadden verwacht dat Erwin nu verder zou zijn." Na zo'n periode in het eerste moet een speler van Feyenoord ei genlijk de stap naar Lazio Roma of FC Porto maken, zoals andere spelers dat deze zomer hebben ge daan. We zagen onvoldoende ont wikkeling en dat hebben we hem ook verteld." Kuip. De oud-spits zou Vermeer verbaal een duwtje in de rug kun nen geven door hem een warm welkom te geven. Houtman: „Nu je het zegt, ja. Daar heb ik eigen lijk nog niet over nagedacht. Ik vind Vermeer een goede keeper. Weet je wat het is? Als hij ballen pakt, is het snel een Feyenoor- der." Dat gevoel heeft de keeper zelf ook. Hij heeft een weloverwogen besluit genomen, om de volgende stap in zijn carrière zetten. AZ is een optie geweest, Manchester United heeft zich op de valreep ook nog bij Vermeer gemeld. Bij de club van Louis van Gaal zou hij tweede doelman worden. „Ik was er al uit met Feyenoord en ben een man van mijn woord. Ik ben blij met mijn keuze. Toen het nieuws na de wedstrijd tegen Groningen naar buiten kwam leek het alsof er een bom was ont ploft. Zelf heb ik alleen maar posi tieve reacties gehad. De jongens bij Ajax waren verrast, maar ze gunden het me wel." Vermeer wil weer keepen, belang rijk zijn voor een club, laten zien dat hij bij de beste keepers van Nederland hoort ep opnieuw in beeld komen bij het Nederlands elftal. „Alles valt en staat met preste ren", weet de viervoudig interna tional. „Laten we hopen dat alles goed komt." DINSDAG 2 SEPTEMBER 2014 SHEFFIELD ENSCHEDE DUBAI GREENVILLE MADRID NOORDWIJK - Virgil van Dijk is door bondscoach Guus Hiddink opgeroe pen voor het Nederlands elftal. De verdediger van Celtic is samen met Gregory van der Wiel toegevoegd aan de spelersgroep, omdat Ron Vlaar (kuit) en Jordy Clasie (ham string) vanwege blessures zijn afge haakt. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Erwin Mulder wilde gisteren niets zeggen over de trans fer van Kenneth Vermeer. De doel man van Feyenoord zal zijn basis plaats kwijtraken aan de van Ajax overgekomen nieuweling. Kenneth Vermeer in zijn nieuwe thuishaven, de Kuip in Rotterdam, foto Robert Vos/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35