'We maken er als gemeenten geen wedstrijd van' Een hanger, een T-shirt of een sponsorbei RIDE R#SES r Ziekenhuispuzzel c <"c <0 rc WALCHEREN 29 - 500 gram kibbeling 6,00 - Sliptong per kilo 12,50 MIDDELBURC - Tempo is belangrijk voor het ADRZ, maar de gemeen te Middelburg wil de locatie voor een Walchers ziekenhuis vooral zorgvuldig kiezen. „Het is geen wedstrijd tussen Vlissingen en Middelburg, absoluut niet", rea geert wethouder Saskia Szarafins ki van Middelburg. „We willen het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis graag zo goed mo gelijk faciliteren op de meest ge schikte plek. Daarom zijn we als gemeenten op Walcheren ook steeds met elkaar in overleg over deze ontwikkeling. Donderdag aanstaande hebben we weer een gesprek om elkaar bij te praten", zegt Szarafinski. 'We' zijn Szarafinski (PvdA) en haar collega-wethouders Sem Stroosnijder (SP) van Vlissingen en Chris Maas (PvdA/GL) van Veere. Stroosnijder en Maas wis ten volgens haar dat Middelburg alternatieve locaties voor de Mor- tiere zou aanbieden. „Dat hebben we met elkaar besproken." Want zoals het de opdracht van de gemeenteraad van Vlissingen aan Stroosnijder was om te onder zoeken of het ziekenhuis toch aan de Koudekerkseweg kan blijven, zo was het de opdracht van de Middelburgse raad aan Szarafins ki om andere plekken aan te bie den aan het ADRZ. Dat is inmiddels gebeurd. Het ADRZ heeft die genoemd, maar Szarafinski wil er niet op ingaan. „Ik ga die plekken niet bevestigen of ontkennen. Als we een locatie bekendmaken, moeten eerst om wonenden en betrokkenen daar over worden geïnformeerd." Die zorgvuldigheid gaat boven de snelheid waarmee een keuze wordt gemaakt. Het ADRZ heeft wel steeds meer haast, omdat het nieuwe ziekenhuis in 2017 open zou moeten gaan. „Ik begrijp wel dat je dit voortvarend moet aan pakken, maar het is ook een inge wikkelde zaak", vindt Szarafinski. De Middelburgse wethouder is er niet bang voor dat het front dat de Walcherse gemeenten willen vormen, uit elkaar valt door de al ternatieven die nu zijn aangebo den. „We overleggen als gemeen ten en het ADRZ weet dat." De gemeente Vlissingen wilde gis teren niet reageren. De gemeente wilde ook niet zeggen of het on derzoek naar de locatie Koude kerkseweg al is begonnen. Orgelconcert door Rien Donkersloot Rien Donkersloot geeft van avond in de Nieuwe Kerk in Middelburg het slotconcert in de reeks zomerconcerten, georganiseerd door de Com missie Orgelconcerten Mid delburg. Het programma ver meldt composities van C.P.E. Bach, Karg-Elert, Jo seph Jongen (sonate Eroïca) en een improvisatie. Aanvang: 20.00 uur. TabletCafé in Zeeuwse bieb De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg houdt vandaag van 15.00 tot 17.00 uur een TabletCafé in het Leescafé op de begane grond. Hier kun je op een informele ma nier terecht met allerhande vragen over tabiets. De toe gang is gratis. Het accent van het Tablet- Café ligt op de uitwisseling van ervaringen met deze ap paraten. Laatste historische markt Veere De laatste historische markt van deze zomer wordt van daag gehouden in het stadje Veere. Er worden onder meer twee paarden besla gen en er zijn veel oude am bachten te bewonderen. Ook worden allerlei ambach telijke streekproducten ge presenteerd door mensen in historische kledij. De markt is dinsdag van 10.00 tot 17.00 uur. Jeugdnatuurclub de vleermuis start weer Jeugdnatuurclub de Vleer muis begint vandaag weer met een nieuw seizoen. Elke dinsdag van 18.30 uur tot 19.30 uur kunnen kinderen daarvoor in het jeugdhonk van Dorpshuis Nimmerdor in Grijpskerke terecht. De natuurclub is voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Voor aanmelden kun je een mail- tje sturen naar natuurclub@zeelandnet.nl. Zondag wordt in Zeeland de Ride for the Roses verreden. Een fietstocht waarmee geld wordt ingezameld voor de strijd tegen kanker. Er doen 11.000 mensen aan mee. De PZC telt afin een dagelijkse rubriek. Neem nu Miriam Klaassen, goud smid uit Ede. Zij ontwierp voor de Ride for the Roses een siera- dencollectie onder de naam Mane Novum. „Dat betekent een nieu we morgen in het Latijn", legt ze uit. Het logo van de Ride is erin verwerkt. Een deel van de op brengst van de sieraden gaat naar de Ride for the Roses. De siera den zijn zondag te koop bij de stand in de Zeelandhallen. Verder kan informatie worden gevonden op de site www.miriamklaas- sen.nl. En dan is er nog de specia le fietsbel. Het bedrijf Sponsorbei heeft een bel ontwikkeld met daarin het logo van de Ride. De "De verse zeevisspeclallsten NIEUW op de dinsdagmarkt in Goes! bel kost 12,50 euro en vier euro daarvan gaat naar KWF Kankerbe strijding. Zie www.sponsorbel.nl. Verder is er wielerkleding (met op de voorkant Goes Zeeland 2014) te verkrijgen via de web shop van de landelijke organisa tie: www.ridefortheroses.nl. Op leuntje.com is een T-shirt met een Zeeuws karakter te verkrij gen. Van elk verkocht shirt gaat ook weer een deel naar het KWF. (wij staan tegenover de Zeeman) Van deze aanbieding mogen alle Zeeuwen mee profiteren. Op al onze markten krijgt u de gehele week tegen inlevering van deze bon: Middelburg DINSDAG 2 SEPTEMBER 2014 door Maurits Sep MIDDELBURG MIDDELBURG VEERE GRIJPSKERKE door Jan Dagevos VLISSINGEN - Sieraden, shirts of gadgets: de Ride for the Roses brengt niet alleen de fietsers in be weging. Ook tal van creatievelin- gen, kunstenaars of bedrijven zijn druk met de landelijke fietstocht. Allemaal met hetzelfde doel als de deelnemers; geld inzamelen voor de strijd tegen kanker. IN ACTIE VOOR 1 Dinsdag: Goes, woensdag: Putte, donderdag: Middelburg, L 1 vrijdag: Vlissingen, zaterdag: Oost-Souburg 4 Infographic Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29