Dertig arbeidsplaatsen weg door fusie Rabobank Zeeuws-Vlaanderen Reislust Megaklus is begonnen Jongen (16) zwaargewond op Zeelandbrug almanak Sport 26 en 27 Duizend klanten van Zorgstroom en honderden medewerkers ondervinden nadelige gevolgen van bezuinigingen. Landing luchtballon heeft veel bekijks KREEKRAKBRUGGEN Vermeer krijgt veel over zich heen na overstap Tienduizenden zonnepanelen op Tholen door Zorgstroom, krijgen te ma ken met de gevolgen van die be zuinigingen op de thuiszorg. Zij kunnen mogelijk onder dezelfde voorwaarden aan de slag bij Zeeuws Schoon, een particulier bureau, opgezet door Zorgstroom. Door de landelijke bezuinigingen krijgen gemeenten vanaf januari een lagere bijdrage voor het ver goeden van huishoudelijke hulp. Het gaat om een korting van veer tig procent. Maar daarnaast gaat volgens een landelijk onderzoek nog eens een deel van die bijdra ge op aan bureaucratische kosten die de gemeenten maken. Pher- nambucq constateert ook dat de bezuinigingen in de drie gemeen ten verschillend uitpakken. De circa duizend Walcherse klan ten die getroffen worden door de voorgestelde maatregelen van de colleges moeten de huishoudelij ke ondersteuning in de toekomst zelf organiseren. De gemeenten vinden dat deze groep vanaf 2015 hulp moeten vragen aan familiele den, kennissen of de hulp zelf in kopen. Phernambucq voorspelt dat zij dan duurder uit zullen zijn dan nu het geval is. Het is nog niet duidelijk wanneer mensen voor een compensatie van de ge meente in aanmerking komen en of dat in elke gemeente hetzelfde is. Volgens hem zullen veel oude ren voor het eerst in hun leven een beroep moeten doen op de bijstand om de huishoudelijke zorg te kunnen betalen. Wethouder Chris Maas (Veere) bestrijdt dat de gemeenten extra bezuinigen. „Wij zullen dat in een gesprek met Zorgstroom on derbouwen. Wij voeren een be leid uit. Alleen het tempo waarin verschilt." gen regie kunnen voeren over hun huishouden. Zo'n 145 huis houdelijke hulpen van Zorg stroom raken daardoor hun baan kwijt, aldus directeur Leon Pher nambucq. Ook zo'n vijfhonderd alphahul- pen, die nu worden bemiddeld MIDDELBURG - Duizend klanten van de Walcherse thuiszorgorgani satie Zorgstroom krijgen vanaf ja nuari 2015 geen vergoeding meer voor huishoudelijke ondersteu ning. Het gaat om klanten die ei- ZIERIKZEE - Bij een verkeersonge val op de Zeelandbrug is gister ochtend een 16-jarige inwoner van Zierikzee zwaargewond ge raakt. De jongen verkeert niet in levensgevaar, meldt de politie, De aanrijding vond plaats rond tien over half elf 's ochtends in de rijrichting Zierikzee. De jongen liep op de rijbaan, waarna een aan rijding met een personenauto volgde. De auto werd bestuurd door een 67-jarige man uit Hooge- veen. Twee ambulances en een traumahelikopter kwamen ter plekke om hulp te verlenen. De jongen is overgebracht naar het ziekenhuis in Rotterdam. KLOETINGE - In de wijk Oostmo- lenpark in Kloetinge trok de lan ding van een luchtballon maan dagavond veel bekijks. Dat gebeur de op een afgesloten bouwterrein achter de Annie M.G. Schmidt- laan. Omdat de ballon laag over de wijk vloog, dachten veel buurt bewoners dat het om een nood landing ging. Volgens BAS Ballon vaarten, organisator van de trip, was er echter sprake van een 'nor male landing'. TERNEUZEN - Eén Rabobank voor heel Zeeuws-Vlaanderen is 1 okto ber officieel een feit. De komende maanden worden gebruikt om de drie banken (Hulst, Terneu- zen-Sas van Gent en West- Zeeuws-Vlaanderen) administra tief samen te voegen. Het eerste weekend van december gaan alle systemen over. Door de ffisie ver dwijnen dertig voltijdsarbeids plaatsen. Op weg naar de fusie zijn kanto ren gesloten, in Axel, Sas van Gent, Terneuzen-Zuidpolder en Kloosterzande. Ook een aantal geldautomaten is verdwenen. Toch is de Rabobank nog altijd de bank met verreweg de meeste gel dautomaten en ook kantoren (Hulst, Terneuzen, Sluis, Oost burg en Breskens). Met 65.000 Zeeuws-Vlaamse klanten, een marktaandeel van 50 procent in het zakelijk verkeer (zelfs 90 pro cent in de agrarische sector) en ook nog veel Belgische activitei ten (één vijfde van het totaal) is de Rabobank de grootste finan ciële Zeeuws-Vlaamse instelling. Het jonge gezin woont bijzonder naar de zin in een mooi dorp op Walcheren. De familie is normaliter tamelijk reislustig, maar de afgelopen zomer vakantie werd gekozen voor een be stemming dichtbij. De gezinsleden streken daartoe neer op op een mini- camping die op slechts enkele kilo meters afstand ligt van het huisa dres. Ze waren van huis uit geleerd om bij aankomst eerst even te bellen als ze goed aangekomen waren op hun vakantiebestemming. Dus werden ook deze keer de naaste familieleden telefonisch bijgepraat over de actue le ontwikkelingen: „We zijn goed aangekomen." DINSDAG 2 september 2014 Korting thuiszorg treft velen door Emile Caion RILLAND - De afgelopen weken konden vaste gebruikers van snelweg A58 al zien dat er wat staat de gebeuren rond de Kreekrakbruggen. Gisteren is het werk echt van start gegaan. Aannemer Heijmans pakt voor zo'n 20 mil joen de 'vermoeide' bruggen over het Schelde-Rijnkanaal aan. Heijmans is begonnen met brug Zuid, dat is de weg in de richting van Bergen op Zoom. Tijdens de renovatie zijn dit najaar van 2014 en het eerste halfjaar van 2015 op verschillende momenten minder rijstroken beschik baar. De maximumsnelheid is 90. foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25