Website vertelt verhaal bevrijders: Zuid-Limburg danst op straat Drie doden in drie dagen in tbs-kliniek De Rooyse Wissel +GRATIS SAMSUNG GALAXY TABLET! 24 Maanden 50% korting en gratis de iPhone 4s twv €399.- 'Zwarte lijst artsen vol fouten' BINNENLAND 7 van £45> voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc V m Het ministerie van Veiligheid en Justitie bevestigt de sterfgevallen. Volgens bronnen binnen en bui ten de kliniek is de onrust onder tbs'ers en personeel de laatste tijd toegenomen. Twee van de overleden tbs'ers stierven volgens het ministerie een natuurlijke dood. De derde pleegde vrijdag zelfmoord. Alle sterfgevallen zijn volgens het mi nisterie gemeld bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ), die de sterfgevallen onderzoekt. „Dit is niet normaal", zegt advo caat Jan-Jesse Lieftink, die meerde re tbs'ers in De Rooyse Wissel bij staat. Hij bevestigt dat er onrust heerst onder de patiënten in de kliniek. „Ik vrees voor de veiligheid van mijn cliënten. Ze voelen zich to taal niet gehoord." In de nacht van dinsdag op woens dag overleed een Turks-Neder landse tbs'er in zijn kamer aan een maagbloeding. Een dag later stierf een 45-jarige bewoner aan een hartstilstand. Uit jaarverslagen van De Rooyse Wissel blijkt dat gemiddeld één of twee tbs'ers per jaar in de kli niek overlijden. Verschillende Kamerleden heb ben aan staatssecretaris Fred Tee- ven (van Veiligheid en Justitie, WD) gevraagd grondig onder zoek te doen naar de drie sterfge vallen. Eerder kwam De Rooyse Wissel negatief in het nieuws na ver meende misstanden. Afgelopen voorjaar onthulde het EO-pro- gramma Dit is de Dag dat een groep tbs'ers die vastzat op een ge sloten afdeling van De Rooyse Wissel, beschikte over vlees- en slagersmessen, drugs, telefoons en contant geld. Zij zouden de spullen krijgen of kopen van het personeel. De Inspectie voor de Gezond heidszorg en de Inspectie voor Veiligheid en Justitie hebben de afgelopen maanden onderzoek ge daan naar tbs-kliniek De Rooyse Wissel. De resultaten van dat onderzoek worden deze week naar de Twee de Kamer gestuurd. NIJMEGEN - 'Jullie zijn bevrijd'. Dat krijgen de stomverbaasde boe ren te horen die op 12 september 1944 bij Mesch, in het uiterste puntje van Limburg, plotseling oog in oog staan met de Ameri kaanse bevrijders. Terwijl de geal lieerde hoofdmacht in België bij komt van de gevechten in Frank rijk, passeren Amerikaanse solda ten die nog wat benzine en muni tie over hebben bijna achteloos de Nederlandse grens. Een paar da gen later is Zuid-Limburg bevrijd en danst Maastricht op straat. In hoofdstuk 3 van wegnaardebe- vrijding.nl, de gezamenlijke web site van de Wegener-dagbladen en de zuidelijke regionale omroe pen over de bevrijding van West- Europa in 1944 en '45, staan de Engelse, Amerikaanse en Canade se legers op het punt om Zuid-Ne derland te bevrijden. Vanaf van- De makers ontdekten onder meer dat tandartsen met een beroeps verbod in Groot-Brittannië zich gewoon in Nederland als tandarts konden laten registreren. Bovendien bleek dat een deel van de tientallen artsen die in Neder land een beroepsverbod hebben, WEG NAAR DE BEVRIJDING daag is hoofdstuk 3 te bekijken. De snelle opmars van de geallieer den door Frankrijk en België in juli en augustus is tot staan geko men, het plan voor operatie Mar ket Garden is in de maak. In wegnaardebevrijding.nl ook het verhaal over de zwarte solda ten in het Amerikaanse leger die niet goed genoeg zijn om aan het front te vechten, maar wel in sep tember in het Zuid-Limburgse Margraten beginnen met het be graven van vele duizenden ge sneuvelde kameraden op wat la ter de grootste militaire begraaf- niet te vinden is in het zogenoem de BIG-register. Daarin moeten al le zorgverleners in Nederland worden geregistreerd, inclusief eventuele maatregelen die tegen hen van hogerhand zijn geno men. Daarnaast is in het register ook soms niet terug te vinden dat artsen onlangs een berisping heb ben gekregen. „Dat een tweede Jansen Steur in Nederland kennelijk mogelijk is. Dat is een gevaar voor u en voor mij, dat wij door een foute arts be handeld kunnen worden", zegt letselschade-expert Yme Drost plaats van West-Europa wordt. Wegnaardebevrijding.nl. vertelt zeventig jaar na dato in beeld, woord en geluid het bevrijdings- verhaal van de invasie in Norman- dië tot aan de inname van Berlijn en de capitulatie van de Duitsers. De site wordt regelmatig aange vuld met nieuwe hoofdstukken en bijzondere projecten zoals een aan de website gekoppeld jonge renproject. Het is voor het eerst dat alle regio nale media - dagbladen en omroe pen in Zuid- en Oost-Nederland - gezamenlijk een omvangrijk journalistiek project maken. De re gionale kranten van Wegener, waaronder deze krant, hebben in dit mammoetproject het voor touw genomen. Het vfonds, het Nationaal Fonds voor Vrede, Vrij heid en Veteranenzorg verleende subsidie. die eerder gedupeerde patiënten van de ex-neuroloog bijstond, in het programma dat maandaga vond wordt uitgezonden. Ernst Jansen Steur werd begin dit jaar veroordeeld tot 3 jaar celstraf, onder meer voor het opzettelijk stellen van verkeerde diagnoses. Hij mocht zijn beroep in Neder land niet meer uitoefenen, maar ging daarna toch aan de slag in Duitsland. Ook Kamerleden reage ren in de uitzending geschrokken op de bevindingen. Zij gaan hier over vragen stellen aan minister Schippers van Volksgezondheid. Galaxy S5 gratis Samsung Galaxy tab3 150belmin/sms 100MB datategoed 2 jaar lang korting! i D m ii 500MB €32 P/MND Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant w p/mnd 240MIN 180SMS 400MB iouden MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 door Peter Winterman VENRAY - In tbs-kliniek De Rooyse Wissel in Venray zijn de afgelopen week drie tbs'ers overleden. Dat zijn relatief veel sterfgevallen in korte tijd. De Tweede Kamer ontvangt deze week de uitkomsten van een onderzoek naar misstanden in de tbs-kliniek HlLVERSUM - Het systeem om art sen en andere zorgverleners die in de fout zijn gegaan te registreren, functioneert slecht. Dat blijkt uit een onderzoek van het televisiepro gramma Altijd Wat Monitor van de NCRV. -XiT7 1 GALAXY S5 W p/mnd mmima (H) kpn 0^^. tele2 Ben" Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 E Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein 'y €22.50 Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603(€0.45 per gesprek) of zetfouten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7