Korfballers Zaamslag bieden één helft partij Martijn de Kok loopt eenzaam naar zege Maltha heeft Darcy volledig onder controle 46 SPORT ZEILEN Op de afsluitende wedstrijddag op de Westerschelde worden de klassementen nog flink door elkaar gegooid. Zaamslag-DSO 12-18: De cijfers duiden op een slecht begin voor Zaamslag in de derde klasse, maar de praktijk was anders. Voormalig tweedeklasser DSO ontdeed zich pas na rust van de Zeeuws-Vlaam se promovendus. Hierbij hielp Zaamslag de tegenstander uit Klundert wel in het zadel. Van koudwatervrees was geen sprake. De thuisploeg nam het voortouw en was tot 4-4 niet de mindere. Vervolgens nam DSO het heft in handen. De Braban ders maakten meer gebruik van hun schotvaardigheid en het leng- te-overwicht bij de mannen. Zaamslag bezweek onder die druk en ging fouten maken. Op slag van rust (6-8) miste Zaam slag een strafworp en de ploeg moest meteen na de hervatting twee snelle tegentreffers incasse ren. „Even stonden we te dromen en waren we gezien", zei coach Carlo de Waele na afloop van het duel. DSO maakte hierna het verschil in kwaliteit duidelijk en liep weg naar 8-14. De Waele relativeerde de verliespartij naderhand. „DSO was niet de ploeg om punten van af te snoepen. Volgende week te gen Seolto is dat weer zo. De week daarna tegen NIO is dat vol ledig anders, dan moeten we pun ten pakken." Na zes kilometer had Martijn de Kok al een voorspong van ander halve minuut op Dennis Postma (Pallas'93) en Remy Vasseur (Dy namica). Niels Goudswaard (Del ta Sport), Andre Melissant (Flak- kee) en Arjan Beije (Delta Sport) liepen toen al op een onoverbrug bare achterstand. Op de streep viel de zege van De Kok wel erg ruim uit. Hij finishte na 1 uur 13 minuten en 43 seconden. Dennis Postma werd in 1.19.06 tweede, Remy Vasseur maakte het po dium vol. Hij finishte in 1.20.44. Anjolie Engels lijkt al klaar voor de Kustmarathon. Zij finishte in 1.23.37, drie minuten sneller dan vorig jaar. „Toen was ik lang ziek geweest", verklaarde ze het grote verschil. Op drie minuten achter stand volgde Vanessa Hartman (Voorne Atletiek). Leonie Ton (Delta Sport) werd derde met een tijd van net onder de 1 uur en 30 minuten. Vlak voor de finish werd een atleet van Voorne Atle tiek onwel. Nadat hij was gereani meerd, werd hij overgebracht naar het ziekenhuis van Antwer pen. Hij wordt daar in kunstmati ge coma gehouden. Brigitte Maltha stuurde de mooi gedragen en met veel uitstraling door de piste dansende Darcy in de eerste proef met een score van 63,33 procent naar de tweede plaats. Marleen Meeuwissen trok met de zwartbonte merrie Lesley in eigen huis aan het langste eind met 64,33 procent. In de tweede proef eiste Brigitte BRESKENS - De kaarten leken ge schud, toen de jachten van Bres kens Sailing gistermiddag binnen liepen. Maar de in de zeilsport ge bruikelijke protesten zorgden net als het weer voor soms lange ge zichten en oplopende spanning. Uiteindelijk had de afwikkeling van de bezwaren geen invloed op de uitslag. Wedstrijdleider Roy van Aller, gepokt en gemazeld in de zeilsport, erkende liever protes ten op de eerste twee dagen te hebben gehad dan op de slotdag, maar raakte er niet door van slag. „Protesten horen bij de zeilerij", zei hij. „We hebben nu eenmaal geen scheidsrechters op het wa ter, zoals bij voetbal op het veld. Noem het maar sociale controle. Als je ziet dat iemand een fout maakt, dan kun je daar protest te gen aantekenen door de feiten op een formulier te schrijven. Dan is het aan ons om daar een beslis sing over te nemen. Klaar is Kees." De laatste wedstrijddag vormde de ontknoping van drie dagen top sport op het hoogste -amateurni veau. Daarin werd het klassement in diverse klassen danig gewij zigd. „Sommige boten varen met zeilmakers, botenbouwers en tuig- makers, die de amateurstatus ont stegen zijn. Het was geen storm achtig evenement, maar wel elke dag zwaar weer", vond Van Aller. „Dan zie je dat sommige mensen echt aan hun limiet zitten." Frans Maas uit Breskens werd in de ISC 3-klasse Nederlands kam pioen. Freddie Franssens uit Bres kens eindigde knap derde. Astrid de Vin bekroonde een uitstekend weekeinde in de ORC i-klasse eveneens met de eindzege. De" Fransman Philippe Bourgois had in het overall-klassement in de ISC-klasse met Dunkerque Pleasance de beste boot. Van Al ler: „Hij vormt met zijn zoons een goed team en heeft heel het zomerseizoen in Engeland geva ren. Daar is veel meer competitie dan hier." Een publiekssport is het zeilen niet, maar toch trok het driedaag se Damen Breskens Sailing Week end de aandacht van velen. Kinde ren konden in de haven van Bres kens gratis kanoën en in een Opti mist je varen. En om relaties van sponsors het evenement van dichtbij te laten beleven, volgde De Eendracht als sponsorschip za terdag de wedstrijd op de voet. Chef-kok Rico Suurbach tekende met tweehonderd brownies, muf fins, bonbons, krentenbollen, stokbroodjes en een warm en koud buffet voor de verzorging van honderdveertig genodigden. Vrijwilliger Brenda Verschelling: „Dit evenement is alleen maar mogelijk dankzij sponsorgelden. Als tegenprestatie kunnen ze de wedstrijd van dichtbij volgen." Kapitein Ton Riepman van de zes tig meter lange driemaster was zelf in het verleden loods op de Westerschelde en kent het water op zijn duimpje. „Dit is een ge bied met een heel andere stro ming dan bij bijvoorbeeld IJmui- den of Den Helder. Je moet con stant om die zandbanken heen. Je ziet natuurlijk direct wie goede zeilers zijn. Die zie je bij de start zo gunstig mogelijk bij de start lijn zitten. Dat is een kunst hoor, om daar precies op het goede mo ment te zijn." Penningmeester Izaak Boidin: „Zeilen is voor gewone, normale mensen die bezeten zijn van wa ter, de zee en alles wat er bij hoort. Dit is een speciaal evene ment, vooral dankzij het werk van Roy van Aller. Hij is al jaren lang de grote animator en heeft er nu hij met werken gestopt is nog meer tijd voor." Van Aller is een'pietje precies, vol gens Boidin. „Hij checkt en dub- belcheckt, omdat alles in orde moet zijn. Als er tijdens de wed strijd iets niet klopt, dan briest-ie hoor." WINNAARS DAMEN BRESKENS SAILING WEEKEND Maltha de overwinning voor zich op, met precies 62 procent. Kim Vink eindigde met Vidhio's Wette op de tweede plaats met precies 60,00 procent. „Hier ben ik erg blij mee. Dit had ik echt no dig", keek Brigitte Maltha op haar optreden met Darcy terug. „Darcy is een paard met drie fan tastische basisgangen en veel uit straling. Ik was er meteen weg van toen ik de merrie zag. Maar ze bleek al snel een heel moeilijk karakter te hebben. Ik moet eer lijk bekennen dat ik het wel eens totaal niet meer met haar zag zit ten." „Maar het gaat nu gelukkig veel beter. Ik train bij Stephanie de Frel uit Koewacht. Zij heeft mij over de zwakke plekken heen ge holpen. Darcy is veranderd. Het is nu een heel fijn paard om te rij den." door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag leden zaterdag in de der de klasse een geflatteerde neder laag tegen DSO. De Zeeuws-Vlaam- se ploeg moest pas in de tweede helft het hoofd buigen voor de op ponent. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 4, Marjan Verhage en Marco van Reeu- wijk 3, Pjotr Hamelink 2. BKC-Fortis 6 15-3: Scores BKC: Jo nas Kloet 7, Ruben van de Sande en Jan-Willem de Groote 3, Deborah de Nooijer 2. door Sjaak Sinke BURGH HAAMSTEDE - Martijn de Kok had zaterdag weinig tegen stand in de 28e editie van de Halve Marathon van Westenschouwen. De atleet uit Heinkenszand won met meer dan vijf minuten voor sprong op nummer twee, Dennis Postma uit Hellevoetsluis. Anjolie Engels uit Middelburg won bij de vrouwen en finishte knap als acht ste overall. door Lucien Roelandt AXEL - De Terneuzense dressuur- amazone Brigitte Maltha kon met haar merrie Darcy met een eerste en tweede plaats in de Axelse ma nege Margrette gisteren op een goed debuut in de klasse M2 terug kijken. In de tweede ronde van de klasse Z eindigden Kim Vink en Zoë de Booij met 62,05 procent met z'n tweeën op een gedeelde eerste plaats. Breskens Sailing maakt veel los door Peter van Kouteren NK IRC 1:1. Baraka GP, H. de Graaf. NK IRC 2:1 Dunkerque Pleasance, Ph. Bourgois. NK IRC 3:1. Capella, F. Maas. Bes te boot IRC: Dunkerque Pleasance, Ph. Bourgois. ORC 1:1.11 Corvo, A. de Vin. ORC 2:1. X-Bie, K. Cleeren. ORC 3+4:1. L'Esprit du Morbihan, V. de Vries. Beste boot ORC: II Cor vo, A. de Vin. CR 1+2:1. O'Neill III, P. van Heu- verswyn. CR 5+6:1. Camelot, S.Walravens. Swan 45:1. Samantaga, Moortgat. Het peloton is onderweg in de Ronde van Hengstdijk, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72