Vlissingen moet volwassener worden Kloetinge wil ballen blind kunnen spelen SPORT 39 concurrentie wordt iedereen ster ker." Van Leiden viel kort na rust in en vormde in defensief opzicht een grote, sterke driehoek met Giovan ni Siereveld en Lionel Fitsch. De thuisploeg koos veelvuldig voor de lange bal, maar boekte er wei nig succes mee. Naarmate het duel vorderde, kreeg Hoek voorin steeds meer ruimte. Het leverde nog één treffer op, waar het er twee of drie hadden moeten zijn. Verhoene: „Daar moeten we aan KARAKTERISTIEK werken. Iets zakelijker worden en het echt afmaken." Dat er voor de Zeeuwse ploeg geen 5 of 6 op het scorebord ver scheen, daar had na afloop nie mand het meer over. „Na de ne derlaag van vorige week wilden we iets rechtzetten", zei Siere veld. „Iedereen was fris vandaag. Dat komt ook doordat we vrijdag avond al naar Zwolle zijn vertrok ken en daar konden overnachten. Vanochtend hadden we een goed ontbijt, vanmiddag nog een echte sportmaaltijd. Het was perfect ge regeld. De club heeft er alles aan gedaan om de randvoorwaarden te creëren waardoor wij optimaal konden presteren. Als je dan met een 4-1-overwinning de bus in stapt, geeft dat alles en iedereen bij deze club een heerlijk gevoel." De 72e minuut leek een breek punt in de wedstrijd. Dosko, dat net als Vlisingen hoofdklasser is, kwam bij een 2-2-stand met tien man te staan omdat doelman Den nis Hagenaars geblesseerd afhaak te en de thuisploeg al drie keer had gewisseld. Tom de Bonte (ex-Goes) nam de plaats onder de lat over. Het was wachten op de Vlissingse storm, maar die bleef in eerste instantie uit. Sterker nog: Dosko kwam zelfs op een 3-2-voorsprong. „Dat was het diep tepunt van de wedstrijd", treurde trainer Ruud Pennings na afloop. Vlissingen begon in Bergen op Zoom goed aan de wedstrijd. Na acht minuten fopte Saïd Bouzam- bou met een schijnschot de doel man om hem vervolgens te passe ren en de bal in het lege doel te schuiven. Vijf minuten later was het echter alweer gelijk. Abdou Abdenbi maakte in de ogen van de scheidrechter hands in het strafschopgebied, waardoor de bal op de stip ging. Danny Lauwen schoot raak. In de 38e minuut kwam Vlissingen weer op voor sprong. Hoessein Bouzambou be nutte een eveneens makkelijk ge geven strafschop. Op dat moment leek er niets aan de hand voor Vlissingen. „We con troleerden de wedstrijd", vond Pennings. „Maar de 2-2 had nooit mogen vallen." Na een uur kon Tom de Bonte in het strafschopge bied de bal terugleggen op de vrij staande Paolo Fortunati. Het schot van de invaller werd door rechtsback Daniel Jansen van rich ting veranderd, waardoor doel man Bas Rijkeboer kansloos was. „Eén tegendoelpuntje en we wa ren de weg kwijt. Het werd te ge haast en we maakten vaak de ver keerde keuzes", vond Pennings. Het duel tegen Dosko gold voor Vlissingen als de generale repeti tie voor de start van de competi tie. Volgens Pennings boden de ploegen in de voorbereiding te weinig weerstand, waardoor hij noodgedwongen de bekerwedstrij den moest gebruiken om het één en ander uit te proberen. „Natuur lijk wil je altijd door in de beker, maar met een schuin oog kijk je toch naar de eerste competitie wedstrijd", stelde Pennings. Ferry Alfons (37) is de meest erva ren speler bij de Vlissingers. Hij weet dat de ploeg stappen moet maken komend seizoen. „We moeten volwassener worden. Het gaat niet alleen om acties maken. Soms moet je ook wel eens de bal op het goede moment eruit ha len." Pennings: „Het spel gaat de goede kant op, maar we krijgen te veel doelpunten tegen." Door de gelijkmaker van Dennis Kovacevic in de blessuretijd heeft Vlissingen nog een reële kans om verder te bekeren. Alleen als Dos ko dinsdag met meer dan twee doelpunten verschil van Halste ren wint, is Vlissingen uitgescha keld. KARAKTERISTIEK De spelers van Serooskerke, die 's middags in Goes tegen SSV'65 hadden gebekerd, kwamen hun oud-ploeggenoten bij Kloetinge supporteren. Ze zagen Hollemans centraal achterin negentig minu ten degelijk spelen. Nieuweling Jobse kreeg als vervanger van Jason Tjien Fooh een kwartiertje om zijn kunsten te vertonen. Hij kreeg zelfs nog een goede kans om te scoren. Jobse miste waar door het 2-0 voor Kloetinge bleef. Hollemans durfde na de tweede bekerzege het etiket 'goed' wel op de voorbereiding van Kloetinge te plakken. „Maar daarin schuilt wel meteen een gevaar", haastte hij zich te zeggen. „Manchester Uni ted had ook een goede voorberei ding, maar stortte vervolgens als een kaartenhuis in elkaar. Daar moeten we voor waken." Kloetinge is echter verder dan vo rig seizoen op hetzelfde moment. Toen was trainer Diederik Hiensch nog zoekende naar de ideale samenstelling, terwijl, zo als Hollemans constateerde, „nu de meeste posities wel zijn inge vuld." Die verschillen niet heel veel van eind vorig seizoen, waar door ook de nodige patronen al vastliggen. En dat is winst. „Dat is ook nodig, want we spe len in een zwaardere hoofdklasse. Misschien liggen die zwaardere te genstanders ons wel. We hebben het lastig als we zelf het spel moe ten maken. We hebben snelle en sterke spelers voorin, waarvan we KARAKTERISTIEK in de omschakeling kunnen profi teren. Daar trainen we ook veel op, zodat we de ballen bijna blind kunnen geven." In de eerste helft tegen Dongen maakte Kloetinge het spel en haal de het een goed niveau. Er zaten slordigheden in het spel, maar Dongen zag alleen maar hielen. Aanvalsleider Yves Nyemb open de de score binnen een kwartier. Hij maakte zelf een actie, maar verspeelde daarbij de bal. Aart Veldhof heroverde de bal meteen en bediende Nyemb voor de 1-0. Dik tien minuten later werd de eindstand al bereikt. Jason Tjien Fooh pikte een te korte terugkop bal op en zorgde met een lob voor 2-0. Verdiend op basis van de eer ste helft. De tweede helft was minder. „Dat is iets van vorig sei zoen", vond Hollemans. „Toen hadden we ook moeite een wed strijd uit te voetballen. Dan werd het onrustig en zochten we bij voorbeeld te snel de diepte." Dat was zaterdag ook aan de orde. Een verschil met vorig seizoen was dat Kloetinge nu standhield. Dongen werd 'in de zestien' nau welijks gevaarlijk. In de slotfase kregen Michel Maaskant (invaller voor Jaap Esser, zijn concurrent centraal in de verdediging) en Job se nog kansen alleen voor de keeper. Tot teleurstelling van on der anderen de reünisten van Seroos lag de keeper dwars. Kloetinge speelt vanavond het laatste bekerduel in de poulefase met Moerse Boys. De aftrap in Zundert is om 20.00 uur. Formeel zou de wedstrijd morgen worden ingehaald, maar dan heeft Kloetin ge zijn officiële presentatie ge pland. Volgende week dinsdag paste niet, omdat Zundert dan in het teken van het jaarlijkse bloe mencorso staat. MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 de eerste zege richting het doel van de Friezen, foto Oranjepictures ONS Boso Sneek-Hoek 1-4 (0-2). 10. Birgen Martens 0-1,15. Guil- laume Clinckemaillie 0-2 (straf schop), 51. Thomas van den Hou ten 0-3, 62. Age Wim van der Zee 1-3, 76. Guillaume Clinckemaillie 1-4. Scheidsrechter: S. A. J. van Wijk (Nieuw Lekkerland). Gele kaart: Martijn Roosenburg (ONS Boso Sneek). Aantal toeschou wers: 350. ONS Boso Sneek: Eize Piter Dou- na; Gustavo van der Veen, Arnold Herder (46. Curty Gonzales), Chris de Wagt, Klaas de Vries; Jacob Noordmans, Rolf Dijk (73. Tjisse Kerkstra), Martijn Roosenburg, Danny Kampstra (54. Rodi de Boer); Age Wim van der Zee en Jurjen Bosch. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Thomas van den Hou ten; Birgen Martens, Reguillo Van- depitte (48. Gert-Jan van Leiden), Jelle de Schryver (62. Kyle Does burg), Thomas van der Haegen (82. Thomas van Renterghem); Nick de Groote en Guillaume Clinckemaillie. door Len Wolters BERGEN OP ZOOM - Vlissingen kwam gistermiddag tegen Dosko niet verder dan een 3-3-gelijkspel. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings speelde de laatste twintig mi nuten tegen tien man, maar kon de overwinning niet uit het vuur sle pen. Pennings: „We moeten mee dogenlozer worden." Dosko-Vlissingen 3-3 (1-2). 8. Saïd Bouzambou 0-1,13. Danny Lau wen 1-1, 38. Hoessein Bouzambou 1-2, 62. Paolo Fortunati 2-2, 77. Yannick Broere 3-2, 90 (+2). Den nis Kovacevic 3-2. Scheidsrechten J. van den Hurk. Gele kaarten: For tunati (Dosko), Ragut, Saïd Bou zambou (beiden Vlissingen). Vlissingen: Bas Rijkeboer; Daniel Jansen, Ferry Alfons, Milton Roem- eratoe, Roycel James, Etienne Mal- lie, Thomas Ragut (30. Khalid el Hattach, 79. Dennis Kovacevic), Saïd Bouzambou (68. Raymond Wolff), Hoessein Bouzambou, Ab dou Abdenbi, Josimar Pattinama. door Rudy Boogert KLOETINGE - Een kleine reünie vond zaterdag na afloop van het be kerduel Kloetinge-Dongen (2-0) plaats. Ruben Hollemans en Alex Jobse troffen een groep jongens waarmee ze samenspeelden bij Serooskerke. Voor Jobse was dat nog maar een paar maanden gele den, voor Hollemans echter al een kleine tien jaar. Het was ouwe-jon- gens-krentenbrood. Kloetinge-Dongen 2-0 (2-0). 13. Yves Nyemb 1-0, 26. Jason Tjien Fooh 2-0. Scheidsrechter: N. Elder- son (Zaamslag). Gele kaart: Aart Veldhof (Kloetinge), Revy Rosalia (Dongen). Aantal toeschouwers: 120. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Jaap Esser (46. Michel Maaskant), Ruben Hollemans, Dan- gelo Martien (62. Julius Bliek); Aart Veldhof, Remco van Tiggele; Mark Schuit, Daan Esser, Jason Tjien Fooh (76. Alex Jobse); Yves Nyemb.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67