Rook en kruitdampen boven Hulst Eenhoorns heten bezoekers welkom ZEEUWS-VLAANDEREN 21 WÊêÈÊËë$êêê%. Keuken Plus Hoewel de 'legers' aanvankelijk ge zamenlijk en vredig in een stoet door de binnenstad paradeerden kwam het uiteindelijk toch tot de nodige vijandelijke schermutselin gen. Bij de Keldermanspoort wordt zaterdag en zondag zelfs een paar keer een heuse histori sche veldslag geleverd door de Borgerij Berghen op den Zoom, de Berghse Battery, de Equipage de Delft en de Stadskanonniers Amersfoort. Deze laatsten jagen passanten en terraszitters trou wens de hele middag de schrik op het lijf met een luid knallend ge schut. De talrijke toeschouwers zien hoe gewapende mariniers in uniformen uit de Franse tijd met een roeibootje vanuit de Nieuwe Bierkaai de Keldermanspoort be stormen. Ondanks een hoop ka nongebulder en knallende mus ketten leveren de in Staatse uni formen uit de 8o-jarige oorlog ge hulde soldaten geduchte tegen stand. De lucht vult zich met rookwolken en kruitdamp. Veel toeschouwers stoppen hun vin gers in hun oren om hun trom melvliezen te beschermen. Als de dampen zijn opgetrokken blijken er aardig wat strijders gesneuveld of gewond. „Bel de traumahelikop ter", roept een attente toeschou wer. Maar dat is niet nodig. De do den en gewonden krabbelen over eind, maken een elegante buiging en nemen het applaus van het pu bliek in ontvangst. De handen gaan ook op elkaar voor toneelgroep de Transfigura tie. Even voor de première van het historisch openluchttheater 'De laatste brief op de Grote Markt zet Pluvius de hemelslui zen open. De toeschouwers op de inmiddels volgelopen tribune krij gen plastic poncho's om te voorko men dat ze tot op hun hemd nat worden. De aanblik van een paar honderd mensen die zich probe ren in het lapje plastic te worste len is op zich al een mooi kijk spel. Net op tijd houdt de regen op en wordt het natte wachten be loond met een fraai toneelspel. Het speelt zich af in augustus na dat de Fransen zijn vertrokken. The Young Ones doen de muzika le begeleiding. In totaal wordt het stuk in het weekend vijf keer op gevoerd. Na afloop zijn er bewon deren de woorden van wethouder Frank van Driessche, voor de gele genheid gekleed als Jansenius. En een enorme taart voor regisseur Wilfried Vlassenrood en produc tieleider Frank Ivens. Huisarts vertelt over dementie Huisarts Jeroen Peek is van avond te gast in het Alzhei- mercafé bij Stichting Wel zijn voor Ouderen aan het Oostelijk Bolwerk 22 in Ter- neuzen. Dokter Peek gaat in op de rol van de huisarts om de eerste signalen van de mentie bespreekbaar te ma ken. Aanvang is om 19.00 uur. Toegang is gratis. Gratis proefles bij balletschool Bekers Balletschool Anita Bekers in Oostburg geeft deze week gratis proeflessen. Bekers geeft balletlessen (voor kinderen vanaf 4 jaar) en jazzdans. De dansschool huist in een zaal in restau rant Eigenwijs op de Markt in Oostburg. Meer informatie is te vin den op www.balletschool- anitabekers.nl. Zorgboerderijen krijgen 12 mille Ruim duizend wandelaars liepen zaterdag langs het strand tussen Retranche- ment en Breskens de vierde editie van de Lange Strange- tocht. De opbrengst gaat tel kens naar goede doelen in" de regio. Rotary Oostburg, de organisator van de wan deltocht, verdeelde dit keer de opbrengst van 12.000 eu ro tussen vijf zorgboerderij en in de gemeente Sluis. Getuigen gezocht van mishandeling De politie zoekt getuigen van een mishandeling op de Markt in Terneuzen. In de nacht van zaterdag 23 augus tus op zondag 24 augustus werden daar rond 4 uur twee mannen uit Zaamslag geschopt en geslagen door drie andere mannen. Eén van hen liep een gebroken kaak op. Getuigen kunnen bellen met 0900 8844. Het ontwerp was een idee van de groenploeg van de stadsraad, die vorig jaar een prijsvraag voor de aankleding van de rotondes won. Vijf van de negen eenhoorns sier den tot voor kort de Oostburgse markt. Kunstenaar Jozef van Mier- lo stemde in met de verplaatsing van de dieren, en zorgde voor een stel extra. De kunstwerken zou den zaterdag feestelijk worden onthuld. Dat is echter een week doorgeschoven, omdat een deel van de drumband wegens ziekte verstek moest laten gaan.De ont hulling was onderdeel van het driedaagse Eenhoornfestival, waar onder meer muziek, een rommel- en Uitmarkt, een kerk dienst en een picknick op het pro gramma stonden. Tijdens het fes tival werd zondagmiddag voor de tweede keer de Eenhoorn Award uitgereikt voor mensen die zich lange tijd en op een bijzondere wijze inzetten voor Oostburg. De Award ging dit jaar naar Ronny Rammeloo van de Stichting On dernemersfonds Eenhoornstad. In de berichtgeving over het vori ge week failliet verklaarde instal latiebedrijf Jan de Ridder in Aar denburg stond dat een Axels in stallatiebedrijf in 2009 de Aarden- burgse onderneming heeft over genomen, wat uiteindelijk niet het gewenste resultaat heeft opge leverd. Dit betreft voor alle duide lijkheid een voormalig Axels in stallatiebedrijf. ook voor uiu totale keukenuerbouioing >P MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 Soldaten van 's Lands Marine bestormen de Keldermanspoort tijdens het naspelen van een historische veldslag in Hulst. Hulst was dit weekend gastheer van de Nederlandse Vestingstedendagen. Bezoekers kwamen ogen en oren tekort om alle activiteiten mee te maken, foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten HULST - De voorbije eeuwen heb ben er heel wat soldaten van ver schillende pluimage door het ves tingstadje Hulst gemarcheerd. Dan weer veroverden Spanjaarden of Staatsen de stad, dan weer waren Fransen of Duitsers de bezetters. Maar zo'n allegaartje van divers uit gedoste militairen als er tijdens de Vestingdagen dit weekend tegelijk hun kampement opsloegen hadden ze in Hulst nog niet gezien. TERNEUZEN OOSTBURG BRESKENS TERNEUZEN OOSTBURC - In totaal negen een hoorns verwelkomen vanaf nu be zoekers van 'eenhoornstad' Oost burg. De mythische dieren op pa len bevolken sinds zaterdag de drie rotondes bij het stadje. v I Eenhoorns op de rotondes bij de toegangswegen verwelkomen sinds dit weekend de bezoekers aan Oosturg. foto Camile Schelstraete Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61