I start verkoop arsröT ZEEUWS-VLAANDEREN Een unieke ervaring Film by the Sea Tweetal vernielt auto Hoek almanak Gemeente Hulst trekt de grens voor recht op leerlingenvervoer op van vier naar zes kilometer. 34 en 35 HULST - De gemeente Hulst be perkt de mogelijkheid voor ouders om aanspraak te maken op leerlingenvervoer voor hun kinde ren. Tot nu toe konden kinderen die verder dan vier kilometer van een basisschool of school voor spe ciaal basisonderwijs wonen leer lingenvervoer krijgen. Als de ge meenteraad er mee in stemt wordt dat met ingang van okto ber zes kilometer. Volgens Burgemeester en Wet houders gaan met name leerlin gen uit de dorpen Clinge, Sint Jan- steen en Terhole met deze wijzi ging het recht op leerlingenver voer verliezen. Het gaat daarbij om vier leerlingen; twee uit Clin ge en één uit Sint Jansteen en Ter hole. Daarnaast krijgen nog vijf gezinnen uit Ossenisse een ver goeding voor het eigen vervoer van hun kinderen naar basis school 't Getij in Kloosterzande. Ook zij verliezen het recht op leer lingenvervoer als de kilometer- grens wordt opgetrokken. Voor de huidige gebruikers van het leerlin genvervoer is er een overgangsre geling. De kinderen houden het recht op het vervoer tot en met het laatste leerjaar van hun huidi ge school. Met het optrekken van de kilome- tergrens volgt Hulst hetzelfde be leid als de gemeenten Sluis en Ter- neuzen al hebben. Bij het opstel len van de nieuwe verordening leerlingenvervoer trekken de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten sa men met elkaar op, zodat straks in de hele regio hetzelfde beleid wordt gevoerd. Volgens recente wetswijzigingen kunnen leerlingen die op het voortgezet speciaal onderwijs zit ten en zelfstandig met het open baar vervoer naar school kunnen geen wettelijk geen aanspraak meer maken op leerlingenver voer. De drie gemeenten willen die wetswijziging echter niet over nemen in het gemeentelijk be leid. Dat is er op gericht om kinde ren die zelfstandig kunnen reizen ook zelfstandig te laten reizen. Als de bekostiging van openbaar vervoer voor leerlingen uit het VSO geschrapt wordt, verdwijnt bij ouders de impuls om mee te werken aan een overstap vanuit het dure taxivervoer naar het openbaar vervoer, is het idee. HOEK - De politie hield zondagoch tend twee jongemannen uit Hoek aan omdat zij vernielingen aan een auto hadden aangebracht. Een getuige alarmeerde rond 4.00 uur de politie dat twee mannen fietsen op een geparkeerde auto in de Julianastraat gooiden. De agenten troffen het duo bij de flink beschadigde auto aan. Ze werden gearresteerd. Het gaat om een 18-jarige en een 20-jarige man uit Hoek. Elke week belde ze naar het lokale dierenasiel, die Schouwse verslagge ver, voor de wekelijkse rubriek waar in een asieldier aan de krantenlezer werd voorgesteld. Nadat de kwalitei ten en rariteiten van - die week - een kat waren genoteerd vroeg de journaliste traditiegetrouw naar wat er allemaal nog verder in het asiel zat. De beheerster van het die renasiel verstrekte de gevraagde in lichtingen die - ondanks een wat slechte telefoonverbinding - nauwge zet werden genoteerd; Zes katten, vier honden en vijf kipjes. Dat laat ste deed de verslaggever de wenk brauwen fronsen, maar ach, er za ten wel vaker 'andere' dieren in het asiel. Op de dag dat het in de krant stond, rinkelde al snel de telefoon. Het dierenasiel. Dat hetgeen 'kipjes' maar 'kittens' waren. Klein verschil. PSV houdt voeten op de grond Beperking vervoer leerlingen door Eugène Verstraeten www.filmbythesea.nl SLUISKIL - Een unieke ervaring. Zo zullen de duizend toehoorders als ze vol gend jaar door de Sluiskiltunnel rijden terugdenken aan gistermiddag. In de in aanbouw zijnde tunnel speelde het orkest Sinfonia Rotterdam twee keer een programma met werk van Vivaldi, Rossini en de humoristische opera Gianni Schicchi van Puccini. De akoestiek was boven verwachting, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl A 1 september 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57