Prestigieuze prijs voor briljante studente Walchers ziekenhuis bij N57 Middelburg ZEELAND 19 Site Slag om de Schelde gaat vandaag online Executieverkoop Belastingdienst vlissingen - Vandaag is vanaf 13.00 uur de website De Slag om de Schelde in de lucht. Deze door Omroep Zeeland en de PZC sa mengestelde site biedt een beeld van de bevrijding van de Schelde- monding in het najaar van 1944. Komende herfst is het precies ze ventig jaar geleden dat de oevers van de Westerschelde door gealli eerde strijdkrachten werden be vrijd. De website Slag om de Schelde - waaraan ook het Bevrij dingsmuseum Zeeland meewerkt - volgt de opmars van de geallieer den van dag tot dag. Op de websi te begint het verhaal op 1 septem ber 1944. In de loop van de ko mende weken worden er steeds foto's, video- en geluidsfragmen ten, dagboeken, diapresentaties en kaarten toegevoegd. Dat gebeurt tijdens de officiële opening van het Academisch Jaar van de Erasmus Universiteit. De prijs, een geldbedrag van 4500 eu ro voor een studieverblijf in het buitenland, wordt jaarlijks uitge reikt aan een researchmaster stu dent met excellente studiepresta ties en onderzoekskwaliteiten. loosse is in haar derde jaar van de opleiding geneeskunde met de re searchmaster begonnen. Zij be haalde naast deze beide opleidin gen ook het eerste, deel van het Amerikaanse artsen diploma (US- MLE) en het tweede deel legde ze in Londen af. Het derde deel is weer in Amerika. Afgelopen week rondde Joosse cum laude haar re searchmaster af. Haar artsendiplo ma heeft ze in september 2013 be haald met een 9 als gemiddeld cij fer. Volgende maand begint ze met haar PhD in basaal immuno logisch onderzoek binnen de kin- dergastro-entrelogie in het Eras mus Medisch Centrum. Linda Joosse is geboren in Goes en opgegroeid in Nisse. Na de ba sisschool volgde ze het tweetalig gymnasium op het Goese Lyceum in Goes, met de taal Grieks erbij. Ook dat diploma behaalde zij met een 9 gemiddeld. CAMPERTOERISME IN ZEELAND HEEFT NOC VOLOP TOEKOMST MIDDELBURG - Als het Admiraal de Ruyterziekenhuis een nieuwe Walcherse vestiging bouwt, dan komt die langs de N57 bij Middel burg. De gemeente, de provincie en het ADRZ hebben hun voor keur uitgesproken voor die plek. Dat blijkt uit een interne medede ling van de Raad van Bestuur van het ziekenhuis. De nieuwe locatie ligt aan de Oostperkweg, bij de N57, bij het bedrijventerrein Ramsburg. De overheden hebben hun medewerking toegezegd, de plannen worden ruimtelijk uitge werkt en het ziekenhuis probeert in de tussentijd de financiering rond te krijgen. Het was altijd de bedoeling dat de nieuwbouw van het ziekenhuis in de Mortiere zou komen, op een stuk grond dat binnen de gemeen te Vlissingen ligt, maar eigendom is van Middelburg. Toen de Vlis- singse gemeenteraad dit voorjaar vroeg om te onderzoeken of het ziekenhuis niet gewoon aan de Koudekerkseweg kon blijven, be sloot het ADRZ met Middelburg en Veere te praten. Ramsburg was niet de enige Mid delburgse locatie waarover is ge sproken. De andere optie was een kavel op de Mortiere aan de kant van Mini Mundi. Die had echter niet de voorkeur. MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl www.deslagomdeschelde.nl NISSE - De uit Nisse afkomstige Lin da Joosse (25) ontvangt vandaag in Rotterdam de prof. Bruinsprijs uit handen van koning Willem-Alexan- der. Dawn en Darren Homer op de camperplaats aan de Oude Veerseweg in Middelburg: „Een prima locatie." foto's Lex de Meester Het Kenniscentrum Kusttoerisme in Vlissingen bracht een 'themarap port' uit over de kansen voor cam- pertoerisme in Zeeland. In Europa staan in 2012 ruim an derhalf miljoen campers geregis treerd. In Duitsland (450.000) en Frankrijk (353.000) zijn de meeste te vinden. Nederland telt 81.000 campers, België 42.000. Er wordt op een groei van 4 tot 5 procent per jaar gerekend. Nederlandse camperaars gaan steeds vaker op vakantie: 703.000 vakanties in 2013 tegen 642.000 in 2012. Het aantal overnachtin gen steeg ook: 6,98 miljoen in 2013, in 2012 een miljoen minder. In Nederland is nu 46 procent van de camperaars ouder dan 50 jaar. Volgens de Nederlandse Kampeer auto Club wordt er per camper 63,- euro per dag besteed aan win kelen, brandstof en uit eten gaan. Frankrijk biedt de meeste camper plaatsen: 4206. In Duitsland zijn er 4042 locaties, in Italië 3701. Ne derland heeft er 938, België 226. Zeeland telt nu 98 campings en parkeerplaatsen, waar campers te recht kunnen. Het Kenniscentrum Zeeland stelt dat er nog volop kansrijke camperlocaties te ont wikkelen zijn: bij (mini)campings 'buiten de poort' en op jachthaven terreinen. Aansluiting op internationale net werken, zoals TopPlatze in Duits land, vergroot de aantrekkelijk heid van Zeeland voor campers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53