Inspiratie om de pracht achter het wandelnetwerk te ontdekken 'Alles onder één dak in plaats van Onderdak' SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Keuken ruime keuze, voor elk budget „Iedere keer weer doe je een ande re ontdekking. Door over boeren landpaden te lopen, zie je dingen om je heen vanuit een ander per spectief. En voor kinderen zijn bij voorbeeld de trekvlotjes zo ontzet tend leuk", vat Sylvia Tuinder van Stichting Landschapsbeheer Zee land de kracht van het Zeeuwse wandelnetwerk samen. Er is in middels 2300 kilometer aan wan delnetwerk aangelegd. „Het ge raamte is er, nu moet er nog vlees op de botten komen", citeert T\iin- der een collega. De bijeenkomst die zaterdag werd gehouden voor alle betrokkenen bij het wandel netwerk was - naast een blijk van waardering voor de vrijwilligers - vooral ook zo bedoeld. „Je kunt ideeën uitwisselen. Hoe kunnen we mensen die nog niet wande len bereiken? Hoe kunnen we de beleefbaarheid vergroten?" Met Limburg loopt de provincie Zee land wat betreft herkenbaarheid en uniformiteit van de routes in ieder geval voorop. Jo Kodde van boerderij Oranjepol der uit Arnemuiden stelde al zo'n tien jaar geleden een dijk, waar vooral jongvee loopt, open voor publiek. Omdat hij zelf ontzet tend kan genieten van de public footpaths in Engeland én omdat hij als agrariër zo 'een héél klein stukje' hoopt bij te dragen aan het dichten van de kloof tussen boer en consument. „En onze er varingen zijn goed." Bij het wan delnetwerk zijn vele vrijwilligers betrokken: omgerekend gaat het om één vrijwilliger per kilometer. ZIERIKZEE - „Vroeger heette het Onderdak. Maar nu is het alles 'on der één dak'. Dat zegt eigenlijk al les", vat badmeester René Berre- voets samen. Achttien jaar lang Werkte hij op de oude locatie aan het Groene- weegje. Overstappen naar een nieuwe werkgever (exploitant La- co) is niet niks. Zo was er vooraf de vrees om er in arbeidsvoor waarden op achteruit te gaan. „Maar daar moet ik de gemeente toch echt een pluim voor geven. We zijn goed begeleid", blikt Ber- revoets terug. De badmeester leidt met plezier rond in 'het grootste sportcentrum in Zee land'. Wijst op de knuffels die be ginnende zwemmertjes bij elkaar kunnen zwemmen, vertelt over het digitale dossier waarmee ouders de verrichtingen van hun kroost kunnen volgen en laat het wedstrijdbad met digitale aantik- tijden zien. „Het is completer dan wat het was. Het is af. Aan alles is gedacht." Lof klinkt ook op de vel den. „Voor de buitensportvereni gingen biedt de nieuwe accommo datie veel kansen op een mooie toekomst", zegt HSD-man Edwin Oude Weernink. „Twee prachtige en moderne clubhuizen en gewel dige velden." Dat werd zaterdag uitgebreid gevierd. Het is mede aan de coöperatieve opstelling van omwonenden te danken dat het nieuwe complex er nu staat, gaf burgemeester Rabelink aan. „We zijn er blij mee", reageren overburen Marijke van der Zwan en Marieke Otterspeer. „Het is een enorme aanwinst voor Schou- wen-Duiveland, zeker ook voor de jeugd." Hartstikke leuk, zeg gen ook Leendert en Hannie de Hooge - eveneens overburen. „Het brengt beweging in de buurt." De prima informatiever strekking, mede door inzet van omwonendenvereniging Voor het Blok, heeft veel goed gedaan. Er is op dit moment maar één min puntje. „De lichten op de velden, dat zijn enorme schijnwerpers. Het lijkt wel een vliegveld", zegt Van der Zwan. „Maar ik denk dat die wel wat anders te richten zijn. Verder ben ik absoluut tevreden." Vechtersbaas met te veel drank op Een 35-jarige man uit Brou wershaven is zaterdagavond zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij met drank op de auto was ingestapt. De poli tie kreeg rond acht uur een melding van een vechtpartij in de Lange Nobelstraat in Zierikzee. Daar aangekomen reed één van de vechtersba zen net het parkeerterrein af. Toen hij werd onder vraagd, bleek hij onder in vloed van alcohol. Praten over relatie kerk en jeugd In gebouw Punt-3 in Nieu- werkerk wordt morgena vond een thema-avond ge houden over de relatie tus sen kerk en jeugd. Predikant Floris den Oudsten van de Hervormde gemeente in Bruinisse houdt een inlei ding. Daarna volgt een ge sprek. De avond is een initia tief van diverse Duivelandse PKN gemeenten. Aanvang 20.00 uur. Info bij Ria van Sluijs: 0111-641441. Grootste zonnepark komt op Tholen Delta NV wil aan de Ceres- weg in Tholen een zonne park met een oppervlakte van circa 23 hectare aanleg gen. Daarmee komt het grootste zonnepark van Ne derland op Thools grondge bied te liggen. Om de pane len heen komen schapen te grazen. De aan de voet van de Oesterdam gelegen grond is nu in gebruik als ak kerland. Een omgevingsver gunning is aangevraagd. ook uoor uw totale keukenverbouwing MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 door Esme Soesman OUWERKERK - De vele vrijwilligers die bij het Wandelnetwerk Zeeland betrokken zijn, weten zelf maar al te goed welke pracht er achter het netwerk schuil gaat Nu de rest van de mensheid nog. Het zaterdag in Ouwerkerk gehouden Wandel- event kan wellicht inspireren. ZIERIKZEE NIEUWERKERK THOLEN Er kon maar kort worden genoten van de openingsceremonie. Een plensbui maakte vroegtijdig een einde aan het champagneritueel foto Dirk-Jan Gjeltema Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie ivu;u>.keukenplus.com Eén van de excursies tijdens het wandelevent foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51