08 Korfballers TOP geven zege in laatste twintig minuten weg J Toernooizegev voorCoeseije Van Geyt ver in kwalificaties van Grand Prix Tempo-TOP 17-16: De voorteke nen waren al aan het eind van de eerste helft: ongunstig: het initia tief lag voortdurend bij TOP en toch stond het bij rust slechts 9-9. Het beste van de Arnemuidenaars kwam in een kwartier na rust. Daardoor sloeg TOP een bres van vier punten (12-16), maar in de laat ste twintig minuten scoorde de ploeg niet meer. „Alsof we de weel de niet konden dragen", overzag coach Arco Goedkoop bij diens de buut. „De variatie was weg uit het spel en we kozen de verkeerde kan sen." Goedkoops achttal bezweek onder de inhaalslag van Tempo, dat on der impuls van geroutineerde puntspelers in de slotminuut de genadeklap uitdeelde. knijpen. In twintig doelpuntloze minuten liet de Walcherse promo vendus veel kansen liggen om de 7-4-voorsprong uit te bouwen. In de voorlaatste minuut leek de ploeg het deksel op de neus te krij gen. In de slotminuut werd de 8-9-achterstand echter nog omge bogen in een remise. Jeroen Mesu en Dennis Witte 2, Ro nald Wisse en Nikie Geervliet 1. KVK-Dijkvogels 10-9: Een winde rig Kapels veld vereiste een tacti sche aanpak. In een gelijkwaardige partij kweet KVK zich het beste van die taak. De nieuwbakken tweedeklasser speelde met bravou re en kreeg, vooral omdat het op momenten van achterstand de rug rechtte, loon naar werken. Al slaak te debuterend coach Meeus een zucht van verlichting toen na het eindsignaal de 10-9-voorsprong stand had gehouden. Good Luck-Togo 10-9: Van de ren tree in de derde klasse had Togo andere verwachtingen dan de ze perd waar het in Middelharnis te genaan liep. De voormalig tweede klasser vond geen oplossing voor het vertragende achterverdedigen van Good Luck. De versleutelde Goese formatie was niet bij mach te het baltempo te verhogen. middelburg - Mitchell van de Wal heeft het MLTC-tennistoer- nooi op zijn naam geschreven. Bij de vrouwen won Wilma Goese- ije-Bosschaart het toernooi in Middelburg. Van de Wal hoefde voor zijn eind zege niet in actie te komen. We gens opgave van zijn tegenstan der Maarten de Witte won hij au tomatisch de eerste prijs. Goeseije kreeg de winst niet cadeau. Sylvia Vermeulen werd dan wel versla gen, maar er waren drie sets voor nodig: 6-4 4-6 6-2. Het Franje open dubbeltoer- nooi in Krabbendijke werd een prooi van Louis van de Vreede en Bart van Steveninck. Het onge plaatste duo won in een poule van vier al zijn wedstrijden en was onder meer te sterk voor het als eerste geplaatste duo Martijn Hendriksen/Boudewijn Ruisaard. Het vrouwentoernooi in Krabben dijke werd gewonnen door Nicole Bal-Oosterlee en Evelien Mol. Zij waren in de finale met 7-6 (4) en 6-1 te sterk voor Vera Adams en Nicole Eisten. In het gemengddub- bel ging de titel naar Jan-Willem de Coninck en Jacqueline Zweed- ijk-Lowiesse. Zij trokken aan het langste eind tegen José de Koeijer en Evelien Mol: 6-2 2-6 7-6 (8). Marcel Ravestein en Rogier Tax waren op het Zwaart Transport Zeeland dubbeltoernooi in 's-Heer Arendskerke het sterkst. In de finale versloegen zij met 6-1 6-4 Ronald Aarts en Elmer de Klerk. Monique van Sabben en y Stephanie van Sabben gingen er met de vrouwentitel vandoor. Het als eerste geplaatste duo was met twee maal 7-5 te sterk voor Nicole Eversdijk en Chantal Versteeg. Stephanie van Sabben won, sa men met haar partner Frank Ver wei, ook het gemengd dubbel. In Sint Philipsland grepen Jeroen Helmons en Marco van Herpen de zege in het Clysan Open. Zij versloegen in de finale Jan Peter Dekker en Christiaan Huizer: 6-1 6-7 6-2. Het vrouwen toernooi werd gewonnen door Leonie van Egeraat en Lydia Gos- selink. Zij waren met 3-6 6-1 6-4 te sterk voor Marika Bolier en Ni- colette Klein. Pim Douw en Linda van Schilt wonnen het mixedtoer- nooi. OOSTERHOUT -.In de nationale Grand Prix in Oosterhout drong Ronald van Geyt door tot de voor laatste kwalificatieronde. Robert en Michael Vink werden uitge schakeld. Van Geyt kwam als lucky looser in de tweede ronde en greep de herkansing met beide handen aan. Hij overleefde deze ronde nipt na een zege en een neder laag, om in de derde ronde meedo genloos toe te slaan. Hij won twee keer met 20-8 in 24 en 20 beurten, van John van Essen en Frans van Beuningen. Morgen komt Van Geyt opnieuw in actie. De uitschakeling van Michael Vink was kantje boord. Hij won zijn eerste partij met 20-19 van Jan Hendriks en verloor na een 17-4-voorsprong van Roland Uyt- dewilligen, die met series van vijf en zes de partij liet kantelen. A - Martijn de Kok (208) heeft al kort na de start van de Halve Marathon de leiding genomen. Remy Vasseur (207) volgt op korte afstand, foto Dirk-Jan Cjeltema door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - De druiven waren zuur voor TOP bij de opening van het korfbalseizoen. Vijftig minuten lang leek de verjongde overgangs- klasser af te stevenen op een over winning bij Tempo in Alphen aan den Rijn. Totdat de onrust toesloeg. De Arnemuidenaars verloren met 17-16. Scores TOP: Jurgen Janse 5, Jorian Schroevers 4, Anita de Ridder 3, Jeani- ne Marijs, Petra van Belzen, Emmelie Bouwens en Peter van Belzen 1 Ondo-Luno 9-9: De gedegen voor bereiding beloofde meer dan de re mise tegen Luno uit Linschoten. Toch mocht tweedeklasser Ondo met het ene punt de handen dicht Scores Ondo: Thomas Mesu 3, Scores KVK: Koen Volkers 4, Bart Nieuwenhuijse 2, Saskia NieuwdOrp, Tonia Verdonk, Sander Slabbekoorn, Lennard Volkers 1 Scores Togo: Marten Postema 4, Wietse de Munck 3, André Goossens en Jelita Tiber 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47