Bondscoach Thailand is fan van Groene Ster -r Bronzen medaille voor Sara Langerak Zijn ploeg, die vijf A-internatio nals in de gelederen had, had de handen vol aan Groene Ster. Na een enerverend duel |verd het slechts 1-2. „Tegen Gelko Hasselt (de ploeg van Saïd en Hoessein Bouzambou) ging het makkelij ker", vertelde Hermans. De 6i-jarige coach maakt met de nationale selectie van Thailand een Europese trip en bereidt zich voor op een wedstrijd tegen Malei sië en een landentoernooi. Ploe gen uit België en Nederland die nen als sparringpartner. De ont moeting met Groene Ster was de derde uit een reeks van vier. Thai land speelde tot nu toe tegen Mal le (4-4), Gelko Hasselt (3-2-zege) en Groene Ster (2-1-winst). Maan dag volgt nog een sessie tegen Eindhoven. „Ik ben hier met een jonge ploeg", zei Hermans. „Er zit ten wel wat internationals bij, maar het merendeel bestaat uit jongens die aan de deur kloppen. Ze krijgen een kans." De jeugdige garde had het lastig met Groene Ster, zowel op fysiek, technisch als tactisch vlak. Her mans: „Het spelletje dat Groene Ster speelt, zijn ze niet gewend. Groene Ster speelt heel veel één-tegen-één duels. Dat is prach tig, maar daar hadden we moeite mee. Het was daarom een heel nuttige avond voor mijn ploeg." De complimenten deden coach Hicham Benhammou van Groene Ster goed. Het was voor hem de bevestiging dat zijn ploeg op de goede weg is en zo langzamer hand gereed is voor een tweede seizoen op het hoogste niveau. „Laat de competitie maar begin nen", zei Benhammou. „Ik heb er zin in en ik denk dat we er klaar voor zijn." De coach heeft in de voorberei ding op het nieuwe seizoen voor al gehamerd op een goede organi satie. „Daarbij gaat het vooral om het moment van druk zetten", leg de Benhammou uit. „Dat zullen we tot in de finesse moeten be heersen. Dat is een heel proces, maar ik moet zeggen dat we daar steeds beter mee omgaan. Dat wil niet zeggen dat we verdedigender gaan voetballen hoor. Integen deel: we willen ook in het tweede seizoen het publiek vermaken, Groene Ster Vlissingen lijkt klaar voor de competitie. De ploeg biedt de Thaise selectie prima partij maar de verdedigende organisatie is nu eenmaal een belangrijk on derdeel van ons spel." Groene Ster kwam zaterdag op achterstand door een knappe goal van Dome, maar nog voor rust was er weer evenwicht via een prachtige treffer van Khalid el Hattach. Hij schoof de bal keurig in de hoek. In de tweede helft be sliste Jaq voor de Thaise selectie de wedstrijd. „Toch hadden we wel een gelijkspel verdiend", con stateerde Benhammou terecht. Salim Sandee was tot twee keer dicht bij de gelijkmaker, maar de bal wilde er niet. Ook al, omdat doelman Leam - normaliter de derde keeper van Thailand - een puike wedstrijd afleverde. Hij was klein van stuk, maar atletisch en had een sterk reactievermogen. Daarnaast was hij een echte pu- blieksspeler. Elk keer als hij als winnaar uit een duel kwam, slaak te hij een oerkreet en balde hij zijn vuist. Vijfde plaats voor Lisette de Heide Lisette de Heide heeft bij het WK aangepast wielren nen op de weg een vijfde plaats behaald. De Goese kwam in Greenvil le uit op het onderdeel tijdrit en moest 16,6 kilome ter afleggen. De Heide, die bij de tricycling de enige Ne derlandse deelnemer is, werd afgelopen week tij dens de training aangereden en liep enkele kneuzingen op. Van Geyt neemt biljarttitel over Ronald van Geyt uit Hans- weert nam de Zeeuwse titel driebanden groot over van Tonny van Iwaarden. In de slotronde van het toernooi versloeg Van Geyt de titel verdediger. De Bevelander kwam moeizaam op gang maar eindigde sterk. Eerst versloeg hij moeizaam Ri- nus Pankow uit Zierikzee, daarna Wim de Kok uit Le- wedorp en tenslotte Tonny van Iwaarden met 2-0. Ducarmon pakt grootmeesternorm Schaker Quinten Ducarmon heeft zijn eerste grootmees ternorm geboekt. De Zeeuws-Vlaming behaalde de norm in de voorlaatste ronde van een toernooi in Barcelona. Omdat hij ook in de laatste ronde won, eindig de hij als internationaal meester in een veld met 22 grootmeesters op de gedeel de zevende plaats, met 7,5 punt uit tien partijen. De Braziliaan Fier, ooit actiefin het HZ-toernooi, won. Wielrenners Oreel en Mobach derde Jarno Mobach (16) uit Philip pine is derde geworden in een wielerkoers in het Bel gische Nederhasselt. De ren ner van Willebrord Wil Vooruit had 28 seconden achterstand op de winnaar, de Belg Cassaert. Lars Oreel van wielervereni ging Theo Middelkamp werd derde in de GP Toco Tholin, een koers voor junio ren in het Belgische Rijke- vorsel. Sara Langerak veroverde za terdag met de merrie Fabio- la onder het zadel op de Hip- piade voor pony's in Ermelo een fraaie derde plaats. De amazone van de Axelse po nyclub De Kleppertjes be haalde bij de nationale titel strijd in de klasse M2 catego rie C met de Woldbarfs Bart-dochter 66,67 procent. Het goud ging met 67,89 pro cent naar Michel Berends en de voshengst Allstar uit Em mer Compascuum. ERMELO Swift probeert Dirk-Jan Westmaas (met bal) met drie man af te stoppen, maar dat lukt niet. Westmaas wordt op de hand geslagen en krijgt een strafworp die hij zelf benut: 14-12. foto Johan van der Heijden door Jan Dagevos VLISSINGEN - Groene Ster Vlissin- gen heeft er in Vic Hermans een fan bij. De bondscoach van Thai land speelde zaterdagavond met een jonge selectie tegen de Wal- cherse eredivisionist en was onder de indruk. „Wat een leuke ploeg is dit", zei de Limburger naderhand. GREENVILLE KWADENDAMME BARCELONA VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45