Elles Kole maakt een succesvolle rentree Nancy van de Ven op podium in strandcross Milan Vader tevreden na test voor WK I 44 SPORT KORFBAL Tjoba wint de Zeeuwse derby in de overgangsklasse C met 14-12 van Swift. De Middelburgers leiden nog bij rust. In de warmloopronde liep Kole met de fraai bewegende merrie Buta Di Bufa naar de zege (60.00 procent). Bij de herkansing eindig de de combinatie uit Vlake met 60,88 procent op de tweede stek. Kat ja de Groes uit Vrouwenpol der, die in de eerste proef met de vosruin Uiriant als tweede (59,41 procent) was geëindigd, eiste nu de overwinning (62,35 procent) voor zich op. In de klasse Zi wisselden de Arne- muidenaar Peter Klaasse en Wil lem van Wallenburg uit Ritthem stuivertje met elkaar. Klaasse toonde zich in het zadel van de ruin Dj in de eerste proef de beste (62,35 procent). In de tweede proef gingen Willem van Wallen burg en de ruin Zip met de hoog ste eer strijken (63,82 procent). Margreet Walraven was bij het springen met Bjendo succesvol. De amazone uit Veere eiste met de bruine ruin in de klasse B de overwinning op. En ook in L bleek voor de Phin Phin-zoon geen hindernis te hoog. Op het door Bram Wattel selectief opge stelde parkoers streden in de klas se L dertien combinaties in de bar rage om de hoogste eer. Met een foutloze rit en de supersnelle tijd van 38.72 seconden bracht de Aag- tekerkenaar Chris Boone met zijn vosruin Zizitop het spel op de wa gen. Ian Janse, in het zadel van Fi- religt van de Favoriete, leek die tijd te verbeteren, maar door een iets de ruime wending kwam de Middelburgse combinatie een hal ve tel tekort. Het venijn zat voor Boone echter in de staart. Als laatste starter stuurde Margreet Walraven de ruin Bjendo als een raket rond in 38.57 seconden en dat leverde haar de winst op. Nancy van de Ven, die sinds vijf weken in de klasse 250CC op een viertaktmotor rijdt, moest in Put ten drie manches rijden. In de eer ste reeks werd ze vrijdag zesde. Zaterdag haalde Van de Ven de beste klasseringen. Ze werd twee keer derde, terwijl ze in beide manches ook nog even op kop had gelegen. Het leverde haar in het algemeen klassement uitein delijk een derde plaats op. Naast de individuele cross was er ook nog een teamcross. Van de Ven vormde een koppel met Mar vin Boone en kwam twee keer in actie, vrijdag- en zaterdagnacht. Tijdens de teamcross mochten de deelnemers zelf bepalen hoe lang ze zouden rijden. Boone en Van de Ven besloten elkaar steeds na een half uur af te lossen. Tijdens de eerste nachtcross werd het Zeeuwse koppel zesde, een dag la ter was een vierde plaats het resul taat. In het algemeen klassement werden Boone en Van de Ven zes de. Thijmen van de Vrede boekte zijn eerste nationale overwinning bij de amateurs. Door een mindere startpositie was de coureur van de ploeg Beebikes-Nutswerk ge dwongen tot een inhaalslag. Bij het ingaan van de tweede ronde had Van de Vrede uiteindelijk al leen nog een achterstand van der tig seconden op de Belgische cou reur Jeroen van de Vijver, maar die werd niet veel later ingehaald. Gesteund door de supporters kon Van de Vrede door blijven gaan en finishte hij na één uur en twin tig minuten wedstrijd. Matthijs Eversdijk, afkomstig uit Wilhelminadorp, behaalde een tiende plaats bij de elites/beloften. Bij de meisjes (13/14) won Zoë Mulder uit Hein- kenszand. Damy Vader legde be slag op de tweede plaats. Pim van de Swaluw uit Kwade- damme werd tijdens de zesde wedstrijd van de MTB marathon cup in Nordenau (Sauerland) acht ste. Aan het begin van de rit over zestig kilometer en 1800 hoogte meters reed de Beebikes - Nuts- werkcoureur mee in de kopgroep, maar liet zich vanwege het strak ke tempo terugzakken naar de tweede achtervolgende groep. In de laatste ronde wist hij zich van het groepje los te maken en finish te zo als achtste overall. Hij werd als vierde eliterenner geklasseerd. Zaterdag 13 september staat de laatste wedstrijd van de MTB ma rathoncup op het programma. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Moes ten ze blij zijn of teleurgesteld? Veel spelers van Swift wisten het niet zo goed na afloop van de korf balderby in de overgangsklasse C tegen Tjoba. Met vier debutanten in de ploeg had de Middelburgse promovendus het geroutineerde Tjoba erg moeilijk gemaakt. Zes tig van de zeventig minuten ging Swift aan de leiding, maar in de slotfase glipte de ploeg de over winning als zand door de vingers: 14-12. Swift-trainer Dennis Plantinga legde de nadruk vanzelfsprekend op de positieve dingen. Na jaren speelde Swift weer op overgangs klasseniveau en dat nog wel met een ploeg met een gemiddelde leeftijd van amper twintig jaar. „Ik ben vooral trots", keek hij te rug. „In de beginfase speelden we fris en frivool korfbal. Bovendien waren we heel effectief. Dat we het niet konden volhouden, was niet verbazingwekkend. We heb ben nog onvoldoende inhoud. De ze wedstrijd moet ons sterken, ons zelfvertrouwen geven voor de rest van de competitie." De Middelburgse trainer had ver schillende goede spelers aan het werk gezien, maar gaf vooral com plimenten aan Joren Gillissen, die onder de korf beslist niet minder was dan zijn geroutineerde tegen stander Niels Westmaas, en aan Lennart Hoogeboom. Hij mikte de bal zeven keer door het mandje. En Plantinga had mooie woorden voor Dirk-Jan Westmaas, die bij de tegenpartij speelde. „We hadden een deel van onze tactiek op hem afge stemd, maar toch was hij moeilijk af te stoppen. Complimenten voor hem." Die eer kwam de jongste van de twee Westmaas-broers meer dan toe. Hij zorgde er hoogst persoon lijk voor dat de zwakke afronding en het gebrek aan doortastend heid het huizenhoog favoriete Tjo ba niet fataal werd. De ploeg van Dirk-Jan Westmaas kwam op een i-o-voorsprong (doelpunt Dirk- Jan Westmaas), maar liep daarna constant achter Swift aan. Trainer Plantinga zou aan het eind van de eerste helft van de veldcompetitie al tevreden zijn met twee, hooguit vier punten, gaf hij voor de wedstrijd aan. Na een kwartier leek het erop dat Swift die twee punten al in de eer ste competitiewedstrijd zou pak ken. De Middelburgers kwamen op 1-4 en hielden de marge van drie lang vast. Dankzij flitsend korfbal kregen ze zelfs kansen het gat nog te vergroten, maar deden dat niet. Aanvallend kwam er de klad in en dat duurde tot en met het-eind van de wedstrijd voort. De rust kwam met 6-8, daarna scoorde Swift nog maar vier keer. Na de pauze ging thuisploeg Tjo ba nog scherper verdedigen en dat had effect. Na veertien minu ten was het gat gedicht (9-9). Ver volgens leed de ploeg aan hetzelf de euvel als Swift voor rust; Tjoba kreeg kansen genoeg maar kon niet doordrukken. Swift kwam weer op voorsprong. Bij 11-11 en 12-12 was het opnieuw gelijk, waarna Tjoba in de laatste zes mi nuten eindelijk toesloeg: 14-12. Dirk-Jan Westmaas (27) maakte vier van de vijf laatste treffers van zijn ploeg. Nummer vijf kwam van zijn broer Niels (28). En dat terwijl de jongste Westmaas nog maar twee weken in training is. „In de rust hebben'we afgespro ken dat we tot het laatste zouden blijven vechten" legde hij uit. „Swift verraste ons, ze hadden het goed voor elkaar, maar we wis ten ook dat ze het niet vol konden houden. En bij mij kwam dat ver trouwen in de tweede helft er he lemaal. Ik ging steeds beter schie ten." Dat bleek. Uiteindelijk be zorgde Dirk-Jan Westmaas zijn ploeg de zege met acht van de veertien treffers. [ARAKTER f STIEIC m W^*mm door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Met een eerste en tweede plaats in de klasse Z2 pakte dressuuramazone Elles Kole zaterdag op het concours hippique in Vrouwenpolder de draad met succes weer op. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Nancy van de Ven kwam dit weekeinde uitstekend voor de dag bij de strandcross in Nulde. De West-Souburgse legde in het individuele klassement be slag op een derde plaats. Bij de teamcross eindigde Van de Ven sa men met Marvin Boone uit Yerse- ke net buiten het podium. Het duo kwam één punt tekort voor de der de plaats. ZOETERMEER - Milan Vader testte zich bij de topcompetitie in Zoeter- meer voor het komende WK moun tainbike. De Middelburger kon te vreden zijn na afloop. Hij kwam als eerste over de streep. Dirk-Jan Westmaas schiet met scherp door Koen de Vries Tjoba-Swift 14-12 (6-8). Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 8, Esmee Walraven 2, Demi Mon- deel 1, Anoek Braam 1, Dennis Broerse 1, Niels Westmaas 1. Scores Swift: Lennart Hoogeboom 7, Dylan Gillissen 2, Joren Gillissen 1, Rachel Verhagen 1, Aisja Zuid- weg 1. Aantal toeschouwers: 200. Scheidsrechter: M. Brant ('s-Grave- zande). Assistent: M. Kuif (Den Haag). Bijzonderheid: Swift-trainer Den nis Plantinga kreeg in de eerste helft een gele kaart wegens protes teren. r Khalid el Hattach was de maker van het enige doelpunt voor Groene Ster. foto Paul ten Hacken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44