Trainer Jens Keller mag Grillig Sjarapova is al uitgespeeld US OPEN Voormalig kindsterretje uit Kroatië balsemt haar beschadigde ziel tijdens de US Open. Kenneth Vermeer gaat van Ajax naar Feyenoord en Die- derik Boer van PEC naar Ajax. De tweede doelman van de nummer zeven van de eredivi sie wordt dus de eerste doel man bij de nummer tien, waar door de eerste doelman van de nummer drie de nieuwe twee de doelman wordt van de num mer zeven. Het was een grillig weekeinde. Is Feyenoord voor Vermeer een stap terug of een stap voor uit ten opzichte van het huidi ge Ajax? Beide ploegen kwa men gisteren niet tot scoren. Bij Ajax is dat al langer een pro bleem. Het goede nieuws is dat Zlatan en Suarez terugko men naar de Arena, het slechte nieuws is dat ze dat zullen doen in het shirt van respectie velijk Paris Saint-Germain en FC Barcelona. Het lijkt (en is) lang geleden dat Ajax afhanke lijk was van Luis Suarez. Ook nu is Ajax afhankelijk van een makkelijk scorende spits, met het verschil dat die er niet is. Dan Feyenoord. Is Feyenoord niet te afhankelijk van Mitchell te Vrede? Een vraag die nie mand stelt, waarschijnlijk om dat Mitchell te Vrede niet Gra- ziano Pellè heet. Feyenoord speelde gelijk bij FC Twente, net als vorig seizoen. Destijds was het aanvoerder Pellè die na afloop de catacomben kort en klein sloeg. Gisteren miste Te Vrede een strafschop, maar het meubilair bleef heel. Vooralsnog scoort hij evenveel als Pellè, maar Te Vrede mist de genialiteit waarmee de Itali aan spelerstunnels kon aftui gen of met een maandje schor sing zijn onmisbaarheid kon benadrukken. De grilligheid van Pellè en Sua rez droeg bij aan hun helden- status. Grillig is ook een woord dat past bij Kenneth Vermeer, die zijn ploeg een o-o tegen Olympique Lyon be zorgde, maar ook een 6-4-ne- derlaag in straight sets tegen FC Utrecht. Het lastige voor Vermeer is dat grilligheid bij keepers minder gewaardeerd wordt. In dat opzicht moet hij proberen zo min mogelijk op Graziano Pellè te lijken en zo veel mogelijk op Mitchell te Vrede. NEW YORK - De US Open maakte in deze aflevering kennis met twee potentiële tieneridolen, beli chaamd door de vijftienjarige Amerikaanse Catherine 'Cici' Bel lis en de zeventienjarige Zwitser se Belinda Bencic. Die rol werd in 1997 geclaimd door Mirjana Lu- cic-Baroni, de kindsterretje van weleer die in de 2014-editie een ongedacht teken van leven gaf. Lucic-Baroni zorgde vrijdag voor een sensatie door in de derde ron de Simona Halep, de verliezend fi- naliste op Roland Garros en huidi ge nummer twee van de wereld, te overklassen. Een stunt die ze gisteren tegen de Italiaanse Sara Errani, in 2012 vice-kampioene in Parijs en halvefinaliste in New York, niet kon herhalen: 3-6, 6-2, 0-6. De uitschakeling kon haar reeds gebalsemde ziel overigens nauwelijks pijnigen, in de weten schap dat ze zes wedstrijden (drie in de kwalificatiestrijd en drie in het hoofdschema) op rij had ge wonnen. Dat terwijl ze in de aan loop naar de US Open in zeven achtereenvolgende toernooien de eerste schifting niet had over leefd. Lucic-Baroni riep, nota bene op 32-jarige leeftijd, met haar spel op NEW YORK - Titelkandidate Maria Sjarapova ligt uit de US Open. De Russische tennisster liet zich gis teravond in de vierde ronde ver rassen door de Deense Caroline Wozniacki, die won in drie sets: 6-4 2-6 6-2. Sjarapova, dit jaar win nares van Roland Garros, was als vijfde geplaatst in het Grand Slam-toernooi in New York. De Russin grossierde in fouten. Tegenover de 39 winners stonden liefst 43 missers. Wozniacki, als tiende ingeschaald op Flushing Meadows, sloeg de ballen heel wat secuurder. Zij treedt in de kwartfinale aan tegen de Italiaan se Sara Errani, die Mirjana Lu cic-Baroni terugwees. Het mannentoernooi raakte in de vierde ronde zijn eerste speler uit de top tien van de wereld kwijtge raakt. De Spanjaard David Ferrer, nummer vier op de plaatsings lijst, boog voor Gilles Simon in vier sets: 6-3 3-6 1-6 3-6. De Zwitser Stan Wawrinka be reikte de vierde ronde zonder een bal te hebben aangeraakt De num mer drie van de plaatsingslijst moest tegen de Sloveen Blaz Kav- cic, maar die gooide vooraf de handdoek al omdat hij gebles seerd is aan zijn rechtervoet. Flushing Meadows herinneringen op aan de speelster die in de jaren negentig van de vorige eeuw tot de nieuwe Steffi Graf werd be stempeld. Destijds veroverde ze - nog zonder de toevoeging Baroni, de achternaam van echtgenoot Daniele - als vijftienjarige haar eerste WTA-titel. Een jaar na dato werd dat succes door de Grand Slam-titel in het dubbelspel met Martina Hingis bij de Australian Open gevolgd en weer een sei zoen later bereikte ze de laatste vier in het enkelspel op Wimble don. Niets leek een flonkerende carrière in de weg staan. Achter de schone faqade ging, on danks de lucratieve sponsorcon tracten die ze had afgesloten, groot verdriet schuil. Want de jon ge Mirjana werd getiranniseerd door haar vader én coach Marin- ko, de oud-tienkamper die losse handjes en een kort lontje had. Die fysieke mishandeling zorgde ervoor dat ze in 1998 met haar moeder, twee zussen en twee broers van Kroatië naar de Vere nigde Staten vluchtte en een nieuw bestaan opbouwde. Door het rauwe verleden achtervolgd, raakte ze niettemin het spoor bijs ter. Na verlies in de eerste ronde bij de US Open in 2002 duurde het liefst tot de 2010-editie eer haar naam weer in een major op dook, waarbij ze vier jaar lang überhaupt niet in het profcircuit actief was geweest. Lucic-Baroni was toen afgegleden naar positie 182 van de wereldranglijst, een klassering die sindsdien nauwe lijks is verbeterd (op de actuele ranglijst staat ze 121e). Dat ze zich uit de vergetelheid zou manoeu vreren, lag derhalve niet in de lijn van de verwachting. Passie voor het spel is de reden dat Lucic-Baroni - die zich in het totale deelnemersveld van 256 spe lers slechts vergezeld wist door één collega die eveneens in 1997 bij de US Open debuteerde (Ve nus Williams, destijds zelfs de verliezend finaliste) - niet defini tief de spreekwoordelijke hand doek wierp. Het vuur bleef van binnen branden, al leken het voor de buitenwereld slechts vonkjes BUITENLANDS Eigenlijk is het te zot voor woor den. Keiler (43) volgde eind 2012 Huiib Stevens op en staat sinds dien voortdurend ter discussie, ondanks uitstekende prestaties met een overschatte selectie. Kei ler leidde Schalke twee keer naar de Champions League, de club heeft ondanks de nodige blessure- sores de beste tweede seizoens helft aller tijden achter zich. De coach heeft de toptalenten Julian Draxler (20), Max Meyer (18) en Kaan Ayhan (19) ingepast. En hij pakt gemiddeld 1,80 punt per wedstrijd. Dat deden alleen Mirko Slomka (1,85) en Ralf Rang- nick (1,82) beter bij Schalke. En toch brandt telkens de discus sie los, of de wat saai overkomen de oefenmeester wel de juiste man is in Gelsenkirchen. Na de uitschakeling in de beker (2-1 bij Dynamo Dresden) en de valse Lucic geeft weer teken van leven door Marco Knippen België: KV Oostende - KRC Genk 1-1, Royal Mouscron Péruwelz - Cercle-Brugge 4-0, KVC Westerlo - Zulte-Waregem 2-2, Waasland-Be- veren - Lierse SK 2-0, Club Brugge - Ander- lecht 2-2, KSC Lokeren - Standard Luik 1-1. Anderlecht 6-14 KRC Genk 6- 7 Mouscron P. 6-11 KV Kortrijk 6 - 7 KAA Gent 6-10 KV Mechelen 5- 6 KVC Westerlo 6-10 Zulte-W. 6 - 6 KV Oostende 6-10 Cercle Brugge 6 - 6 Club Brugge 6 - 9 Waasland-B. 6 - 6 KSC Lokeren 6-8 Sp. Charleroi 5 - 4 Standard Luik 6 - 8 Lierse SK 6-4 Duitsland: Bayer Leverkusen - Hertha BSC 4-2, VFL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2-2, Werder Bremen - 1899 Hoffenheim 1-1, VfB Stuttgart - 1 .FC Koln 0-2, Hamburger SV - SC Paderborn 07 0-3, FC Schalke 04 - Bayern Munchen 1-1, FSV Mainz 05 - Hannover 96 0-0, SC Freiburg - Borussia Monchengladbach 0-0. B. Leverkusen 2 - 6 FSV Mainz 05 2-2 Paderborn 07 2- 4 Borussia MG 2 - 2 Hoffenheim 2- 4 VFL Wolfsburg 2- 1 1.FC Koln 2- 4 FC Schalke 04 2- 1 Bayern M. 2 - 4 SC Freiburg 2 - 1 Eintracht Fr. 2-4 Hertha BSC 2 - 1 Hannover 96 2-4 VfB Stuttgart 2 - 1 Bor. Dortmund 2 - 3 Hamburger SV 2-1 Werder Br. 2-2 FC Augsburg 2 - 0 Engeland: Burnley FC - Manchester United 0-0, Manchester City - Stoke City 0-1, New castle United - Crystal Palace 3-3, Queens Park Rangers - Sunderland 1-0, Swansea City - West Bromwich Albion 3-0, West Ham United - Southampton 1-3, Everton - Chelsea 3-6, Aston Villa - Hull City 2-1, Tottenham Hotspur - Liverpool 0-3, Leicester City - Arsenal 1 -1 Chelsea 3- 9 West Ham U. 3- 3 Swansea City 3 - 9 QPR 3 - 3 Aston Villa 3 - 7 Sunderland 3-2 Manchester C. 3-6 Manchester U. 3-2 Liverpool 3 - 6 Leicester City 3 - 2 Tottenham H. 3-6 Newcastle U. 3-2 Arsenal 3-5 Everton 3 - 2 Southampton 3 - 4 WB Albion 3 - 2 Hull City 3 - 4 Crystal Palace 3 - 1 Stoke City 3 - 4 Burnley FC 3-1 Italië: Chievo - Juventus 0-1AS Roma - Fioren- tina 2-0, Atalanta - Hellas Verona FC 0-0, AC Milan - Lazio Roma 3-1, AC Cesena - Parma 1-0, FC Genoa - Napoli 1-2, US Palermo - Sam- pdoria 1-1, US Sassuolo Calcio - Cagliari 1-1, Torino - Inter 0-0, Udinese - Empoli FC 2-0. Spanje: Cordoba CF - Celta de Vigo 1-1, Athle tic de Bilbao - Levante 3-0, Atletico Madrid - SD Eibar 2-1, Espanyol - Sevilla 1-2, Villarreal - FC Barcelona 0-1, Real Sociedad - Real Madrid 4-2, Deportivo la Coruna - Rayo Vallecano 1-2. FC Barcelona 2 - 6 Getafe 2 - 3 Valencia 2 - 4 Malaga 2 - 3 Celta de Vigo 2 - 4 Rayo Vallecano 2 - 4 Sevilla 2-4 Espanyol 2 - 1 Atletico M. 2 - 4 UD Almeria 2 - 1 Real Madrid 2 - 3 Cordoba CF 2-1 Granada CdF 1 - 3 Dep. la Coruna 2 - 0 Athl. Bilbao 2 - 3 Real Sociedad 2 - 3 Villarreal 2 - 3 Elche CF 1-0 SD Eibar 2 - 3 Levante 2 - 0 door Gerard Borgman GELSENKIRCHEN - Jens Keller druk te zaterdagavond alle spelers van Schalke 04 liefdevol tegen zijn borst. De trainer feliciteerde zijn team met de remise tegen Bayern München (1-1), waardoor zijn ei gen aanblijven weer wat is ver lengd. I Jens Keller

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42