Zeelandia Middelburg rondt karwei na rust af De Nooijer scoort bij rentree SPORT 41 Poule 123. Veere-Zaamslag 3-3: Zaamslag leidde na amper tien minuten al met 0-2 door doelpunten van Jur- rien Dam en Wesley Dieleman. Nog voor de rust kwam de thuisclub echter terug tot 2-2. Mi chael Strenk zorgde voor 1-2 en Jack Goudswaard voor 2-2. Kort na de hervatting schoot Okan Baskos Veere zelfs naar 3-2. Tot de laatste seconde leek dat ook de eindstand te worden, maar Jelle van Boom voorkwam een nieuwe nederlaag voor de bezoe kers: 3-3. Zeelandia Middelburg-Clinge 5-3: De zondag-tweedeklasser be gon sterk aan de wedstrijd, maar verzuimde dit al in de beginfase in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Nu werd het na de 1-0 van Rogier Veenstra gelijk via Chris Seghers: 1-1. Na de 2-1 van Jarreau Manuhuwa maakte Dominique de Maagt van af de stip 2-2, waarna Sven d'Hoo- ge profiteerde van een verdedi- gingsfout en de bezoekers op voor sprong bracht: 2-3. Nog voor de thee maakte Gennaro Eikenhout gelijk: 3-3. Na de rust speelde de thuisploeg in een hoger tempo en werd het 5-3 via opnieuw Gen naro Eikenhout en Jorn Soethout. Poule 201. Apollo'ög-Kloetinge 2 0-5: Apol- 1o'69 kon de reserves van Kloetin- ge in de eerste helft nog enigszins tegenstand bieden, maar werd in de tweede helft op zijn plaats ge zet. Corné de Jonge opende in de zestiende minuut de score en in de blessuretijd van de eerste helft was het Wouter Duvekot die de ruststand op 0-2 bracht. SVD/Volharding-Hulsterloo 6-1: SVDWolharding had in zijn laat ste wedstrijd in poule 202 geen en kele moeite om het verzwakte Hulsterloo naar een ruime neder laag te spelen. Kevin van Ierssel zorgde in de eerste helft voor bei de doelpunten. Na rust werd het eerst 2-1 door een eigen doelpunt van Jeroen Boer voordat SVD nog eens vier keer raak schoot. Kai Dekkers, Jeroen Boer, Kenny Braamse en Kevin van Ierssel waren de doel puntenmakers. WIK'57-IJzendijke 0-8: IJzendij- ke verzekerde zich na twee wed strijden al van een plaats in de tweede ronde. Sander van Buren, Job Wiersem en Lodewijk van Keeken scoorden elk twee keer. Dwight van Hulle en Bas Wier sem schoten elk eenmaal raak. Poule 204. Bevelanders-Terhole 4-0: Bevel anders werd in de derde en beslis sende wedstrijd in poule 204 wei nig in de weg gelegd door Terho le. De ploeg uit Kamperland verze kerde zich van de eerste plaats. Gerrit van Rijn en Mark van de Moere scoorden voor de rust, Ro bin van de Moere en opnieuw Mark van de Moere brachten de marge in de tweede helft op vier. Rillandia-Vogelwaarde 2-1: Vogel waarde bleef ook in zijn derde wedstrijd met lege handen. De thuisclub domineerde voor de rust en kwam ook verdiend op 2-0 door doelpunten van Laurend Roeland en Robin van Bavel. In de 82e minuut bracht Can Avci de spanning terug, maar verder dan 2-1 het Rillandia het niet komen. Poule 203. Zeeland Sport-Sluis 5-1: Met trai ner Jaimy van Bloppoel als eerste wisselspeler op de bank kenden de Vlissingers veel balbezit, maar speelden zij in een te laag tempo. Nadat Wouter van Belzen en Mat- thieu de Smit voor een 2-0-stand hadden gezorgd, bracht Bob Hu- bregtse kort na rust de spanning terug: 2-1. Opnieuw Wouter van Belzen en Matthieu de Smit brach ten de stand op 4-1, waarna het slotakkoord voor Gérard de Nooijer was. Colijnsplaatse Boys-Cadzand 6-0: In het eenzijdige duel waren Joerie Goulooze, Lars Siereveld en Niels Versluijs in de eerste helft de doelpuntenmakers. Na de rust trof Niels Versluijs nog eens doel, waarna Delano Pauwels en Koen van Os voor de 6-o-eindstand zorgden. Poule 205. SC Stavenisse-Heinkenszand 1-1: Stavenisse was voetballend de mindere van Heinkenszand, maar toch kwam de ploeg via Martin Westdorp uit een corner op voor sprong. In de tweede helft hield Stavenisse lang stand. Vlak voor tijd maakte Ramon van Leeuwen echter gelijk voor Heinkenszand. Meto-Steen 1-1 (0-1). Kenneth Triest 0-1, Jordy van Gastel 1-1. Poule 206. Hoedekenskerke SV-Halsteren 4-2: De thuisploeg nam een voor sprong via goals van Richard Uit- terhoeve en Sebastian La Grand- ven was de bovenliggende ploeg. Na de rust werd Halsteren sterker en kwam terug tot 2-2. Hoede kenskerke wist zich echter te her- t groeperen en nam via Jorn Otte opnieuw de leiding. Jesse Kaptein maakte er nog 4-2 van. Sluiskil-Grenswachters 1-3 (0-2). Poule 207. FC Bergen-Jong Ambon 1-3. De Middelburgers waren de betere ploeg en via treffers van Celino Davidse en Björn Langeveld werd het 0-2. Na de rust kwam de voor sprong van Jong Ambon nog even in gevaar na de 1-2, maar de Wal- cherse ploeg reageerde hierop via Yannik Taniwel: 1-3. Poule 218. Vosmeer-Moerstraten 3-3: De eerste helft tussen deze twee vijfdeklassers was in even wicht, maar het waren de bezoe kers die zich via Reno van Tilburg en Xavier van Hasselt trefzeker toonden: 0-2. Benjamin Suurlant deed na rust iets terug (1-2) en even later verdiende hij een straf schop die door Rick de Klerck werd benut. Via Karei van Zanten werd het 3-2. Reno van Tilburg be- paalde uit een strafschop de stand op 3-3. sprong. In de tweede helft kreeg de verdiende zege nog meer ge stalte via Danny Weber en Elco Janse. HW'24-Domburg 8-0: Bij rust leidde HW'24 al met 4-0. Evert van den Berg, Sam de Theije, San- der van Remortele en Frans Rok- ven, uit een strafschop, maakten met hun treffer voor rust al het verschil. In de tweede helft zorg de De Theije voor de 5-0 en 7-0 en tussendoor tekende Van de Berg met zijn tweede goal voor de 6-0. Joost Boogaert maakte de laatste treffer van de avond. Domburg-keeper Jacco Leijdek- kers raakte zwaar geblesseerd aan zijn hand en is voor langere tijd uitgeschakeld. Poule 115. FC Dauwendaele-FC Axel 0-4: Op de zege viel niets af te dingen. Dauwendaele creëerde zelf nau welijks kansen en moest toezien hoe de derdeklasser uit Axel voor rust al ruim afstand nam. Ivo Vers- traeten opende de score en door twee doelpunten van Urmeion Martis stond het na een helft 0-3. Na rust was Dauwendaele wel wat meer aan de bal maar de ploeg van Marcel Lourens bleek aanvallend onmachtig. Maik de Wolf liet uit een vrije trap de 0-4 nog aantekenen. Smerdiek-Breskens 1-3: Na twee flinke bekerzeperds speelde Smer- diek tegen Breskens met een blok achterin. Remy van Herk zette de ploeg van trainer Peter van Poortvliet op een i-o-voorsprong, maar net voor rust hielp Ned de Looze Bres kens aan de gelijkmaker. In de tweede helft bepaalden Edwin Brands en Kjeld Verschorre de eindstand op 1-3. MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 VLISSINGEN - Zeelandia Middelburg heeft de volgende ronde van het districtsbekertoernooi bereikt. Een 5-3-overwinning op-Clinge gister middag volstond. Veere verspeelde zijn kansen zaterdag door met 3-3 gelijk te spelen tegen Zaamslag. Uit een vrije trap van Perry Bek werd het eerst 0-3, voordat Joel Dekker in de 72e en 84e minuut de score kon opvoeren naar 0-5. Aardenburg-SDO'63 4-1 (1-0). Jordy de Ruijsscher 1 -0, Merijn van der Plas 2-0, Steven de Croock 3-0, Thijs Ring- oot 4-0, Ruud van Driessche 4-1. Poule 202. VLISSINGEN - Gérard de Nooijer heeft zijn rentree als voetballer ge maakt. De 45-jarige Souburger trainde al mee bij Zeeland Sport, speelde enkele oefenduels en stond nu in de basis in de beker wedstrijd tegen Sluis (5-1De Nooijer scoorde met een kopbal. Musal Kesikbas 1-2. Nieuw Borgvliet-Oostburg 1-0 (0-0). Björn Verbrugge 1 -0. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Gérard de Nooijer maakt op zijn 45e zijn rentree als voetballer. Luke Eversdijk van Dauwendaele (geel shirt) vecht een vinnig duel uit met Angelo Plasschaert van FC Axel. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41