Goes krijgt flinke tik te verwerken 38 SPORT TOPKLASSE Zeeuws-Vlaamse topklasser verslaat ONS Boso Sneek met 1-4. De Friese ploeg heeft weinig in te brengen. Vandepitte loopt op verjaardag enkelblessure op SNEEK - Een weergaloze solo van Birgen Martens bleek zaterdag voor Hoek het begin van een mid dag gevuld met voetbalgenot. De dynamische middenvelder sneed na tien minuten vanaf de midden lijn door het elftal van ONS Boso Sneek en verschalkte de Friese doelman ook nog eens met een bekeken stiftballetje. Het was voor Hoek de eerste van vier tref fers (1-4), waarmee de ploeg de felbegeerde eerste overwinning van het nog prille seizoen binnen sleepte. Ver van huis regeerde vervolgens de lach. Vanuit de kleedkamer klonk gebulder en gezang, als ont lading na een klinkende overwin ning. De zege was terecht en voor al het gevolg van de gekozen strijdwijze. Na de nederlaag tegen Capelle (0-1) op de eerste speel dag had Kenny Verhoene zijn elf tal op drie plekken gewijzigd. Gert-Jan van Leiden en Kyle Does burg waren veroordeeld tot een plek op de bank, het systeem was niet meer 4-3-3 maar 4-4-2. „Om dat we wisten dat ze problemen zouden hebben met deze speelwij ze", legde Verhoene uit. Simpel uitgelegd: de twee wat tra ge centrale verdedigers van Sneek zouden het moeilijk krijgen als ze in één-tegen-éénduels met Guil- laume Clinckemaillie of Nick de Groote zouden komen. En de Frie se backs zouden ongetwijfeld pro blemen krijgen zonder een direc te tegenstander, had scout Jaap Goossen opgeschreven. Kenny Verhoene: „We zorgden voor onrust met de beweging voorin. Dat zag je bij de eerste goal. De spitsen maakten ruimte, Birgen Martens liep door en die verdedigers wisten het even niet meer." Waar Hoek op de eerste speeldag nauwelijks iets wist te creëren liet de ploeg nu een heel ander ge zicht zien. „We hadden er zeven kunnen maken", zei Martens. „En dan overdrijf ik niet." De teller voor Hoek bleef steken op vier. Clinckemaillie maakte er uiteinde lijk twee en knalde de bal in de slotfase van een meter of vier ook nog over een leeg doel. Dat deed hij op aangeven van Nick de Groote, die in aanvallend opzicht één van de uitblinkers was. De Groote genoot van de ruimte, mocht voorin zwerven wanneer het kon, was betrokken bij de twee treffers van Clinckemaillie en gaf de assist bij de 0-3. De Groote kwam kort na rust weer door op rechts en behield het overzicht. Zijn voorzet werd bin nengeschoten door de instormen de linksback Thomas van den Houten. De Groote voelde zich lekker in Sneek, niet toevallig nadat hij op de rechterflank weer herenigd was met de herstelde Fabian Wilson. De rechtsback speelde sterk en zorgde weer als vanouds voor aanvallende impulsen. Op het middenveld liet de balvaardi- ge Thomas van der Haegen zien een aanwinst te zijn en van de in vallers Gert-Jan van Leiden, Kyle Doesburg en Thomas van Ren- terghem werd Hoek ook niet zwakker. „Het is mooi dat ik over zo'n bank kart beschikken", beken de Verhoene. „De concurrentie is enorm, iedereen moet knokken voor zijn plek. Als iemand ver- SNEEK - Reguillo Vandepitte vier de zaterdag zijn 25e verjaardag. De middenvelder van Hoek werd zaterdag om middernacht verrast door ploeggenoten, die met slin gers zijn hotelkamer in Zwolle binnen kwamen. 's Middags moest Vandepitte zich in het duel met ONS Boso Sneek na 48 minuten al laten wisselen. „In de eerste helft klapte mijn en kel dubbel in een duel", vertelde de Vlissinger. „Ik heb het in de tweede helft nog even gepro beerd, maar het ging niet meer." Halsteren maakte het verschil in de eerste twintig minuten van het duel. Na een keepersfout van Dennis Uijl opende Chafik Bous- habe na vier minuten de score. Vier minuten later liet Trung Tran zich uitspelen Waarna Bous- habe met een boogbal Uijl voor de tweede keer verschalkte. Na een ware belegering op het doel van Goes bezorgde Guillermo Zschusschen de ploeg van trainer Jan Poortvliet een 3-0-achter- stand. Halsteren was dan wel drei gender in aanvallend opzicht, maar qua veldspel was Goes daar na zeker niet de mindere. Na een dieptepass van Gert-Jan Tierie omspeelde Bart Deprez de doel man en zorgde hij voor de 3-1. In de 34e minuut leek Goes weer he lemaal terug in de wedstrijd toen Sherief Tawfik op aangeven van Ray Kroon voor de 3-2 zorgde. In blessuretijd van de eerste helft kreeg Goes echter een nieuwe domper te verwerken toen Bart Dietvorst de bal langs Uijl in de bovenhoek schoot: 4-2. Na de pau- ze kreeg Goes via Jeremy Hubregt- se een grote kans op de 4-3, maar hij miste alleen voor de Halste- ren-doelman. In plaats van 4-3 werd het drie minuten later door een rake kopbal van Jeroen Bee- rendonk 5-2. Rob Schalkoort schoot zijn ploeg naar de 5-3, maar daarna liep Halsteren door treffers van opnieuw Beerendonk en Tom Janssen, uit naar 7-3. Na een overtreding op Deprez kreeg Rob Dietvorst in de slotminuut rood en Goes nog een strafschop. Vanaf de stip bepaalde Deprez de eindstand op 7-4. Een week voor het begin van de competitie kreeg Goes dus een tik op de neus. slapt^ kan hij zijn plek zo kwijt zijn." Van Leiden maakte zich daarom ook niet echt druk om zijn rol als reserve. „Ik weet dat ik vorige week tegen Capelle niet mijn bes te wedstrijd speelde", zei de mid denvelder. „Vandaag ging het veel beter. Ik heb donderdag een ge sprek gehad met de trainer en daarin hebben we allerlei zaken besproken. Ik weet dat ik volgen de week tegen IJsselmeervogels misschien wel weer speel. Van Fris Hoek door Barry van der Hooft IJsselmeervogels - FC Lisse 0-1 (0-0). 77. Jon- gebloet 0-1. Scheidsrechter Van der Burg. Ge le kaart: Tol, Kuipers, Verheijdt (IJsselmeervo- gels), Van Heulen (FC Lisse). Aantal toeschou wers: 1.610. Ajax AFC - Spakenburg 1-2 (0-0). 79. Tillema 0-1, 81. Middelwijk 1-1, 90. De Lange 1-2. Scheidsrechter: Roeleveld. Gele kaart: Hofland, van Duijn (Ajax AFC), De Lange, Tillema (Spa kenburg). Aantal toeschouwers: 450. GVW - Barendrecht 1-0 (0-0). 70. Den Har- tog 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Van den Helder. Gele kaart: Eekman (Barendrecht). Aan tal toeschouwers: 1.000. Excelsior Maassluis - Sparta Nijkerk 0-4 (0-2). 1. Huymans 0-1, 32. Tervoert 0-2, 72. Tervoert 0-3, 81. Reclaoui 0-4. Scheidsrechter: Karremans. Rode kaart: 90. Kurt (Excelsior M.). Gele kaart: Stoffels (Excelsior M.), Huy mans, van der Wal, Davids (Sparta Nijkerk). Aantal toeschouwers: 600. Capelle - Kozakken Boys 1-0 (0-0). 89. Roth- man 1-0. Scheidsrechter: Berben. Gele kaart: Stout, Husen (Kozakken Boys). Aantal toe schouwers: 800. Rijnsburgse Boys - SC Genemuiden 2-0 (1-0). 32. Wijks 1-0, 90. Ignacio 2-0. Scheids rechter: De Winter. Gele kaart: Van der Kolk, van Lente (SC Genemuiden). Aantal toeschou wers: 1.100. HHC - Scheveningen 0-1 (0-0). 65. Pronk 0-1. Scheidsrechter: Mulder. Rode kaart: 90. van Hezel (HHC). Gele kaart: Klok (HHC). Aantal toeschouwers: 1.000. Spakenburg 2 2 0 0 6 6- 1 FC Lisse 2 2 0 0 6 4- 0 Scheveningen 2 2 0 0 6 5- 2 Capelle 2 2 0 0 6 2- 0 Sparta Nijkerk 2 1 1 0 4 7- 3 Hoek 2 1 0 1 3 4- 2 Barendrecht 2 1 0 1 3 2- 1 Kozakken Boys 2 1 0 1 3 2- 2 GVW 2 1 0 1 3 3- 4 Rijnsburgse Boys 2 1 0 1 3. 2- 4 HHC 2 0 1 1 1 1 - 2 SC Genemuiden 2 0 1 1 1 1 - 3 ONS Boso Sneek 2 0 1 1 1 4- 7 IJsselmeervogels 2 0 0 2 0 1 - 3 Ajax AFC 2 0 0 2 0 1 - 4 Excelsior M. 2 0 0 2 0 0- 7 door Klaas Verspoor HALSTEREN - De zondag-eersteklas- sers Halsteren en Goes maakten er zaterdagavond in poule 4 van het bekertoernooi een waar spektakel stuk van. Er vielen maar liefst elf goals, waarvan zeven voor de thuis ploeg: 7-4. Goes speelde drie knotsgekke beker wedstrijden. De Bevelandse ploeg maakte in drie wedstrijden elf goals, maar moest ook elf doelpunten incas seren. Halsteren-Goes 7-4 (4-2). 4. Chafik Boushabe 1-0, 8. Chafik Boushabe 2-0, Guillermo Zschusschen 3-0, 20. Bart Deprez 3-1, 34. Sherief Tawfik 3-2, 45. Bart Dietvorst 4-2, 59. Jeroen Beerendonk 5-2, 63. Rob Schalkoort 5-3, 78. Jeroen Beerendonk 6-3, 85. Tom Janssen 7-3, 90. Bart Deprez Jason Tjien Fooh lobt de tweede goal van Kloetinge over de doelman van (strafschop) 7-4. Dongen, foto Johan van der Heijden Birgen Martens laat de vallende Danny Kamstra achter zich en stoomt op van geniet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38