■7 Mug vloert Henk Grol op WK judo Meyer grijpt naast brons SPORT 37 Chavanel wint CP Plouay Belgisch wielrennen rouwt om Decraene De Belgische wielerwereld rouwt om de dood van de 18-jarige Igor Decraene. De wereldkampioen tijdrijden bij de junioren is volgens di verse media in België zater dag om het leven gekomen bij een ongeluk in de buurt van Zulte. Decraene verover de vorig jaar in Florence de regenboogtrui in de race te gen de klok. De Belg zou over een maand bij de WK in Ponferrada zijn wereldti tel verdedigen. Janse van Rensburg terug naar Qhubeka De Zuid-Afrikaanse wielren ner Reinardt Janse van Rens burg (25) verlaat de Neder landse ploeg Giant-Shimano na twee jaar. De coureur keert terug naar MTN-Qhu- beka, de ploeg waarvoor hij zijn profdebuut maakte. Jan se van Rensburg won in 2012 voor MTN verrassend de Ronde van Zeeland Seaports. Voor Giant won hij in twee jaar slechts één wedstrijd. Sylvain Chavanel heeft giste ren de GP Ouest France- Plouay gewonnen. De 35-jari ge Fransman van IAM Cy cling was na 229 kilometer de snelste van een kopgroep van zeven. De Italiaan Andrea Fedi (Neri Sottoli) werd tweede, de Fransman Arthur Vichot (Fran^aise des Jeux) derde. Rabo-renster Lucinda Brand won een dag eerder de wed strijd voor vrouwen. Marian ne Vos werd tweede. Golfer Luiten vierde in Italiaans Open Joost Luiten heeft zich op de laatste dag van het Italiaans Open verder omhoogge werkt. De Bleiswijker sloot af met een ronde van 65 sla gen, zeven onder par. Hij ein digde met een totaal van 272 slagen (-16) op de vierde plaats. De Zuid-Afrikaan Ot to vierde zijn derde succes op de Europese Tour. Hij be hield na een ronde van 68 slagen zijn koppositie en won met 268 slagen (-20). Caisah springt ver in Berlijn: 8,13 m Ignisious Gaisah heeft het verspringen gewonnen voor de World Challenge in Ber lijn. De Nederlandse atleet van Ghanese afkomst noteer de een afstand van 8,13 me ter, zijn beste sprong dit sei zoen. De Poolse Anita Wlo- darczyk verbeterde het we reldrecord kogelslingeren. Ze smeet het projectiel naar 79,58, zestien centimeter ver der dan het record van de Duitse Heidler. Dat Grol (29) de capaciteiten heeft om mondiaal goud te win nen, staat buiten kijf. Bondscoach Maarten Arens heeft in zijn leven veel talenten zien passeren, maar weinigen koppelen een groot ju- dogevoel aan de onverschrokken heid en de winnaarsmentaliteit van Grol. Voor een man met zulke eigen schappen heeft Grol minder ge wonnen dan mag worden ver wacht. Eén keer werd hij Euro pees kampioen, drie keer vice-we- reldkampioen en op twee Olympi sche Spelen won hij een medaille. In Tsjeljabinsk waren alle voor waarden aanwezig om de kroon op het werk te zetten. Totdat Grol woensdagavond in zijn kuit werd gestoken door een mug. Uitgerekend bij hem leidde de beet tot een gevaarlijke infectie. Zijn benen zwollen op tot abnor male proporties. Om erger te voor komen, ging Grol aan de antibioti ca. Het hielp, maar de bijwerkin gen sloopten Grol. Door heftige diarree kon de judo ka het traditionele afvallen vlak voor zijn wedstrijddag achterwe ge laten. De kilo's spoten als van zelf het toilet in. Grol zag in zijn verzwakte lichaam geen reden een streep door het WK te zetten. Hij is on dertussen gewend verre van opti maal aan de start te verschijnen. Zo greep hij in eigen land vijfjaar geleden een zilveren WK-medail- TSJELJABINSK - Judoka Roy Meyer is er niet in geslaagd een bronzen medaille te winnen op de WK in Tsjeljabinsk. De 23-jarige Braban der die op het Goese cios stu deert, verloor in de strijd om de derde plaats van de Braziliaan Rafael Silva. Meyer drong op zijn tweede WK verrassend door tot de kwartfina les, door overwinningen op Juhan Mettis uit Estland en de als derde geplaatste Georgiër Okroeasjvili. In de kwartfinale moest de Breda- naar zijn meerdere erkennen in David Moura uit Brazilië. In de herkansing versloeg hij nog wel Joeri Krakovetskii uit Kirgizië, maar in de strijd om het brons was Silva net iets slimmer. Ie met een verse scheur in de bin nenband van zijn rechterknie. Ondanks zijn beroerde voorberei ding won Grol van Adikhan Kozy- bayev uit Kazachstan en van de Kirgiziër Bolot Toktogonov. Maar een gevecht met de Russische Olympisch kampioen Soyib Khai- bulaev - zijn tegenstander in de kwartfinale - kan Grol alleen win nen als hij optimaal is. Vervol gens verloor Grol in de herkan sing ook van de Zweed Martin Pa- cek. Een wedstrijd waarin Grol veelvuldig ageerde tegen de scheidsrechterlijke beslissingen. „Ik was gefrustreerd." Bij Maarten Arens was dat gevoel niet anders. Zoveel potentie zien, zo weinig winnen. „Het mag bij Henk ook nooit een keer goed gaan. Het zit die jongen nooit een keer mee. En dat al zeven jaar lang. Hopelijk komen voor hem nu de zeven vette jaren er aan, want dit is om gek van te wor den." MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 PLOUAY BRUSSEL JOHANNESBURG TURIJN BERLIJN De Nederlandse eventingruiters zijn overduidelijk blij met de bronzen medaille die ze verdienden op de Wereldruiterspelen in Caen. foto Hollandse Hoogte door Arnold Aarts TSJELJABINSK - In het Russische Tsjeljabinsk strandde ook poging nummer vijf van Henk Grol om we reldkampioen judo te worden. En waar hij in het verleden nog wel eens in de spiegel moest kijken tij dens de evaluatie, werd hij nu ge confronteerd met domme pech.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37