SPORT Daley Blind supertrots op transfer naar United Transfer van Ajax-doelman naar aartsrivaal Feyenoord schokt twee werelden. Dirk-Jan Westmaas schiet met scherp AMSTERDAM - Kenneth Vermeer wist dondersgoed dat de bood schap die hij voor Ajax-trainer Frank de Boer had de wereld op zijn kop zou zetten. „Kenneth zei dat ik even moest gaan zitten. Dat heb ik gedaan." Vermeer zal van daag, op de laatste dag van het transferwindow, verkassen. Van Ajax naar Feyenoord. Daar is niet alleen De Boer van onderstebo ven, dat schokt heel voetbalmin- nend Nederland. Het is in meerdere opzichten een zeer opmerkelijke transfer. Iedere overgang van een Amsterdamse speler naar Rotterdam, of anders om, leidt tot verwarring, tot ver wondering. Dat was al zo in 1958, toen Eddy Pieters Graafland van De Meer naar De Kuip transfereer de. Las destijds iedereen het pas een dag later in de krant of zag je het in het Polygoon Journaal, met huidige (sociale) media als twit ter was het direct wereldnieuws. En iedereen raakte danig van slag tijdens FC Twente-Feyenoord (0-0). De mededeling die Frank de Boer kilometers verderop na FC Groningen-Ajax (2-0) deed, maakte dat velen nog maar wei nig van de wedstrijd in Enschede meekregen. De Ajax-trainer liet blijken de car rièreswitch van zijn voormalige eerste keus bepaald niet te waar deren. „Ik vind het een grote schok." Hij vond dat het niet kon. „Als je weet hoe gevoelig het ligt... Kenneth is één van de beste keepers van Nederland. Hij maakt nu de concurrent sterker en dat kan nooit de bedoeling zijn." Ver meer raakte vorig seizoen zijn ba sisplaats bij Ajax kwijt aan Jasper Cillessen. De sluitpost gaf deze zo mer aan getransfereerd te willen worden. Hij wordt vandaag in Rotterdam gekeurd, er ligt naar verluidt een vierjarige verbintenis voor hem klaar. Ajax zou een transfersom van één miljoen euro ontvangen. Het nieuws uit Groningen - De Boer vond het klaarblijkelijk schokkend genoeg om de stilte te verbreken - leidde tot een schrik reactie bij Feyenoord. De me dia-afdeling had het er lastig mee, op Fred Rutten na kon of wilde niemand iets over de zaak zeggen. In Rotterdam hadden ze het liefst nog 24 uur stilgehouden. Nu dreigde zelfs het gevaar dat Erwin Mulder, de huidige eerste keus van Fred Rutten, het tijdens de wedstrijd zou horen. Rutten had de indruk dat die schok de keeper bespaard was gebleven. Mulder en Vermeer wilden giste ren niet reageren op de aanstaan de transfer. Deze zomer trok Feyenoord al een keeper aan. Warner Hahn, ta lentvol en jong, maakte de over stap van FC Dordrecht. Het is de vraag wat zijn rol nu wordt. Het zou kunnen zijn dat Hahn wordt verhuurd aan Excelsior, dat nog op zoek is naar een betrouwbare sluitpost. Geruchten waren er al de hele zo mer. „Maar de laatste dagen ging het allemaal heel snel", vertelde Blind. „Vrijdagnacht kreeg ik een telefoontje dat de clubs eruit wa ren. Ik was met mijn vriendin en ben naar mijn ouders gereden om een wijntje te gaan drinken. Mijn ouders, mijn vriendin en mijn vrienden, ze zijn allemaal heel be langrijk voor mij. Maar ik heb ook wilskracht getoond, mijn hoofd nooit laten hangen." Rob Jansen, zaakwaarnemer van Blind, vertelde dat de Amsterdam mer voor de basisformatie van United is gehaald. „Voor de posi tie van verdedigende middenvel der." Blind, die voor 17,5 miljoen euro van club wisselt, houdt ook de optie van linksback open. „Als ik maar minuten maak", zei de linksbenige speler voordat hij op het vliegtuig naar Manchester stapte. Ajax-trainer Frank de Boer hoopt dat Ajax er voor morgen in slaagt een geroutineerde opvolger te vin den voor Blind. „Maar dat zal niet makkelijk worden", beseft hij. Geld is niet het probleem, zo leg de De Boer uit. Het eigen vermo gen van Ajax is inmiddels de hon derd miljoen euro al gepasseerd. „Dus we kunnen wel tien miljoen of zelfs dertig miljoen euro voor een speler betalen. Dat is geen en kel probleem. Maar een voetballer die zo veel geld kost, die komt niet naar Ajax." De Boer: „Natuur lijk werken we met schaduwlijst- jes. „Maar het werkt natuurlijk niet om Mokotjo te kopen als je Blind en Viergever al hebt. Tot donderdagmiddag leek Blind te blijven. Daarna is het snel gegaan. Wie weet kunnen we nog een routinier halen. En anders zullen er andere spelers moeten opstaan. Zo gaat dat al jaren." DERDE PLAATS Vermeer verwart en verwondert door Rik Spekenbrink en Edward Swier MAANDAG 1 september 2014 door Jochem Lippmann MANCHESTER - Daley Blind is super- trots op zijn overgang van Ajax naar Manchester United. „Het is al leuk als ze je volgen", zei hij zater dag. „Maar nu ben ik trots dat ik deel kan uitmaken van een van de grootste clubs van de wereld." Na Wesley Sneijder en Klaas Jan Huntelaar, die beiden voor 27 mil joen naar Real Madrid gingen, is Daley Blind met 17,5 miljoen de lu cratiefste Ajax-transfer. Hij blijft daarmee Ryan Babel (voor 17 miljoen naar Liverpool) en Dennis Bergkamp (voor 16 mil joen naar Inter) voor. De laatste jaren leverden Christian Eriksen (13,5 miljoen) en Jan Ver- tonghen (12,5 miljoen) Ajax ook al aanzienlijke bedragen op. Ajax hoopt nog een vervanger voor Daley Blind aan te trekken. Maar het is geen must. foto Eric Verhoeven/VI Images mÊ Kenneth Vermeer stapt over naar aartsrivaal Feyenoord. Ajax-trainer Frank de Boer vindt eigenlijk dat dat niet kan. „Als je weet hoe gevoelig het ligt..." foto Eric Verhoeven/VI Images TAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33