i ZEELAND 25 gasten wil geven. Ze moeten het idee hebben dat ze in hun eigen dorpje aan zijn gekomen. Op loopafstand van dat dorpje ligt nog een ander dorp, Kortgene. Hoe wordt daar naar Delta Marina gekeken? Geelhoed: „Aanvankelijk hing er een beetje het klassieke ima go van de watersport rond Delta Marina. Dat het voor de beter gesitueerden zou zijn. Er werd tegen aan gekeken als was het een besloten gebied waar je als inwoner van Kortgene niet kon komen. En bij sommigen heerst dat idee nog wel een beetje. Mijn kapster waar ik al 20 jaar kom, vertelde ik eens iets over het restaurant dat nu in het oude veerhuis zit. Ik vroeg haar, waarom ga je daar niet eens een keer eten. Mag dat dan, was haar reactie." Hij voegt er aan toe dat Delta Marina zich graag openstelt voor mensen uit de omgeving. Dat ze eens een wandelingetje door de jachthaven maken, dat de kinderen uit de buurt eens in de speeltuin komen en dat de mensen te gast zijn in het eetcafé of het restaurant in het oude veerhuis. Daar komt volgens Geelhoed bij dat het dorp ook goed is met de watersporters in het dorp: „De halve midden stand leeft van Delta Marina en camping de Paarde kreek. Wat dat betreft is er wel een band opge bouwd tussen de bedrijven en het dorp." Met één club uit het dorp wil het momenteel overi gens niet zo goed boteren. Dat is de watersportvere niging Kortgene. Die meent recht te hebben op 50 ligplaatsen in de voormalige landbouwhaven, waar Delta Marina inmiddels ook steigers exploiteert. Beide partijen zijn hierover nog met elkaar in ge sprek. Volgens Geelhoed zijn de leden van de water sportvereniging er simpelweg op uit om voor zo weinig mogelijk geld een ligplaats te verwerven." Delta Marina is de afgelopen 50 jaar gegroeid. Een hele ontwikkeling die begon met een steigertje in toen nog een getij denkreek, waar Jan Willem Klop in 1957 zijn zeilbootje 'De Pluis' aan afmeerde. Mis schien was het wel dat zeilbootje dat burgemeester Schuit aan het fantaseren zette. Delta Marina wordt op 14 mei 1964 ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Middelburg. Er zijn dan 400 ligplaatsen. Langs de noord- en oost- rand van het terrein staan caravans geplaatst. Die ligplaatscapaciteit wordt langzaam uitgebreid tot de huidige 700 ligplaatsen. Het wordt met een bezetting van 60 tot 65 procent Belgen de grootste Belgische jachthaven buiten Bel gië genoemd. In de jaren tachtig gaat Delta Marina zich ook rich ten op de bouw en verkoop van bungalows. Er ko men 16 waterbungalows onder de naam Aquavilla- ge 1. In 1994 volgt een uitbreiding met nog eens 28 bungalows in Aquavillage 2. Juist omdat Delta Marina al 50 jaar bestaat, kan biet gezegd worden dat de ontwikkelingen snel gaan. Aquavillage 2 is nog maar 20 jaar oud. En nog steeds is er ruimte voor uitbreidingen. Ernst Jan sen: „Je moet wachten op de markt. Ontwikkelin gen als zo'n crisis de afgelopen jaren helpen daar ook niet bij. We hebben niet geïnvesteerd in 'ko pen, kopen, kopen'. Daar komt bij dat we een van de oudste grote jachthavens in Zeeland zijn. Dat be tekent dat je ook als eerste het risico loopt dat je ver oudert. Dus hebben we geïnvesteerd in vernieuwin gen en kwaliteit. We hebben ook wel eens rondge keken of we elders wat konden beginnen. Een voor beeld daarvan is Wemeldinge. Maar dat werd aan een ander, een Zeeuw, gegund." En Delta Marina heeft wel degelijk toekomstplan nen. Er is nog grond die benut kan worden. Bijvoor beeld tussen de stacaravans/chalets en de Botter- laan. Daar komt kleinschalige recreatiebebouwing. Maar er moet voorkomen worden dat het een bouwput wordt, zegt Jansen. Een rondje met hoofdhavenmeester Paul de Bruin leert dat er inderdaad heel wat vernieuwd is. Zoals bijvoorbeeld de toilet- en douchegebouwen. Maar ook het dak van de loodsen die zo dominant zijn voor het beeld van Delta Marina. Daarnaast willen de gasten ook steeds meer voorzieningen. Zo is een steiger langs de boot nu weer helemaal in. En tegen woordig is het eerste wat de mensen vragen, of er wifi is. En wat tamelijk uniek is; Delta Marina heeft een eigen tankstation. Daar komen watersporters uit de wijde omgeving op af. DELTA MARINA CUP WORDT FEESTELIJKE TRADITIE MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 een dorp vlakbij Kortgene Sinds 3 jaar wordt jaarlijks vanuit Delta Marina, de Delta Marina Cup gevaren. Dat is deze keer op vrijdag 6 september te doen. Het is een sportieve open wedstrijd waarbij gezellig heid voorop staat Na een ontbijt volgt een briefing en kunnen de deel nemers zich om 12.00 uur inschrijven. Het parkoers loopt van Delta Marina tot Geersdijk en dan weer terug in de richting van de Zandkreek- sluis en de finish bij Delta Marina. Na afloop is er voor alle deelnemers een verfrissing en staat vanaf 18.00 uur het buffet klaar in eeh feest tent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25