Zeemanstragiek en blues vloeien zeeland nazomer festival 22 ZEELAND brieven ZNF-picknick, nazomerzingen- en dansen brachten weer een groot feest. Met kanttekeningen, dat wel. Klantenservice Gedoogbeleid Delta scoort slecht in een onder zoek van de Consumentenbond. Zie de krant van 26-08. Dat de klantenservice lang niet zo com fortabel is dan de naam doet ver wachten, hebben wij ervaren, maar ook de facturatie en de re kensommetjes deugen voor geen meter. Sinds januari van dit jaar zijn we bezig een juiste jaarfac tuur te krijgen. Het begon met de meteropname op afstand. Verge ten werd om de teruglevering van onze zonnepanelen mee te ne men. Delta kon dat niet corrige ren. Het gevolg was een enorme nabetaling en een fors verhoogde maandelijkse betaling. Dat beta len we niet. Inmiddels hebben we maatregelen genomen. De auto matische afschrijving konden we stoppen omdat er op één dag drie keer een zelfde bedrag werd afge schreven. Wij betalen nu gewoon zelf iedere maand het bedrag van vorig jaar. We hebben ook de machtiging tot uitlezen van onze slimme meter ingetrokken. Dit na jaar zal dus de Delta man weer langs moeten komen en kunnen we zelf ook de meterstanden note ren. Met haar Detailhandel Structuur visie (Krant van 28-08) beoogt de gemeente Schouwen-Duiveland een visie te hebben, maar etaleert ze juist het ontbreken ervan. Ook in de Grevelingenstraat mogen er nagenoeg uitsluitend 'volumineu ze' goederen zoals meubels, wit goed en fietsen worden verkocht. Maar de gemeente gedoogd het te genovergestelde. Sport 2000 ves tigde zich met de strikte voor waarde dat 80 procent van het as sortiment uit volumineuze goede ren moest bestaan. Intersport (in de plaats van Sport 2000), heeft thans vrijwel uitsluitennd gewo ne sportartikelen. Volumineuze goederen ontbreken er volledig. Controle op naleving of handha ving blijft achterwege. Dit heeft inmiddels drie sportzaken die in de binnenstad waren gevestigd het leven gekost. Terrassen op het Havenplein mochten tot twee jaar geleden uitsluitend de monu- mentenkleur groen hebben om dat de kern van Zierikzee veel mo numenten bezat. Inmiddels moe ten alle terrassen zilvergrijs zijn. Structuur, planning, visie of geen van deze drie? Na de picknick wilde eigenlijk ie dereen meteen gaan meezingen. „Het is nog niet begonnen hoor", reageerde zanger Jasper Taconis enigszins verbaasd toen het pu bliek bij het soundchecken al ap- plaudiseerde. Toen het Nazomer zingen om drie uur écht begon leek hij nog niet helemaal beko men van zijn verbazing dat er zo- W veel mensen op het Abdijplein bij een waren. „Wat bent u met veel", sprak hij oprecht. „Het zijn er ruim 3000", glunder de ook ZNF-directeur Henk Schoute. Het meezingfestijn begon in stijl met het staand zingen van het Zeeuws Volkslied. Daarna was het wel gedaan met plechtig doen. Liedjes van Blof, Ramses Shaffy, Zangeres zonder Naam, De Dijk maar ook medleys van André Hazes, Ruth Jacott, Jan Smits en Nick Simon volgden. Door jongeren werd met veel en thousiasme ook meegezongen met hits van Anouk en Beyoncé. Want jong en oud bleken zich te hebben gemengd in het festival- hart. Al moet gezegd dat sommi ge arrangementen zich minder leenden om vlotjes te kunnen meezingen, hetgeen ook wat ge- mok opleverde. De finale was wel weer flitsend met een Tina Tur ner-act van Nurlaila Karim. denberge daarin. Daarna neemt De Kift het stokje over en ver schuift de sound naar volwassen heid. De Kift draait immers al 26 jaar mee en heeft eerdere optre dens in Zeeland gegeven. Onder meer vorig jaar bij 'Onderstroom' in Vlissingen. Een grote groep fans komt af op De Kift, ooit be gonnen als punkband en nu uitge groeid tot theatraal fanfare-funk- orkest. Teksten spelen een belang rijke rol. Jammer dat ze niet over al op het plein echt goed verstaan baar zijn. Sommige juweeltjes zijn dat wel, zoals het poëtische lied waarin Wim ter Weele mooi ingetogen en intens zingt: 'Wie praat zo mager met de taal als ik'. Dat smaakt naar meer, maar in middels gaat De Kift alweer loos met 'Kraaien' en leeft Ferry Heij- ne zich in enkele minuten uit op trompet, gitaar en met zang. Heij- ne ontpopt zich als veel aandacht eisende spil van De Kift, maar al le andere orkestleden verdienen in feite evenveel aandacht. „De zee is mijn leven, de zee is mij trouw", weerklinkt er over het Abdijplein, want reizen over water, met de trein en door on doordringbare bossen inspireert De Kift. Als het orkest echt is warmgedraaid, komt de Ministe- riële-Presidentiële Havenharmo nie erbij op het podium. Dat le vert een lekkere muzikale mix op, maar wel met wat minder nuan ces in het repertoire. „Een beetje veel van hetzelfde", vinden som migen. „Een heerlijk energiek op treden, maar jammer van die stoe len", verzuchten fans die willen swingen. MIDDELBURG - Over de combinatie Crappydog in de PopaanZee-tent en later De Kift op het grote po dium moet goed zijn nagedacht. De jonge muzikale honden van Crappydog bieden een kostelijke opmaat naar de veel geliktere per formance van De Kift. Hoe verschillend ze ook zijn, zee manstragiek en blues lopen als ro de draad door hun beider repertoi re. Bij Crappydog gebeurt dat rauw en verrassend. Zanger en multi-instrumentalist Erik Van- denberge manifesteert zich wel ongepolijst, maar beschikt terde ge over gevoel voor performance. Dat geldt ook voor zijn muzikale companen Nathanael Boelen (con trabas) en Ruben Spartaco Bol- sius, die drumt op onder meer oliedrums, bekkens en andere di- nen waarop je rimte kunt slaan. Zij nemen het publiek mee in ont beringen op zee. Bijvoorbeeld als de dorst kwelt en al het bier op is. Een hel, want 'on the water there is only water'. Met hoge zangtonen en experi mentele klanken laat het trio het letterlijk in de zee ten onder gaan beleven. Daarnaast gaat Crappy dog er vooral stevig tegenaan met rafelige blues om vervolgens weer te verrassen met een schurend lied over de liefde. 'You are more than a memory' erkent Erik Van- MIDDELBURG - Aan de JP The Seeger Session Band de eer om gisteravond de finale van, alweer een feestelijke dag op het Abdij plein in Middelburg te verzorgen. De 15-koppige band onder leiding van Jan-Piet de Klerk verzorgde het Nazomerdansen, maar in de praktijk werd dat 'Nazomerzitten' mét honderden stoelen en geen dansvloer voor het podium. Het prima optreden was er niet min der om en velen genoten ervan, maar wie wilde swingen werd te leurgesteld. Aan dit concert was deze dag al veel voorafgegaan: de ZNF-picknick met een recordaan tal deelnemers en aansluitend het jaarlijkse Nazomerzingen. Het zijn drie traditionele onderdelen van het Zeeland Nazomerfestival, die - als het weer een beetje mee werkt - die festivalzondag steeds weer tot een groot feest maken. Vrienden, vereningingsleden, col lega's, straatbewoners en veel an dere groepen met een speciale binding hadden zich weer vere nigd voor de picknick. In totaal de den er 1300 mensen mee en daar mee was dit evenement vrijwel tot de laatste plek bezet. Mexico, Duizend en één nacht, Flower Power, het Maritieme Le ven, 'The-Ma'Ruilhandel waren slechts enkele van de thema's die verrassend creatief waren uitge werkt. Zo prijkte er op de tafel van de groep 'Mexico' een spijker bed met fruithapjeswerd er aan de maritieme tafel gesmuld van mosselen, lekkerbekjes en garna len en stonden er op de tafel van Flower Power, spiesjes met worst jes, kaas en zilveruitjes. Voor de fraaist verzorgde pic- nicktafels werden prijzen (boeken van Racoon en Blof en kaartjes voor een van de ZNF-concerten) toegekend: de derde prijs was voor de tafel 'Maritiem'tweede werd tafel 'Mexico' en als eerste eindigde de tafel 'Parijs'. In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Hans van Veldhuizen Kanaalzicht 56, Sluiskil Gerard Willemse Oosterscheldestraat 97, Zierikzee Steeds weer feest Zie ook: www.pzc.nl/znf2014 Ferry Heijne foto Lex de Meester door Ali Pankow Trio Crappydog verrast met optreden in PopaanZee-tent. foto Lex de Meester door Ali Pankow 'De heren van de thee' (vrij naar Hella Haasse) laten het zich uitstekend smaken tijdens de massale picknick op het Abdijplein, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22