Wie heeft er nou geen schuld bij de bank? Mariniers dopen eerste sloep voor monstertocht WALCHEREN 21 Keuken// Man krijgt boete voor bedelen De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een man aangehouden die bedel de op het Bellamypark in Vlissingen. Volgens de poli tie vroeg de 40-jarige Mid delburger passanten om geld. Bedelen is in Vlissin gen verboden op de openba re weg en op plaatsen die het gemeentebestuur heeft aangewezen. Mannen stelen zuurstofflessen Een 48-jarige man uit Goes en een 27-jarige man uit 's-Heer Hendrikskinderen zijn zaterdag aangehouden op verdenking van diefstal van zuurstofflessen van een bedrijventerrein in 's-Heer Arendskerke. Een getuige alarmeerde de politie nadat hij had gezien dat de man nen de flessen in een auto laadden. Man mishandelt buurthuisbeheerder De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 28-jarige man uit Middel burg aangehouden omdat hij een man zou hebben mis handeld. Hij had ruzie gekre gen op een bijeenkomst in het buurthuis aan de Adriaen Coortelaan in Vlis singen. Een medewerker zet te de man vervolgens het pand uit. Daarna kwam de man terug en sloeg de be heerder in het gezicht. Het slachtoffer liep daarbij oog letsel op. De beheerder heeft aangifte gedaan van mishandeling. De verdachte is naar Torentijd gebracht. Grootste park zonne-energie Delta NV wil aan de Ceres- weg in Tholen een zonne- park met een oppervlakte van 23 hectare aanleggen. Daarmee komt het grootste zonnepark van Nederland op Thools grondgebied te lig gen. De aan de voet van de Oesterdam gelegen grond is nu nog in gebruik als akker. De gemeente Tholen zet vaart achter de aanvraag van de omgevingsvergunning omdat de haalbaarheid van dit plan staat of valt met het verkrijgen van een subsidie voor duurzame energie. Die moet voor 5 november zijn aangevraagd. ruime keuze, voor eik budget ook voor uw totale keukenverbouwing „Dit was een heel bijzonder café, met de lekkerste cappuccino van de stad. En met Marijke. Het liefst kwam ik hier 's morgens in de zo mer als de zon scheen en bij de overbuurman de deur openstond en hij op de vleugel speelde. Dat was het mooiste wat er was in Middelburg." Jan van der Wijst overhandigt een envelop. Met een' gedicht van zijn vrouw Elly erin, voor eige naars William en Marijke. Laten wij de vuisten ballen en eenmaal met z'n allen roepen schreeuwen juichen: Leve het Oranjehuis! En plots is' het druk in Ko d'ooooooooor. „Ja Ad", zegt Marij ke tegen Ad van 't Veer, die bin nenstapt. „Als je dichtgaat, zit het ineens vol." Van 't Veer kwam el ke dag, zegt hij. En er was een tijd dat de oud-directeur van Nieuwe Muziek zijn nieuwjaarsconcerten bij de Verstraetens hield. „Het is belachelijk dat dit sluit om een fu tiliteit", zegt hij. „Wie heeft er nou geen schuld bij de bank. En nu? Tja... Thuis koffie drinken." Oud-studenten van de Roosevelt Academy die vandaag in Middel burg zijn voor een reünie, lopen even binnen voor een praatje. „Ik liet ze hier altijd zitten", zegt Ma rijke. „Die kinderen moeten toch ergens heen. Bij andere zaken moesten ze de hele tijd consume ren. Dat hoefde hier niet." Voor Tonnie Dieleman - beheer der van Podium de Spot en zan ger - is Ko d'ooooooooor een bij zondere plek. De espressobar was niet alleen zijn vaste koffïestek, maar ook de plaats waar hij Avonduren organiseerde, een se rie muziekoptredens waar de Ver straetens in ruil voor de baromzet met veel plezier aan meewerkten. „Dit was de beste plek van Mid delburg", zegt hij, terwijl hij zijn worteltaart weglepelt. „En Marij ke kan heel lekkere taarten bak ken. Zet dat maar in de krant." „Het Korps Mariniers bestaat vol gend jaar 350 jaar", zei woordvoer der Erik-Jan van Riet. „Met de tocht willen we geld inzamelen voor een fonds voor oud-mari niers die in de problemen zijn ge komen. Of hun nabestaanden. De fensie zorgt wel voor die mensen, maar het kan nog net iets meer." Het was Michiel de Ruyter die 349 jaar geleden het initiatief nam tot oprichting van het korps. En aangezien Vlissingen de plaats is waar de nieuwe marinierskazer ne komt, was de keuze voor een lokatie voor een trainingsweek end snel gemaakt. Dat de provin cie de sloep sponsort en de ge meente de Machinefabriek open stelde als kampeerterrein, hielp nog een beetje mee. „HOE-A!!!!!", brulden de roeiers op de kant toen de sloep met de hulp van de oude Scheldekraan te water werd gelaten en burgemees ter Letty Demmers er wat cham pagne overheen goot. „Onze ma nier om emoties te uiten", ver klaarde de voorzitter. www.dmrc.nl VLISSINGEN 'S-HEER ARENDSKERKE VLISSINGEN THOLEN Spoorstraat 18c A 4431NK's Gravenpolder r T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com MAANDAG 1 SEPTEMBER 2014 MIDDELBURG - Vandaag nemen de klanten afscheid met drie zoenen. „Het is een gemis voor Middel burg", zegt Arjen, die een bos zon nebloemen heeft meegebracht. De laatste dag in espressobar Ko d'ooooooooor. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Volgend jaar steken ze er de Noordzee mee over, dit weekeinde trainden ze er mee op het Kanaal door Walcheren. Oud-Mariniers namen zaterdag de Michiel de Ruyter in gebruik, de eerste van negen sloepen waarmee ze volgend jaar van Rotterdam via Vlissingen naar London roeien. Letty Demmers giet wat bubbeltjeswijn over de sloep, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21