Omwonenden Hof Kromwege bezorgd Jan Willem Minderhoud kampioen Westkapelle Wereldkampioenen gehuldigd 20 WALCHEREN KO D'OOOOOOOOOR Espressobar Ko d'ooooooooor is dicht. Zaterdag namen vaste klanten afscheid van hun geliefde plek. Middelburg en ondernemers. LPV: maak die automaten in garage nou eens In het wijkje tussen de Kromwe- gesingel, Willem Alexanderstraat, Van Turnhoutstraat en de Vlis- singsestraat worden huizen ge sloopt. Als dat klaar is, komen er nieuwe voor in de plaats. Afgelo pen week werden omwonenden bijgepraat. Die maken zich nu wel zorgen over het bouwverkeer en over de communicatie. De aannemer wil een in- en uitrit maken voor vrachtwagens bij de Van Turnhoutstraat, hoek Vlis- singsestraat. Dat gaat schade en onveilige situaties opleveren, waarschuwen de omwonenden. De Vlissingsestraat is al gevaar lijk, ook zonder in- en uitrijdende vrachtwagens. Ze vragen om de uitrit te verleggen naar de Van Put wijkstraat, verderop. Ze wijzen erop dat er bij het los sen van de hekken, die om de te slopen huizen zijn gezet, ook al een vrachtwagen de tuin van een woning is ingereden omdat de draaicirkel te groot was voor de smalle straat. De omwonenden vragen boven dien om goede communicatie, het liefst door het openstellen van een telefoonnummer dat 24 uur per dag te bereiken is. On langs was er een gaslek in één van de huizen: de wijk is toen gedeel telijk afgesloten. Goede communi catie is vooral van belang, vinden de omwonenden, omdat er ook as best uit de huizen wordt gesloopt. MOST CHILL MIDDELBURG - Het regent hard. In de grijze Lange Noordstraat licht de oranje gevel van espressobar Ko d'ooooooooor fel op. William Verstraeten zet voor de laatst keer de houten terrasstoelen buiten, zijn vrouw Marijke maakt de taar ten voor vandaag. Twee wortel taarten, één chocoladetaart. Ze veegt de koffieresten van de bak met koffieprut. „Het is zwaar", zegt ze. „Maar als je er middenin zit, doe je het gewoon." Vrijdag wordt hun huis - bekend van de actie Code Oranje- en gale rie en espressobar- geveild. Wat er daarna gebeurt is onduidelijk. De crowdfundactie om het huis te redden en een noodfonds op te richten voor gedupeerden van de crisis is niet doorgegaan toen dui delijk werd dat het huis niet te redden viel. Ze moeten eruit. „Er is een bod uitgebracht. De koper wil dat ik hier blijf, maar ik weet het niet. Het is onzeker. We pro beren een stabiele plek te vinden; onze dochter Robin moet nog een jaar naar school." „Het was wat", zucht ze, „Dit bar retje. Weet je wat ik wel denk? Dat je te weinig mensen in Mid delburg hebt, te weinig omzet om er een echt salaris uit te halen. Het geld om te investeren ont brak. En misschien is dit toch ook een beetje te elitair geweest. In ie der geval is het nu wél een swin gende straat en dat komt toch door ons. Wij waren de èersten." De deur zwaait open. „Mogen we doorlopen naar de kunst?", vraagt een dame in een pakje dat bijna zo geel is als de voorgevel. „Die is er niet meer", zegt Marijke. Ze tapt koffie om nog een keer mok kaslagroom te maken. „Ik heb al tijd gedacht dat dit barretje blij vend zou zijn", zegt ze. „Zoals Sint John of Seventy. Dat ik weer door zou geven aan andere men sen. En ik blijf hoopvol gestemd." „De reacties, vooral op internet, heb ik als pijnlijk ervaren. Ia, we hebben te duur geleend, en daar kwam de crisis overheen. Wat meer realistische of wat minder naïeve mensen hadden het mis schien niet gedaan, maar wij wel. We hebben geen angst, ook nu niet trouwens." „We waren met de hele familie bij de rechtbank. Het voelde alsof we Roma waren tegenover man nen uit'de Matrix. Het is zo'n an dere wereld.... daarom vond ik het zo goed dat William een krachtig statement heeft gemaakt door die gevel van ons huis oranje te schil deren. We wilden niet met de stil le trom vertrekken, je bent juist kunstenaar om zo'n situatie aan te grijpen om iets te creëren." Het pand van William en Marijke Verstraeten wordt donderdag geveild. Hun es pressobar is dicht Het verhaal van Ko d'ooooooooor is óók een verhaal over knellende gemeentelijke regels. „Stéun on dernemers nou eens", zegt Marij ke Verstraeten. „In plaats van ze geld af te troggelen. Wij mochten geen wijn schenken, we mochten het terras niet voor de galerie zet ten, maar we moesten wel beta len om een bordje op te mogen hangen. Dit zijn de zaken waar voor mensen naar een stad ko men: de kleine winkels en horeca zaken." Bob Roosdorp kan meepraten over de beperkingen die de ge meente oplegt. De nieuwe uitba ter van café De Herberg hoopt dat de politiek binnenkort de regels voor het uiterlijk van terrassen te gen het licht houdt De welstands commissie keurde onlangs zijn kleurige gezellige vintageterras af. „Het mag gelukkig nog wel tot november blijven staan. Ik vind dat het tijd wordt voor een discus sie over wat wel en niet mag in de stad." In Westkapelle streden 34 rijders om het kampioenschap. Na 30 beurten was Jan Willem Minder houd de beste, met 28 gestoken ringen. Naast het dagkampioen schap won hij ook de tweede be ker. De jeugdige Yorick Faasse werd tweede met 27 ringen. Daar naast won hij ook de derde beker. Kees Minderhoud werd met 26 ringen derde. Hij won de eerste beker en als kers op de taart de pollepel. Yoram Reitsma werd winnaar van de jeugdbeker. De afdeling Zuid-Beveland reed haar wedstrijd in Kapelle, op de Kapelse dag. Jeugdig talent Hu- bert van der Maas wist deze wed strijd met 28 van de 30 ringen te winnen. Antoinette Vermast werd tweede met 27 gestoken rin gen, voor Djangko Besuijen die ook 27 ringen wist te steken. Ver mast wist ook de damesbeker te winnen. Besuijen, ook zo een aan stormend talent, wist naast zijn derde plaats ook nog de jeugdbe ker, de tweede beker én de polle pel te winnen. De eerste beker werd gewonnen door Karin Be suijen en de derde beker door Joe- ri van Stee. Door de vele regenval moest de wedstrijd in Veere tijdelijk stilge legd worden. Hierdoor hadden de rijders aan het einde van de dag 20 in plaats van de gebruikelijke 30 beurten gereden. Kersverse winnaar van het beeld je van voormalig Koningin Bea trix, Sebastiaan Sturm, liet zien nog steeds in bloedvorm te zijn. Hij versloeg in de kamp Krijn Coppoolse en Maarten Spiljard en werd hierdoor dagkampioen met 20 van de 20 ringen. Naast deze prijs won hij ook de derde beker en zijn zevende pollepel van het seizoen. Coppoolse werd tweede en won ook de tweede beker. Spil jard won de derde prijs. De eerste beker werd gewonnen door Mo- niek Corbijn. VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis- singen wil dat de gemeente de parkeerautomaten in de Fonteyne- garage zo snel mogelijk maakt. Het is nog steeds niet mogelijk om te pinnen of te chippen in de parkeergarage. In juli beloofde het college al dat de problemen met de automaten verholpen zouden worden. Nu is het alleen nog mogelijk om met papiergeld of munten te beta len bij de automaat. En dat heeft niet iedereen. Die situatie leidt tot veel ergernis bij parkeerders en bij winkeliers die steeds ge vraagd worden om de juiste biljet ten te wisselen. door Nadia Berkelder OOST-SOUBURG - Omwonenden van het nieuwbouwplan Hof Krom wege in Oost-Souburg maken zich zorgen over de werkzaamheden. Ze hebben een brief geschreven aan de aannemer. Alti j d gedacht dat dit barretje zou blijven... door Nadia Berkelder GOES - Het wordt bijna routine voor Benton Croffie (r) uit Goes en Max Pat eer uit Middelburg om te worden gehuldigd. Als hiphop/streetdanceduo Most Chili werden ze vorige week wereldkampioen hiphop in de categorie onder de 16 jaar in Glasgow. Eerder hadden ze al het EK op hun naam geschreven, Tij dens MuziKade in Goes, waar ze een vip-plek hadden gekregen en door wet houder Jo-Annes de Bat in het zonnetje werden gezet, lieten ze zaterdag nog even zien waarom. Croffie en Pateer dansen bij dansschool Moves! in Goes, foto Johan van der Heijden door Rian Janse WESTKAPELLE - Ringrijliefhebbers kwamen dit weekend goed aan hun trekken. Er werden op Walche ren en Zuid Beveland verschillende wedstrijden verreden. Agenda ZRV: 6 sep. Gapinge sjezenrijden 11.00-17.30 uur 6 sep. Grijpskerke ringrijden 8.00-17.00 uur 6 sep. Aagtekerke ringrijden 8.00-17.00 uur 6 sep. Ritthem (Karnemelksehoeve) ringrijden 10.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20