579 ;rü' 200 jaar Koninkrijk Middellandse Zee cruise Telecomprovider geeft voor het eerst inzicht in slechte bereikbaarheid van 112: het gaat om tienduizenden aansluitingen. Kleuter gewond door touw kiteboard op strand Dishoek 2 en 3 10 en 11 Hoera, een Pool in Europa Een dominee zonder God Wisselvallig, 21 MAANDAG 1 september 2014 JUBILEUM DEN haag - Zeker 50.000 tot 60.000 mensen kunnen niet met hun mobieltje naar het alarm nummer 112 bellen, omdat ze in huis geen bereik hebben. Dat zegt KPN-directeur Jacob Groote tegen deze krant. Buitens huis kent Nederland bovendien een gebied ter grootte van zo'n 60.000 voetbalvelden zonder mo biele dekking. „Dit probleem speelt niet alleen in de grens streek, ook in de steden zijn er witte vlekken. Het gaat om onge veer 1 procent van Nederland", zegt Groote. De KPN-directeur loopt vooruit op een onderzoek naar de mobie le bereikbaarheid van 112, waar van de resultaten later dit jaar door het ministerie van Economi sche Zaken naar buiten worden gebracht. Volgens Groote is het 'niet realistisch' dat Nederland 100 procent mobiele dekking krijgt. „We kunnen niet zomaar overal nieuwe zendmasten neer zetten. Als we dat al willen, mag het vaak niet van de overheid." Bewoners uit verschillende delen van Nederland klagen over de slechte bereikbaarheid van 112. Doordat het alarmnummer mo biel onbereikbaar is, kan in meer dere gebieden geen noodhulp worden ingeroepen. Zoals in de buurt van Winterswijk, waar eind vorig jaar een man zwaarge wond raakte bij snoeiwerkzaam- heden in het bos. „In die omge ving hebben we de instellingen van de bestaande zendmast aange past, waardoor het bereik hopelijk beter wordt", zegt Groote. Telecomaanbieders hoeven vol gens de wet niet voor 100 procent dekking te zorgen. Minister Kamp van Economische Zaken zei vori ge maand dat bewoners in de ge bieden zonder mobiele dekking er verstandig aan doen een vaste telefoonlijn aan te houden. Tele- comdeskundigen stellen dat enke le duizenden nieuwe zendmasten nodig zijn om mobiele dekking in heel Nederland te garanderen. Aan de kosten voor aanleg van de ze zendmasten zou de overheid kunnen meebetalen. „Meerdere provincies hebben miljarden over gehouden aan de verkoop van energiebedrijven", zegt telecomex- pert Raymond Bouwman. „Dat geld zou ingezet kunnen worden voor mobiele bereikbaarheid." KPN-directeur Groote noemt dat 'een interessante optie'. „Maar dat is aan de politiek." Zeecruise 3 Kras.nl/37173 of bel 0900-9697iscPm DISHOEK - Een vijfjarig jarig jonge tje uit Duitsland is zaterdagmid dag op het strand van Dishoek zwaar gewond geraakt toen het door het touw van een kiteboard de lucht in werd getrokken. Het jongetje kwam daarna op het strand terecht. Hij raakte buiten bewustzijn. De jongen is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De kleuter was aan het spelen tus sen paalhoofden toen het ongeluk gebeurde. Een kitesurfer was even verderop op het strand bezig met zijn materiaal. De wind kreeg vat op de vlieger, waardoor de vlieger ging tollen. De politie onderzoekt de toe dracht van het ongeluk. DE STELLING UW MENING 454 reacties Ik stoor mij niet aan veel regen Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 205 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 112 slecht bereikbaar door Peter Winterman Pagina 4 en 5 Beter bereikbaar 112 kost kapi talen MAASTRICHT - Het met de vlaggen van Nederland, Duitsland, België en Luxemburg versierde stadhuis van Maastricht vormde het decor van een mu ziek- en modespektakel ter viering van 200 jaar Koninkrijk der Nederlanden. In de Limburgse hoofdstad besteedde aandacht aan Nederland in de wereld en de gezamenlijke geschiedenis met de buurlanden en Luxemburg, foto Ermindo Armino z'e °°k pagina 5 8 dagen al v.a. j. K» G? n Cruise per Costa Favolosa****+ vanuit Savona naar Barcelona, Mallorca, Malta, Palermo op Sicilië en Rome. Vliegreis KLM, transfers, cruise, alle maaltijden aan boord Laatste plaatsen vertrek oktober en november Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Nadia Berkelder O Pagina 18 Strandwacht druk met optre den tegen kiters en vliegeraars Ook ik heb last van slecht mobiel bereik Reageer op pzc.nl EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1