FZC Op reis y Politie schiet op man Klantenservice van Minder afVaarten in Oost-Souburg Delta scoort slecht voor fietsvoetveer 12 SPECTRUM De eerste reizen die ik zelf maakte, stelden achteraf niet veel voor: je pakte je koffer in, deed er een touw tje om en liep ermee naar het station. Wieltjes waren nog niet uitgevonden. Men ging er waarschijnlijk vanuit dat er overal wel kruiers waren, en dat was ook zo, je was zelf kruier en ver diende door zelf je koffer te dragen een habbekrats en dat was mooi mee genomen. Je kocht aan het loket een kartonnen kaartje derde klasse en dan kon je soms zittend een flinke reis ma ken en dan kwam je later daar, waar je zijn wilde. Later ging ik ook wel eens met de fiets vanaf Vlissingen op fami liebezoek, zo'n 150 kilometer fietsen. Dat deed ik op de herentoerfiets van mijn vader. Zwart, dat was de stan daardkleur. Het rijwiel had een terug trapremnaaf, een dichte kettingkast, wit achterspatbord, dat was voor schrift, en ruime linnen fietstassen. De tocht nam wel een dag in beslag, maar je had gesmeerde boterhammen bij je. Het beste was om vroeg te vertrekken, om een uur of zes en ik herinner me hoe ik slakken probeerde dood te rij den op het fietspad langs de weg. Het lastigste was je weg te vinden in Bra bant, want ik moest dwars door de ste den Bergen op Zoom, Roosendaal, Bre da, Tilburg. Er stonden borden van de Algemene Nederlandse Wielrijders Bond, maar de spoorlijn gaf soms evenveel houvast. Echt avontuurlijk reizen was zo'n fiets tocht eigenlijk niet. Je wist waar je naartoe wilde en het leek in de verste verte niet op de ontdekkingsreizen waar ik graag over las: de avonturen van Stanley die Livingstone ging zoe ken en James Bruce die de bron van de Nijl in Somalië zocht en daar een keer moest vluchten met een werp spies door zijn kaak: „Vier tanden wa ren losgebroken en zijn gehemelte was versplinterd. Het genezingsproces werd bemoeilijkt door de zware graad van syfilis waaraan de onderzoeker leed", aldus mijn boek. Het enige wat mij overkwam, was dat ik ergens onderweg een eind terug moest fietsen, om mijn boterham te zoeken, die ik gemakshalve achter mij op de bagagedrager had gelegd. Hij lag nog gewoon op het fietspad, met het plakje jonge komijnekaas en al! JU FOTO VAN DE WEEK Harde wind blaast strandhokjes omver. foto K. Huibregtse UW MENING 375 reacties eens gggggggg 77% oneens mm 23% Aan het begin van de week wordt dui delijk dat agenten eind vorige week ge richt hebben geschoten op een man in Oost-Souburg. Dat gebeurde nadat de politie een melding kreeg van 'moge lijk vijf gewapende mannen' in de Mid delburgsestraat. De bewoonster zou be dreigd worden en zich in de badkamer verschuilen. Als agenten ter plaatse ko men, gaan ze er vandoor. De politie weet drie mannen te arresteren, een vierde gaat er vandoor, ook na waar schuwingsschoten. Vervolgens is er ge richt op de man geschoten, maar hij weet te ontkomen. De klantenservice van Delta scoort on der de maakt in een onderzoek van de Consumentenbond. Delta, marktleider in Zeeland, zit met een rapportcijfer 4,6 bij de drie slechtst scorende ener giebedrijven. Alleen Oxxio (3,9) en Electrabel (3,3) presteren nog slechter dan Delta. United Consumers voert de lijst aan met een 7,3. Via mysteryshop- pers stede de consument twaalf ener giebedrijven per mail en telefonisch vragen over de kosten van een jaarcon tract, overstappen, het verschil tussen een netbeheerder en leverancier, zonne panelen en de slimme meter. De provincie wil het aantal afvaarten van het fietsvoetveer Vlissingen-Bres- kens jaarlijks met zo'n 1650 verminde ren. Dat is tien procent van de huidige frequentie en komt neer op gemiddeld vier tot vijf afvaarten per dag. Alterna tief is een aanzienlijke verhoging van de tarieven, aldus Gedeputeerde Sta ten. Het dagelijks provinciebestuur zet defi nitief in op een overname van de veer dienst over de Westerschelde, met in gang van 1 januari en vooralsnog voor een periode van vier jaar. Daarvoor wordt een eigen BV opgericht. 1. Regen viel boven Walcheren met bakken uit de lucht 2. Onweer boven Zeeland levert veèl spektakel en mooie foto's op 3. Man in verbrand pand Schoondijke werd om het leven gebracht 4. Kunstenaar verliest kort geding om oranje pand in Middelburg 5. Klantenservice Delta scoort slecht Kans op pardon lijkt klein Zo'n honderd asielkinderen en hun gezin nen blijven nog maanden in onzekerheid of zij wel of niet onder het kinderpardon val len. Nederlandse rechters zijn verdeeld over de vraag of deze groep in Nederland mag blij ven. Een recente uitspraak van de rechter in Den Bosch lijkt de kans te verkleinen. Roep om info MH17 groeit Akkoord over begroting 2015 Premier Mark Rutte gaf het woensdag na af loop van een speciale bijeenkomst voor nabe staanden van de vliegramp in Oekraïne di rect toe: heel veel antwoorden op prangende vragen van achtergebleven familieleden kan hij nog steeds niet geven. Dat terwijl de roep om informatie groeit. Het kabinet en de bevriende oppositie zijn het eens geworden over de rijksbegroting voor volgend jaar. Afgesproken is om onge veer miljard euro vrij te maken voor een verlichting van eerder afgesproken lastenver zwaringen. Dat leidt tot een gemiddelde koopkrachtstijging van 0,25 procent. ti Ik wantrouw bestuurders die achter gesloten deuren vergaderen IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76