VVS IS 10 ZEELAND SPORT MÊmmssawmÊSÊMsm WS'92 Forza SD De Zeeuwse Kust De Schelde Groene Ster 2 De Zeeuwse Kust Groene Ster 1 De Bruinvis FM Sranang De Sterre w De Zeeuwse Kust De Zeeuwse Kust Forza-volleybalster Esther Muller tikt een bal over het net. foto Ronald den Dekker De Zeeuwse Kust scoort in het duel met De Schelde, foto Peter Nicolai Sporthal Baskensburg zal komend seizoen weer vaak uitverkocht zijn als Groene Ster speelt, foto Ruben Oreel H Louise Vleugel is aanvoerder van de Forza-vrouwen, nu Marije Munter met zwangerschapsverlof is. De kersverse moeder sluit naar verwachting in oktober - weer aan. Peggy Leenders is gestopt, Sanne van Campenhout is naar Bok vertrokken. Marit Klein, Daphne Folmer en Aimee van Lint zijn nieuw in de selectie. Het is aan de nieuwe trainer Herman Brouwer om er een eenheid van te maken. Forza was de voorbije seizoenen steeds goed voor een klassering in de top van de promotieklasse. Louise Vleugel houdt voorlopig een slag om de arm en zegt dat het voor de club op termijn belangrijk is dat de jeugd doorstroomt. De meiden die uit de A-jeugd naar de senioren zijn gegaan, vormen een talentvolle groep. „Die moeten mij het veld uit spelen." Wedslrijctewemmen en waterpolo Binnen de Vlissingse vrouwenselectie zijn er de nodige mutaties. Met het stoppen van de Terneuzense speelsters Maranda van Ijk, Yentl Geelhoed en Saskia van der Hooft werd het samenwerkingsverband met De Schelde automatisch opgeheven. Ook doelvrouw Joyce Pieter (ex-De Ganze) vertrok. Jo-Anne van Vuuren is haar vervangster. „Er stromen vier meisjes van vijftien en zestien jaar door en er beginnen weer twee oud-speelsters. Dé selectie is zelfs in de breedte sterker geworden", meent trainer Pim Bekkers, die dit jaar zijn ploeg ook gaat coachen. Vorig seizoen wist de ploeg zich in de tweede klasse district net te handhaven. Bekkers mikt nu op een klassering in de middenmoot. „De krachtsverschillen zijn niet zo groot." i TCflNCUZfN De Terneuzense waterpoloërs eindigden vorig seizoen op een vijfde plaats in de eerste klasse van het district. „We willen weer rond die plaats eindigen. We moeten realistisch blijven", vindt trainer Bas Wesdorp, die zelf stopte als speler en coach. Ook doelman Leon de Blaeij doet een stapje terug. Daar tegenover wordt met Maarten Oele, Rick Franssens, Ruben de Vos en Christian de Die de jeugd ingepast. „Dat is min of meer noodgedwongen, omdat het juniorenteam uit elkaar is gevallen", aldus Wesdorp. Niek Kampman wordt speler/coach. De vijftigjarige Cees van Houwelingen plakt er opnieuw een jaar aan vast. Hij speelt, net als vorig seizoen, de thuiswedstrijden en een enkele uitwedstrijd. In het debuutjaar in de topklasse eindigde het tweede team van Groene Ster knap op de vierde plaats. Azdine Boufrahi heeft ook dit jaar een ruime selectie tot zijn beschikking, die is uitgebreid met Yannick Taniwel, James Beije en enkele A-junioren. „Een paar spelers zijn doorgestroomd naar het eerste", legt de coach uit. „Mede daardoor is er altijd veel animo om in het tweede te spelen. Het team moet een kweekvijver voor het eerste zijn." Wat is de doelstelling voor dit seizoen? „Stiekem hopen we voor het kampioenschap mee te doen, maar de concurrentie is zwaar. Het belangrijkste is eigenlijk dat de kloof tussen het eerste en tweede team wat kleiner wordt. Als we ieder jaar één of twee spelers aan het eerste kunnen leveren, hebben we het goed gedaan." Wedstrljdzwemmen en waterpolo „Het tweede jaar is altijd lastiger." Trainer Sjaak Leijnse spreekt uit eigen ervaring. „Toen ik zelf aan waterpolo deed, heb ik dat ook meegemaakt." Zijn ploeg verraste vorig seizoen als debutant in de derde klasse met een tweede plaats en eindigde slechts op één punt van de kampioen. Van de selectie vertrok alleen talentvolle Levy Kort naar PSV Eindhoven. Volgens Leijnse is zijn vertrek een gevolg van de jeugdopleiding bij DZK, die naar een hoger niveau is getild. Hij gunt zijn pupil het beste. „Dat is een goede stimulans. Deze jonge groep traint vier keer per week. Vorig jaar hadden we vier jongens van zeventien jaar in de selectie." Jannick Mol keert na zijn studie (halfjaar in Spanje) terug bij de club uit Vlissingen. Zonder Hoessein en Saïd Bouzambou begint Groene Ster Vlissingen aan het tweede seizoen in de eredivisie. De twee broers komen dit seizoen samen uit voor het Belgische Gelko Hasselt en daarmee heeft Groene Ster nogal wat doelpunten ingele verd. „Als er spelers vertrekken betekent dat ook dat anderen een kans krijgen", zegt Hicham Benhammou. De coach verwelkomde de nieuwelingen Salim Sandee en Soulimen Kahini en zag tijdens de voorbereiding ook verschillende jonge spelers aan het werk. De coach weet dat het geen makkelijk jaar gaat worden. „Met 't Knooppunt is er een sterke, nieuwe ploeg bij gekomen", zegt Benhammou. „Groene Ster zal het weer echt als team moeten doen." Op vrijdag 12 september is AORC de eerste tegenstander, in Amsterdam. „We zijn een vriendenploeg. Het is pure ontspanning", zegt Gert-Jan Ramondt. De waterpoloër uit Sas van Gent maakt deel uit van de vertrouwde selectie, waartoe ook langeafstandszwemmer Angelo de Meyer behoort. De club heeft geen trainingsavond. „Dat is lastig. De spelers komen overal vandaan. Drie spelers wonen in en rond Breda. Zij trainen bij DIO in Etten-Leur. Andere spelers trainen bij De Schelde." De Sasse ploeg mist ook een vaste coach. „Coachen doen we zelf." De Bruinvis komt dit seizoen, vanwege een reorganisatie bij de KNZB, uit in de tweede klasse. „We hopen ons te handhaven", zegt Ramondt. De zaalvoetballers uit Goes openen het seizoen in de topklasse C op 12 september met de uitwedstrijd tegen het tweede team van de nieuwe fusieclub ZW Eindhoven. De kern van de eerste selectie van FM Sranang is intact gebleven, vertelt coach Ramon Dahoe. „Salim Sandee is naar Groene Ster vertrokken en Roy Mulder is gestopt. Maar met Kadar Abdullah, die net achttien is, hebben we er een groot talent bij gekregen." FM Sranang wil een lekker seizoen draaien, zonder gezeur, benadrukt Ramon Dahoe. „Wij hebben een goede ploeg voor de topklasse, met vooral jongens uit deze regio. We willen zo hoog mogelijk eindigen." Dahoe krijgt aan de zijlijn dit seizoen weer gezelschap van coach Imro de Meza, die na enkele jaren afwezigheid is teruggekeerd. Cor Hamelink trainde met zijn selectie na het behaalde kampioenschap nog geruime tijd door en is optimistisch gestemd. Routinier Evelien Bakker (Savok) is nieuw in de spelersgroep. „Het is onze ambitie om zo snel mogelijk naar de derde divisie door te stoten", zegt de trainer van de debutant in de promotieklasse. „Dat is het niveau dat we moeten kunnen behalen." De Sterre werkt in de voorbereiding vooral toernooien en wedstrijden in België af. „Het ziet er goed uit", vindt Hamelink, die spreekt van een goede basis. „We willen hoog eindigen." Nog voordat het seizoen begint, loopt De Sterre tegen een probleem aan. Een aantal speelsters kan vanwege werk en studie buiten de provincie slechts op vrijdagavond in Zuiddorpe trainen. Rob Lantsheer en Berth van Luinen tekenen weer voor de trainingen van de Vlissingse vrouwen. Lantsheer zit 's zaterdags op de bank. WS'92 telt nog twee in plaats van drie teams. Dat heeft tot gevolg dat de eerste selectie is uitgebreid naar een dozijn. „Het is goed dat we meer speelsters hebben", vertelt spelverdeelster Maaike Besselink. „Een aantal hoeft niet meer elke week te spelen." De uitbreiding van de spelerskern heeft tot een verlaging van de gemiddelde leeftijd geleid. De meeste jongelingen speelden vorig seizoen in de eerste klasse. „Het zal voor hen - in de promotieklasse een stuk sneller gaan", verwacht Besselink, die aanstipt dat er nu op meerdere posities meer keus is. „Dat zal allemaal wat aanpassingen vragen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62