Wemeldinge krijgt deksel op de neus in bekerduel met FC Bergen Willeboordse en Doedee snelste in Herselmanloop 44 SPORT 66 Ik heb een heel lange weg afgelegd en ben echt down geweest US OPEN De 34-jarige Victor Estrella Burgos is de oudste debutant ooit op de US Open en staat bij de laatste 32. START T0 RUN Wemeldinge-FC Bergen 3-4: Za terdag-derdeklasser Wemeldinge voert dit seizoen een verjonging door en bracht ook nu vier A-ju nioren in het veld. „Het gaat met horten en stoten", stelde trainer John Tahapary. De jonge ploeg leek in het bekerduel met zon dag-derdeklasser FC Bergen op weg naar een punt, maar kreeg in de slotfase het deksel op de neus. Na een halve ronde voerde Wille boordse al het peloton van 120 deelnemers aan, op de voet ge volgd door de plaatselijke favoriet Maarten Harthoorn, Ruud Hoose mans en Joel Aafjes. Na de eerste volle ronde kon alleen Harthoorn de ontketende Willeboordse nog volgen. Aafjes en Hoosemans ke ken al tegen een achterstand van meer dan honderd meter aan. Na vijf kilometer zweefde Wille boordse de laatste meter naar de meet in een tijd van 16 minuten Nadat Wemeldinge op 3-3 was ge komen, wilde de ploeg meer en werd het verdedigende werk ver onachtzaamd. FC Bergen, dat in het laatste kwar tier met tien man speelde, profi teerde en ging er alsnog met de winst vandoor. Voor Wemeldinge waren Dennis Wisse (twee keer) en Niels Kole de doelpuntenma kers. MZC'ii-DFS 4-2: Tweedeklasser MZC'11 herstelde zich van de 1-0-nederlaag bij FC Bergen en versloeg nu derdeklasser DFS. Ing- mar Quist was voor de thuisclub op dreef en maakte twee doelpun ten. De andere goals kwamen op naam van Ramon Janson en Arne Holm. Voor DFS scoorden Dylan Adelaar en Kevin Veerhoek. Waarde-Vrederust 2-3: Verdedi- en 18 seconden. Hartoorn gaf 33 seconden toe, maar bleef num mer drie Hoosemans dertien se conden voor„Het ging best lek ker zo'n kort rondje", liet Wille boordse weten, die voor zijn mas- tersudie marketing ook nog een online-bedrijfje heeft opgericht. „En dat kost veel tijd." Bij de vrouwen gebruikte Baukje Doedee een truc uit het wielren nen om Sharon van Anrooij te ver slaan. Ruim vier ronden lag Van Anroojj aan de leiding bij de vrou wen, maar in de laatste vijfhon derd meter verschool Doedee zich achter een mannelijke deelne mer. Achter hem versnelde ze en haalde de zege binnen, in 22.55. Ambitie om aan meer wedstrij den mee te doen, heeft oud-triat lete en wielrenster niet meer. „Als het uitkomt en ik zin heb, doe ik mee, want ik heb ook nog de zorg voor mijn twee zoontjes." Met 120 deelnemers was de Her selmanloop iets minder bezet dan vorig jaar. Dat kwam wellicht gingsfouten deden Waarde de das om. De ploeg begon goed, kwam in de tweede minuut op 1-0 via Davy Tolhoek, maar zag Vrede rust vervolgens naar 3-1 uitlopen. Joep Krijger bepaalde via een prachtig afstandsschot in de 85e minuut de eindstand op 2-3. doordat vandaag de halve mara thon van Burgh-Haamstede wordt gehouden. Afwezige was Monique Ver- schuuren (Yerseke). Ze werd deze week tijdens een training aangevallen door een hond, verstapte zich en kreeg pro blemen met haar hamstring. UITSLAGEN 5 kilometer. NEW YORK - Victor Estrella Bur gos, een Dominicaanse veteraan halverwege de dertig, spot op de US Open in New York met alle wetten van het proftennis. De Ca ribische laatbloeier, de oudste de butant op de US Open ooit, gaf zijn sensationele zege op Igor Sijs- ling een passend vervolg en staat vandaag in de derde ronde. Normaliter zijn Grand Slams het podium waarop juist nieuwe ta lenten voor het voetlicht komen. Zo ook tijdens deze editie van de' US Open, waarop enkele tienerta lenten - waaronder de vijftienjari ge Catherina Bellis - hun kwalitei ten tonen aan het grote publiek. Dergelijke verhalen staan in schril contrast met het levensver haal van de inmiddels 34-jarige Estrella Burgos, die ten koste van het door managementbureaus be geerde tienertalent Borna Coric, die precies de helft aan levenser varing heeft, een plek bij de laat ste 32 bemachtigde. Pas op zijn negende maakte hij voor het eerst kennis met de ten nissport, nota bene als ballenjon- gen. Zijn vader gaf de manager van de exclusieve tennisclub, waarmee hij goed bevriend was, mee zijn hyperactieve zoon voor al veel te laten lopen. Nadat hij de ballen had geraapt van de rijkelui en zij inmiddels aan een versnape ring zaten, mocht hij vervolgens zelf ook nog even wat balletjes slaan. Dromen over het worden van proftennisser deed hij niet. „Zelfs toen ik twintig jaar oud was, was ik nog helemaal niet op de hoogte van de US Open", bekent Estrella Burgos, die op zijn 26e verhuisde naar Miami. Daar kreeg zijn prof carrière pas echt gestalte. Vier jaar eerder had Estrella Burgos al een punt achter zijn bescheiden car rière gezet, wegens een gebrek aan financiële middelen waardoor verre reizen niet aan hem besteed waren. In de marge schreef hij kleine in ternationale toernooien op zijn naam, maar dichtbij een door braak kwam hij nooit. Op het mo ment dat Estrella Burgos de res pectabele leeftijd van 32 had be reikt, leek zijn afscheid 'opnieuw' aanstaande. In een training brak hij zijn elleboog, maar het heilige vuur blééf branden. „Ik heb een sport door Jan Dagevos VLISSINGEN - De drie Zeeuwse ploe gen in poule 117 van het districts bekertoernooi moeten voorlopig genoegen nemen met een bijrol. FC Bergen won ook zijn tweede wedstrijd. De Brabantse ploeg ver sloeg Wemeldinge met 4-3 en heeft de leiding. door Sjaak Sinke KAPELLE - Floris Willeboordse van Dynamica was gisteravond uiterst verbaasd dat hij de snelste was in de vijfde Herselmanloop in Kapel- Ie. „Door mijn masterstudie in Til burg kwam er van trainen niet veel terecht", liet hij verbaasd weten. Baukje Doedee was de slimste bij de vrouwen en won met zes secon den verschil op Sharon van Anrooij (AV'56). Poule 117: Wemeldinge-FC Bergen 3-4, MZC'11-DFS 4-2. FC Bergen 2 2 0 0 6 5- 3 DFS 2 10 13 5-4 MZC'11 2 10 1 3 4- 3 Wemeldinge 2 0 0 2 0 3 - 7 Poule 121: Tholense Boys-Philippine 4-7. Philippine 3 3 0 0 9 16- 7 Thol. Boys 2 10 1 3 10 - 8 Kruiningen 1 0 0 1 0 2 - 5 Nieuwland 2 0 0 2 0 2- 10 Poule 213: Waarde - Vrederust 2-3. Corn Boys 2 2 0 0 6 13- 1 Croede 2 10 1 3 4 - 5 Vrederust 2 10 1 3 4-12 Waarde 2 0 0 2 0 4 - 7 Mannen: 1. Floris Willeboordse (Dynamica) 16.02, 2. Maarten Harthoorn (Kapelle) 16.35, 3. Ruud Hoosemans (Dynamica) 16.48, 4. Joel Aafjes (AV56) 17.39, 5. Mattias van Keer (Sta broek) 17,46. Vrouwen: 1. Baukje Doedee (Drie wegen) 20.55, 2. Sharon van An rooij (AV56) 21.01,3. Evelien Ca- pello ('s-Heerenhoek) 22.30,4. Pa mela Nieuwenhuis (AV56) 23.08, 5. Marieke Nelis (AV56) 23.17. door Tim Colijn Victor Estrella Burgos Laatbloeier straalt in New York RowmJ by aflrtetamfe Start to Run is een serie van 7 trainingen voor beginners gegeven door ervaren trainers Cursus start 6 september op 2 locaties: Atletiekbaan Vrijburg Cafe de Boschhoek in Oostkapelle. (bos, strand, duinen) Meld je aan op: www.starttorun.nl Koole Sport Bekijk ons uitgebreide assortiment online: www.koolesport.nl Gonzalez Podologie Voorkomen en behandelen van gerelateerde voetklachten (voet, knie, onderbeen, heup) www.gonzalezpodologie.nl Gonzalez roraooia Brakstraat 24, Middelburg Fabian W'lson (links) speelde vorige week na zijn blessure een uur met het tweede elftal. Gisteravond stapte de rechtsback met de eerste selectie op de bus richting Zwolle, archieffoto Mark Neelemans UITSLAGEN TENNIS New York. US Open. Mannen, tweede ron de: Raonic (Can/5) - Gojowczyk (Dui) 7-6 (4) 5-7 6-4 7-6 (3), Murray (Sch/8) - Bachinger (Dui) 6-3 6-3 6-4, Robredo (Spa/16) - Bolelli (Ita) 5-7 6-7 (5) 6-4 6-3 6-2, Koeznetsov (Rus) - Verdasco (Spa/31) 6-3 4-6 4-6 7-5 6-3, Kyr- gios (Aus) - Sepp (Ita) 6-4 7-6 (2) 6-4, Estrella Burgos (DRe) - Coric (Kro) 7-6 (2) 4-6 6-4 6-26 6-3 7-6 (8), Krunic (Ser) - Keys (VSt/27) VOETBAL Jupiler League: Sparta-FC Volendam 0-5, RKC Waalwijk-Jong FC Twente 1-2, Achilles'29-Fortuna Sittard 0-3, Jong PSV-FC Eindhoven 1-3, FC Den Bosch-Jong Ajax 2-0, Telstar-Almere City FC 3-1, Helmond Sport-NEC 1-4, WV-Venlo-FC Emmen 1-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44