Bedankt ZEELAND Gedroomde opening HAARWERKEN almanak Dagelijks bestuur van Scheldestromen voelt er niets voor om macht boeren en bedrijven op stel en sprong in te perken. Kapsalon de Jonge 26 en 27 44 en 45 MIDDELBURG - Er is geen enkele aanleiding om de macht van boe ren en bedrijven in het water-- schap in allerijl in te perken. Dat stelt het dagelijks bestuur van Scheldestromen in een reactie op het voornemen van de provincie om dat wel te doen. Negen van de dertig zetels in het algemeen bestuur van het water schap worden niet democratisch gekozen. Deze zogenoemde 'ge borgde zetels' zijn gereserveerd voor belangengroepen: vier voor agrariërs (voorgedragen door ZL- TO), vier voor bedrijven (via de Kamer van Koophandel) en één voor een afgevaardigde van de na tuurbeheerders. Een meerderheid binnen Provin ciale Staten, die het aantal geborg de zetels bepalen, vindt het sys teem niet meer van deze tijd en wil er het liefst helemaal vanaf. Er geldt echter een wettelijk mini mum van zeven geborgde zetels. Vorige maand namen Provinciale Staten een motie aan om al bij de komende verkiezingen, in maart 2015, terug te gaan naar zeven ze tels. Zowel de boeren als de bedrij ven zouden dan een plek dienen in te leveren. De twee vrijkomen de zetels gaan naar de ingezete nen, die wel democratisch wor den gekozen. De tijd om dat voor elkaar te krij gen is echter uiterst kort. Er is on der meer een inspraakprocedure nodig en er moet overleg plaats vinden met het waterschap. Het dagelijks bestuur van Schelde stromen (met twee van de vijf le den op een geborgde zetel) voelt er niets voor om de boel op stel en sprong op de schop te gooien. De huidige verdeling is immers in 2009 vastgelegd en nadien heb ben zich geen ingrijpende wijzi gingen voorgedaan. Het aandeel van de drie categorieën in de beta lingen aan het waterschap is nog steeds ruim dertig procent, rekent het dagelijks bestuur voor. Die bij drage rechtvaardigt zeker negen van de dertig zetels. Het argument van de provincie dat het waterschap meer publieke taken heeft gekregen, zoals Wa terkwaliteit en wegbeheer, gaat volgens Scheldestromen evenmin op, omdat dat in 2009 ook al het geval was. Het waterschapsbestuur wijst er op dat landelijk is afgesproken om het verkiezingsstelsel, inclusief de geborgde zetels, tegen het licht te houden. Dat gebeurt na de ko mende verkiezingen. Deze zijn op woensdag 18 maart, tegelijk met die voor Provinciale Staten. Gezien de haast die de provincie heeft, komt het algemeen bestuur van Scheldestromen vrijdag 5 sep tember extra bijeen in Breskens om een definitief standpunt te be palen. Op het sluizencomplex van Terneu- zen fietst een jongetje op een piepen de en krakende mountainbike. Een wielertoerist schiet hem voorbijal thans dat denkt hij. De jonge moun- tainbiker grijpt zijn kans. Hij rijdt achter de wielertoerist aan. Wel zo gemakkelijk, tegen de wind in, tem po maken in het zuchtje van een Jlink doortrappende fietser. De wie lertoerist heeft het in eerste instan tie niet eens door, tot hij bij een ver keerslicht voor rood moet stoppen. De mountainbiker komt naast hem staan en deelt met de duim omhoog een groot compliment uit. „Hé me neer, u ging lekker snel, bedankt!" Pas maar op, ik word hier later directeur Laatbloeier straalt in New York Waterschap hecht aan zetels door Rolf Bosboom ZATERDAG 30 augustus 2014 21 MIDDELBURG - Tien jaar geleden stond Blof op het po dium van het Abdijcomplex in Middelburg. Gisteravond kwamen ze 'beroemder^ terug en de Zeeuwse band be speelde het publiek, jong en oud, zo'n 3500 in totaal. Henk Schoute, directeur van het Zeeland Nazomerfesti val, zei eerder dat het muziekonderdeel van het Zeeland Nazomerfestival met Blof een gedroomde opening zou hebben. Daar heeft hij gelijk in gekregen. Blof beloofde bij het begin ook oude bekende nummers te spelen. „Maar we gaan eerst iets anders doen", zei Paskal Jakob- sen, de leadzanger (foto) en de band speelde 'Is er ie mand die me ziet', foto Lex de Meester pagina 32 en 33: Blof swingt in het hart Tip? redactie@pzc.nl Wij bieden ai 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21