Debacle dreigt op WK roeien è- hoelang nog? Voor 5,- naar de film tijdens Film by the Sea SPORT 47 I Veertiende plek f' ËkfÊÈ 1.5 it mM l m w - m T" lang de regeerperiode van het dier nog gaat duren. Zeventien jaar is een hele leeftijd voor een dressuurpaard en het is sterk de vraag of Parzival ooit nog een in dividuele dressuurmedaille op een groot toernooi gaat halen. Twee jaar geleden vocht Cornelis- sen met de winnares van giste ren, Charlotte Dujardin, op de Olympische Spelen van Londen een verbeten strijd uit om het goud op de kür op muziek. Toen was het verschil tussen de winnende Dujardin en Cornelis- sen twee procent. Gisteren meer dan zes, met dezelfde paarden, Va- legro en Parzival. Parzival rijdt kortom niet meer de scores bij elkaar die hem een paar jaar geleden een van de beste dres- suurpaarden ter wereld maakten. Het is niet de verwachting dat Cornelissen die trend de komen de tijd nog om kan buigen. Zelf blijft ze echter heilig in haar 'aller beste vriend' geloven. De twee hebben een onbreekbare band: de Nijkerkse temde Parzival als jong paard toen die door anderen zo'n beetje onhandelbaar was ver klaard. Bovendien heeft Cornelis sen geen tweede paard voor dit ni veau klaarstaan. Als ze over twee jaar naar de Spe len in Rio de Janeiro wil, dan moet het met de dan negentienja rige Parzival gebeuren. Het zou een zeldzame prestatie zijn als Cornelissen met haar brui ne ruin in Brazilië nog met de bes ten meedoet. Individuele medailles zijn dan ver moedelijk te hoog gegrepen, voor het team kan Parzival misschien nog net dat ontbrekende puzzels tukje zijn. Het zou een fabelachtig einde zijn van een al net zo fabelachtige paardenloopbaan. CAEN - De uit Westkapelle afkom stige Hans Peter Minderhoud is bij de Wereldruiterspelen veer tiende geworden met Glock's Jo hnson TN in de kür op muziek. Hun score was 75.554 procent. De 27-jarige Braas werd in zijn halve finale niet alleen verslagen door de Tsjech Ondrej Synek en de Litouwer Mindaugas Grisko- nis, maar ook, en dat was pijnlijk, door Aleksandar Aleksandrov uit Azerbeidzjan. „Want van hem hoefde ik niet te verliezen. Maar hij was sterker vandaag, dit was voor mij het maximale," aldus Braas. Terwijl elders de roeibon- zen op hun lippen beten vanwege het gemis van Braas in de A-fina le maakte Nederlands sterkste roeier ooit er geen probleem van: „Er zijn belangrijkere dingen op de wereld dan een WK roeien. Ik heb er alles aan gedaan om in de A-finale te komen, maar dat is niet gelukt. Klaar, ik ga niet nega tief doen." Bij de vrouwen is het helemaal naadje. Niet één boot haalde de A-finales in de olympische klas ses. Daarin roeit vandaag bij de mannen wel die andere toer- nooi-icoon, de Holland Vier, die donderdag een fotofinish nodig had om zich te plaatsen. Ook de Amsterdamse tweeling Vincent en Tycho Muda (26) in de lichte dubbel twee was pas na een foto studie zeker van de A-finale van vandaag. En morgen is er dan die lichte mannen vier die moeder ziel alleen als Nederlandse olym pische boot een A-finale roeit. Hoe anders was dat vorig jaar, toen ver van huis in het Zuid-Ko- reaanse Chungju maar liefst acht olympische boten in de A-finales van het WK lagen. Oké, dat was een post-olympisch jaar waarin ie dereen de teugels even minder strak houdt. Maar het zal voor technisch directeur Hessel Evert- se van de roeibond toch een heel gepuzzel worden om zondagmid dag een positieve terugblik op het thuis-WK te formuleren. De enige titel voor Nederland blijft hoogstwaarschijnlijk die van de niet-olympische lichte vrouwen dubbel vier van gister middag. Maar voor de roeibond is er vooral reden tot zorg richting de Spelen van Rio over twee jaar. Film by the Sea viert film en sluit zich aan bij de Nationale Filmdagen. Zondag 21 september betaal je slechts 5,- entree per film. Tp, 201* Vangen 12-21 september 20iu ZATERDAG 30 AUGUSTUS 2014 door Hans Leber f I Kim Polling (witte tenue) probeert de Colombiaanse Yuri Alvear te vloeren, maar blijkt tot haar eigen teleurstelling niet opgewassen tegen de regerend we reldkampioene. foto Cees de Haan/VI Images Een bronzen combinatie: Adelinde Cornelissen met Parzival. AMSTERDAM - Een somber scenario tekent zich af op het WK roeien in Amsterdam. Het was dat gisteren de lichte mannen vier zich voor de A-finale op zondag plaatste, want verder bracht de vrijdag op de Bos baan vooral sores voor de olympi sche klasses. Het thuis-WK verloor één van de twee Nederlandse ico nen: skiffeur Roel Braas, de Reus uit Breezand. www.filmbythesea.nl f. fiVfnCse"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 165