'We willen iedereen iets te bieden hebben' 'Geen betere manier om je thuis te voelen' Ciné Premières ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Waterschap wil niet aan zetels boeren morrelen Getuigen gezocht van mishandeling Markt Terneuzen Bedenkers haakhit 2014 in Heikant Laat je wel even weten wan neer de fotograaf komt? Dan trek ik even iets aan wat er een béétje toonbaar uit ziet." Oostburgenaar Ko van den Bosse was gisterochtend, een paar uur voor het begin van het Een hoornfestival, nog volop bezig met de voorbereidingen van het evenement. Hij is secretaris van de onlangs opgerichte Stichting Eenhoornfestival. Het driedaagse evenement in Oostburg kende vorig jaar de eer ste editie, maar dat was onder de paraplu van het overheidsproject 'Aantrekkelijk Oostburg'. „Daar door was er een extern bureau be trokken bij de organisatie", legt Van den Bosse uit. „Het festival moet nu op eigen benen staap. We hebben daarom een stichting opgericht, die alles in eigen hand heeft genomen." De zeven bestuursleden hebben het zichzelf niet gemakkelijk ge maakt. Het driedaagse evene ment, dat gisteren begon, tekent zich door een enorme veelzijdig heid: van een kinderdisco tot een oecumenische kerkdienst en van een grote rommelmarkt tot een picknick voor alle inwoners van Oostburg. Dat brengt enorm veel werk voor de vrijwilligers met zich mee. Kleiner mag het evene ment echter niet zijn, vindt Van den Bosse. „Ons doel is om men sen met elkaar te verbinden, om de saamhorigheid te vergroten. Dan moet je er natuurlijk wel zor gen dat iedereen een reden heeft om het festival te bezoeken, an ders werkt het niet." fW1 /MAKELAARDIJ [V IVESTEINDE AARDENBURG Negen mille voor beleving castellum Rondlopen in het Aarden- burgse Romeinse castellum uit de tweede eeuw na Christus. Het kan volgend seizoen (2015) in het Archeo logisch Museum in Aarden burg. Niet in het echt natuur lijk, maar met behulp van een computeranimatie. De provincie heeft deze week 9.000 euro beschikbaar ge steld om het project moge lijk te maken. Honden en baasjes in het zwembad Het Dierenasiel Zeeuwsch- Vlaanderen houdt maandag een 'spetterende honden dag' in zwembad Het Plaatje in Axel. Op de laatste dag van het zwemseizoen is het water speciaal voor viervoeters en hun baasjes. Die mogen tus sen 13 en 17 uur het zwem bad in. Toegang kost 3,50 eu- raper mens (mensenkinde ren 2,50 eüro), honden mo gen gratis naar binnen. Wandeltocht 'Klavertje Vier' Wandelliefhebbers kunnen morgen, zondag, terecht in Graauw voor de 'Klavertje ViertochtL Deelnemers kun nen kiezen uit 5,10,15,20,30 en 40 kilometer. Ze kunnen hun tocht samenstellen uit vier routes van 10 kilometer en één van 5 kilometer. De kortste afstand is speciaal voor kinderen, met spelle tjes. Vertrek vanaf 8 uur van af het gemeenschapshuis, deelname kost 1,50 euro. Vier dagen is ze van de straat, Pascaline Gelder land (34) uit Sluiskil. En dat zijn lange dagen met de Gilde- feesten. „Wil je zoiets kunnen doen, dan moet hét thuisfront er honderd procent achter staan. Ge lukkig is dat bij mij zo." Geboren in Hulst en opgegroeid in Brabant kwam Pascaline negen jaar geleden in Sluiskil wonen. „Mijn man is een echte Sluiskil- lenaar, vandaar." Je moet dan nog wel jezelf thuis gaan voelen in een dorp. „Je kunt dat niet beter doen dan door ergens vrijwilliger te worden", is inmiddels Pascali- ne's ervaring. Ze viert dit jaar voor de vierde keer de Gildefeesten als bestuurs lid van de organiserende stich ting. „September 2009 ben ik aspi rant-bestuurslid geworden. Een buurvrouw zei 'dat is wel iets voor jou'. En dat is zo. Ik doe al vanaf mijn vijftiende vrijwilligers werk, jarenlang als' trainster bij de hockey, en ik ben betrokken bij de PvdA." Van aspirant-bestuurslid - 'het moet eerst blijken of het iets voor jou is' - is Pascaline doorgegroeid naar secretaris. Als officemanager voor 24 uur per week bij detache ringsbureau Nouvall Engineering Services in Terneuzen weet ze al les van administratie en hoe je be drijven als sponsors moet benade ren. Pascaline is praktisch het he le jaar bezig met de Gildefeesten, met augustus als topmaand. „Ik steek er dan wel acht uur per week in. Je doet het voor je dorp, dat is het mooie." MIDDELBURG - De vaste zetels in het algemeen waterschapsbestuur voor boeren, ondernemers (elk vier) en natuurbeheerders (één) moeten zeker voorlopig blijven, vindt het dagelijks bestuur van Zeeuwse Stromen. Provinciale Sta ten spraken in juli uit dat die vas te zetels weinig met democratie te maken hebben en moeten wor den afgebouwd, al bij de komen de verkiezingen in maart. Het db van het waterschap vindt dit te snel en wijst erop dat de niet-poli- tieke, vaste zetels ook nuttig zijn. Het waterschap is vooral een uit voerend orgaan. Het waterschaps bestuur telt in totaal dertig zetels. TERNEUZEN - De politie zoekt ge tuigen van de mishandeling van twee jongeren uit Zaamslag op de Markt in Terneuzen. Het incident vond vorig weekend plaats, in de nacht van zaterdag 23 op zondag 24 augustus rond vier uur. De twee jongeren (20 en 21 jaar) kwamen uit de Noordstraat. Op de Markt spraken drie man nen hen aan, waarop ze werden geschopt en geslagen. Ze liepen al lebei verwondingen op. De 21-jari- ge moest zelfs met een gebroken kaak in het ziekenhuis in Terneu zen worden opgenomen. Getui gen kunnen zich bij de politie melden via 0900-8844. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Nieuw programma van Franse films bij Film by the Sea. 15 films beleven hun Nederlandse première tijdens het festival. Openingsfilm: Party Girl op zaterdag 13 september om 18.45 uur. www.filmbythesea.nl Ml6th internï"u"-p tional MmJeAWal L september 201** HEIKANT - Haakliefhebbbers krij gen de kans om de initiatiefneem sters van Crochet Along, de grote haakhit van 2014, persoonlijk te ontmoeten. Tertia Mulder-Wonnink en Jolan- da Verschiere-den Toonder zijn volgende week zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur te gast bij Het Crea- tiefpunt aan de Oud Ferdinandus- dijk 15 in Heikant. Ze vertellen over het 'geheim' van Crochet Al ong. Hierbij haak je wekelijks een streep, wat uiteindelijk een deken moet worden. In Het Creatief- punt zijn diverse dekens te be wonderen. Meedoen aan de 'meet greet' kost 5 euro. Aanmelden via info@ hetcreatiefpunt.nl. ZATERDAG 30 AUGUSTUS 2014 Ko van den Bosse was gisteren nog volop bezig met de voorbereidingen van het Eenhoornfestival in Oostburg. foto Mark Neelemans Haringvlietstraat 29 te Lewedorp Keurige ruime 2-onder-1 kapwoning (390 m3) op een perceel van 362 m2 eigen grond Vraagprijs 200.000,- k.k. www.makelaardijwesteinde.nl AXEL GRAAUW Pascaline Gelderland (midden), secretaris van de Gildefeesten in Sluiskil. „Het is heel leuk om dit te doen voor je dorp." foto Mark Neelemans m?«se

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 159