Ve Jonge Ni Frisgroene paden geven fraai beeld Wereldvrouwen Ahoy! PR i Troubadour sluit maand af Ciné Premières SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Herkansing voor opvoering spektakel 'Archa' J V Meel veel Muiffelkraampje& ViratmXsped- en qUjhuaaena Zaterdag 30 augustus een carrouaeJjnet trekpaarden Nieuw programma van Franse films bij Film by the Sea. 15 films beleven hun Nederlandse première tijdens het festival. Openingsfilm: Party Girl op zaterdag 13 september om 18.45 uur. www.filmbythesea.nl GESLAAGD lm1 /MAKELAARDIJ L* IVESTEINDE Carine Walhout uit Kerkwerve is alsnog geslaagd voor het eindexa men vmbo van het Calvijn Colle ge in Goes. Carine moest haar laatste exa men wegens omstandigheden la ter maken, waardoor ze pas nu haar diploma in ontvangst kan nemen. Modeshow van ANBO Open lessen bij met Isabelle Mode Jeugdtheaterschool De ANBO afdeling Zierikzee houdt dinsdagmiddag 2 sep tember samen met Isabelle Mo de uit Den Haag een mode show in gebouw de Driehoek aan het Kerkhof in Zierikzee. Naast de show kunnen bezoe kers zelf zoeken en passen. De middag begint om 14.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Jeugdtheaterschool Zeeland geeft voorafgaand aan het nieu we cursusseizoen in Zierikzee dinsdag 2 september open les sen voor belangstellende leer lingen. Dat gebeurt bij Campus Cultura Pontes Pieter Zeeman. Van 16.30 tot 17.15 uur is er open les voor de 9+ groep en van 17.15 -18.00 uur voor 12+. Streekkoor Ruach begint repetities Streekkoor Ruach begint maan dag weer met de wekelijkse re petities. Belangstellenden, bij voorkeur ook mannen, kunnen vrijblijvend langskomen. De re petities zijn op maandagavond vanaf 20.00 uur in de J.L. de Jon- geschool in Zierikzee. Info: www.streekkoorruach.nl. Cursus 'boetseer je eigen dierentuin' Kinderen en volwassenen kun nen vanaf volgende week te recht voor keramiekcursussen bij Atelier de Bakkerij in Dreischor. Kinderen gaan aan de slag met het thema 'Boet seer je eigen dierentuin'. Kijk voor meer informatie op www.atelierdebakkerij.nl. NIEUWERKERK - De begraafplaats aan de Muyeweg in Nieuwerkerk ligt er prachtig bij op deze zomer se dag. Door de vele regen zijn de grasvelden tussen de graven fris groen en de hoofdroutes van as falt zien er uit alsof ze zojuist ge veegd zijn. De begraafplaats is vrij jong, de graven zijn allemaal van recente datum en dat zie je want nagenoeg alle graven zijn perfect onderhouden en schoon en dat draagt bij aan het fraaie beeld. De graspaden zijn ondanks de uit bundige zonneschijn nog klets nat. Dikke druppels hangen aan de grassprieten met als gevolg dat na een korte wandeling tussen de graven de schoenen nat en mod derig zijn. Voor iemand die goed ter been is wat ongemakkelijk - zeker op hakken - maar niet ono verkomelijk. Het is echter niet moeilijk voor te stellen dat ie mand met een rollator, rolstoel of scootmobiel meer problemen heeft. Zeker in de herfst en win ter als het gras zompig is, is gras niet vergelijkbaar met een ver hard pad. In Oosterland is een deel van de verharde paden inmiddels ook ver vangen door gras. De meeste pa den bij de recente graven zijn ech ter nog bestraat met tegels en wor den op termijn pas vervangen. Troubadour Theo van Teijlin- gen sluit vandaag de thema- maand Kunst en Koffie in de Kerk in de Bethlehemkerk in Scharendijke af. De kerk is de hele maand au gustus open geweest met een expositie van doopjurken en schilderijen. Theo van Teijlin- gen is al meer dan vijfentwin tig jaar actief bezig met liedjes en teksten. Zie: www.defigu- rant.nl. De kerk is open om 13.30 uur. Het concert begint om 14.30 uur en daarna is er koffie. ZIERIKZEE - Wereldvrouwen Ahoy! hervat woensdagmiddag 3 septem ber de wekelijkse inloopactivitei ten, van 14.00 tot 16.00 uur in Zie rikzee. Een dag eerder start de taalcursus 'Met taal kom je ver der' onder leiding van Irma Lie- vense van de Taaifirma. Meer in formatie via: www.zeeuwsewe- reldvrouwen.nl. ZIERIKZEE - De eerder geplande op voering van het openluchtspekta kelstuk 'Archa' op 5 juli dit jaar werd afgelast vanwege een WK-voetbalwedstrijd. De herkan sing voor deze opvoering staat nu gepland op zaterdag 6 september op het terrein van Campus Cultu ra Pontes Pieter Zeeman. 'Archa' is een associatieve voorstel ling waarin muziek, film, stil spel, dans, objecten en vuur 200 jaar Zeeuwse geschiedenis moeten verbeelden. De strijd tussen de mens en de natuurelementen staat centraal. Bedenker en regis seur is Rob Maaskant. Aanvang 21.15 uur. De toegang is gratis. Simon Stevinstraat 13 Viïssirtgen hURESr ZATERDAG 30 AUGUSTUS 2014 SCHARENDIJKE of mooi groen ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE DREISCHOR Haringvlietstraat 29 te Lewedorp Keurige ruime 2-onder-1 kapwoning (390 m3) op een perceel van 362 m2 eigen grond Vraagprijs 200.000.- k.k. www.makelaardijwesteinde.nl De paddenstoelen hebben het naar de zin op de natte graspaden in Nieuwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema Vrijstaand huis Drie slaapkamers Kunststof kozijnen Centrale verwarming (2011) Lichte woonkamer Midden in centrum!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 139