Beursvloer Zeeland breed WATER IN DE WATERWET 7 Evenement Muziekspektakel ZATERDAG 30 AUGUSTUS 2014 Spektakel Kerst aan de Kust De zevende editie van de succes volle Beursvloer Zeeland vindt plaats op 18 september in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. In tegenstelling tot voor gaande jaren zijn deelnemers uit heel Zeeland welkom op deze handelsbijeenkomst met gesloten beurzen tussen bedrijven en maat schappelijke organisaties. Tekst: Loes van der Hoeven GOES - De Beursvloer is een be kend, landelijk concept dat in Zee land wordt georganiseerd door Stich ting de Zeeuwse Uitdaging. Dit jaar is voor het eerst gekozen voor een Zeeuws brede opzet. En met succes! Uit alle regio's zijn aanmeldingen van zowel vragers als aanbieders ontvan gen. Op de Beursvloer Zeeland ontmoe ten bedrijven en maatschappelijke or ganisaties elkaar, gaan met elkaar in gesprek en kijken wat zij voor elkaar kunnen betekenen. Doordat vrager en aanbieder elkaar direct persoonlijk spreken, blijkt vaak dat zij meer voor elkaar kunnen betekenen dan zij in eerste instantie hadden gedacht. Me de dankzij de inzet van veel vrijwilli gers, zoals studenten van Inceptio Stu- dentenbedrijf (Scalda), kunnen par tijen elkaar snel vinden om tot mat ches te komen. Elke match gaat ge paard met een tegenprestatie, door gaans in de vorm van naamsvermel ding van de aanbieder op de website of andere communicatiemiddelen van de vrager. Deze vorm van waardering verhoogt bovendien diens naamsbe kendheid. Tijdens Beursvloer Zee land 2014 lanceert de Zeeuwse Uitda ging een nieuwe activiteit: De Dien- stenbank. "Hier wordt vraag en aan bod van diensten weergegeven, die bedrijven en organisaties gratis bieden aan maatschappelijke en vrijwilligers organisaties", licht manager Maijolijn Sponselee toe. Ook hier wordt een te genprestatie gevraagd in de vorm van naamsvermelding. Voor een grootschalig muzieke- vent moetje als Zeeuw meestal de provincie uit, maar dit jaar organiseert LMG Exhibitions een 'Kerstmuziekspektakel' in Zeeland! "Muziekevents met artiesten van eigen bodem zijn enorm populair," zo redeneerde LMG Exhibitions. "Dus waarom niet hier in Goes, waar een perfecte ruimte met volop parkeergelegenheid en een ideale centrale ligging beschikbaar is in de Zeelandhallen. Ondernemers hoeven niet lang te piekeren over een kerstpakket of eindejaars feest; Een ideaal uitje op zaterdag 12 december. Tekst: Annet van de Ree Foto's: LMG GOES - LMG Exhibitions B.V., de organisatietak van LMG strategie+creatie en organisator van het zakelijke Contacta.nl en de Hore- cabeurs Goes, is de initiatiefnemer voor dit evenement in kerstsfeer. Per ry Kentin, directeur LMG strategie+creatie: "Aan het einde van het jaar staan er in de agenda's vol gens traditie volop eindejaarsevents gepland en 'Kerst aan de Kust' past prima in het plaatje van een gezellig en uniek evenement als jaarafsluiting voor personeel, relaties of collega's. Als bedrijf of organisatie heeft u met 'Kerst aan de Kust' de mogelijkheid om een compleet verzorgde en gezel lige avond aan te bieden." Zaterdag 12 december a.s. is de per fecte datum voor de primeur van hét kerst muziekspektakel van Zeeland: 'Kerst aan de Kust'. Diverse Neder landse artiesten treden op met hun be kende hits en de leukste kerstnum mers onder leiding van 'New Amster dam Orchestra'. De bekende Neder landse topartiesten zijn o.a. de 3JS, Xander de Buisonjé, Do, Lange Frans en Anita Meyer, vorig jaar nog te zien als Maria in "The Passion" Ook zijn Nielson, een jong aanstormend poptalent en Leona Philippo, winna res van The Voice of Holland, bena derd. De Zeelandhallen in Goes krij gen een complete make-over en wor den volledig in kerstsferen gebracht. Gezellige verlichting en een sfeervol De Drie J's, topact in Goes. decor maken dit evenement tot een kerstspektakel! LMG Exhibitions B.V. heeft er voor gekozen om er een 'volwassen' bijeen komst van te maken, dus de mini mumleeftijd voor bezoekers is 18 jaar. "Aan personen onder de 18 jaar wordt dus geen toegang verleend, ook niet onder de begeleiding van een volwassene", aldus Perry Kentin. Voor de organisator is het weer een nieuwe uitdaging om voor een derge lijke groot publieksevenement te kie zen, want de netwerkevenementen Contacta.nl en Horecabeurs Goes zijn uiteraard gericht op de zakelijke bezoeker. Ervaring met het aantrek ken van BN-ers heeft Perry en zijn team inmiddels ruimschoots, want hij wist voor Contacta.nl bekende perso nen als Jort Kelder, Wubbo Ockels en toenmalig premier Balkenende naar Goes te halen. Eén van de be langrijke succesfactoren voor een eve nement is een zorgvuldig opgezette campagne en het tijdig starten daar van. "Naamsbekendheid ontwikkelen bij het publiek kost tijd, Het in de zo mer opstarten van de promotie van een kerstevenement lijkt vroeg, maar het moet de kans krijgen zich bij een groot publiek bekend te maken en dat heeft gewoon tijd nodig. Vooral ook voor de zakelijke markt is het tij dig aanbieden van een dergelijk eve nement belangrijk, zodat je het mo mentum van de keuze voor een kerst- of eindejaarsevent niet mist!" O voor meer informatie en de kaartverkoop kunt u terecht op www.kerstaandekust.nl of de organisator LMG Exhibi tions. H Mr. H.E. Goedegebuur (Jitske) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Denk je aan Zeeland, dan denk je aan water. En wanneer een jurist aan wa ter denkt, denkt hij al snel aan de Waterwet. Wat is die Waterwet nu precies en wat houdt die wet in? In deze column een korte verkenning. De Waterwet of, voluit, 'de Wet van 29 januari 2009, houdende regels met betrekking tot het beheer en gebruik van watersystemen' is een wet die het beheer van oppervlaktewater (kanaal, rivier, Oosterschelde etc.) en grond water regelt. Deze wet is onder meer bedoeld om overstromingen, water overlast en waterschaarste te voorkomen en te beperken en om ervoor te zorgen dat de kwaliteit van het water wordt beschermd en verbeterd. In de Waterwet zijn dus regels te vinden die gaan over normen waar dijken aan moeten voldoen, over de aanleg en versterking van dijken en de proce dure die dan moet worden gevolgd, over verontreiniging van bodem en oe vers en ook regels over een nationaal waterplan dat moet worden opgesteld en bijvoorbeeld hoe verschillende waterschappen moeten samenwerken. Daarnaast is in deze wet de watervergunning te vinden. Dat is een vergun ning die nodig is voor bijvoorbeeld het lozen van afvalwater op oppervlak tewateren, het onttrekken van grondwater, maar ook voor het dempen van water of voor de aanleg van een waterberging. Voorheen bestond deze ver gunning uit zes verschillende vergunningen, maar deze zijn in de Waterwet alle gebundeld tot één (water)vergunning. Ook acht afzonderlijke wetten die ieder met waterbeheer te maken hadden, zijn in de Waterwet samengevoegd. Daarmee is de Waterwet ook nog eens een goed voorbeeld van het vereenvoudigen en bundelen van regels: regels over water. ADVOCATEN BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL WWW. HAANSADVOCATENNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115