C<c. <C<'c RIDEï'i? ROSES 'Met de Ride in Zeeland is het alsof de cirkel rond is' 'Ik fiets als eerbetoon op de hybride van mijn moeder' RIDE FOR THE ROSES 13 I!» FEITEN EN CIJFERS et hing er even om of Martin Hoevenaars uit Scherpenisse deze Ride kon meefietsen. Maar hij is hersteld van een nekoperatie en kon dus trainen voor de too kilometer. Er was hèm veel aan gele gen. „Met deze Ride maak ik de cirkel rond. In 2008 was de Ride ook in Zee land en reed ik voor het eerst mee, met mijn vader en mijn schoonvader. Enige maanden na de Ride bleek mijn schoon vader zelf ziek te zijn. Zijn fanatisme voor het fietsen veranderde in een even fanatieke strijd voor het leven. Samen met mijn zwager heb ik de jaren daarop meegereden met de Ride. We vertrok ken vanuit het huis van mijn schoonou ders in Biezelinge. In het najaar van 2011 werd ik gevraagd of ik mee wilde doen met Alpe d'HuZes 2012. Mijn lief Wille- mien en ik zijn op de fiets naar Alpe d'Huez afgereisd; zij op de oude omge bouwde racefiets van haar vader. We zijn bepakt en bezakt de hele berg opge- fietst. Halverwege kwamen onze ouders ons tegemoet gereden; zij waren uit Ne derland afgereisd om ons te steunen. De editie Alpe d'Huzes 2013 werd een heel bijzondere. Mijn schoonvader ging snel achteruit. Toen Alpe d'HuZes naderde, werd duidelijk dat hij het niet lang meer zou maken. De laatste weken voor de Al pe verbleven we in huis bij mijn schoon ouders. Mijn schoonvader zelf stimuleer de ons toch af te reizen naar Frankrijk: 'Voor mij kunnen jullie niets meer doen, maar wel voor al die anderen'. We hebben op intense wijze afscheid geno men. De dag van de Alpe was zéér emo tioneel, omdat hij die dag in coma raak- te. Halverwege de dag belde Willemien naar huis en het onvoorstelbare gebeur de: haar vader reageerde op haar stem en bracht een laatste groet aan ons. De vol gende ochtend kregen we bericht dat hij overleden was. Hij had ervoor geknokt om ons de Alpe te laten rijden. Die strijd heeft hij met glans gewonnen. Met deze Ride in Zeeland is het alsof de cirkel rond is." Claudia Sondervan "W" essie Scheele (23) uit Biervliet doet I mee aan de Ride for the Roses op I een 'simpele' hybride. Bewust, want net is een tweewieler met een verhaal. Jessie trapt op de fiets van haar moeder, die in januari overleed aan de gevolgen van kanker. „Toen ik mij inschreef was dat met de gedachte dat ze nog kon mee maken dat ik voor haar fietste, maar he laas mocht dat niet zo zijn", vertelt ze. Samen met haar vriend Joey en haar va der brengt ze met haar deelname een eerbetoon aan haar moeder. „Maar ik wil ook meer betekenen voor kankerpa tiënten. Sinds twee jaar collecteer ik als vrijwilliger, maar door alle negatieve be richten (Alpe d'Huzes en zo) voelde ik me daar minder goed bij. Ik haalde geld op, maar deed er zelf weinig voor. Met de Ride haal ik niet alleen geld op, maar lever ik zelf ook een fysieke prestatie." Gaandeweg sloten meer familieleden, vrienden en kennissen zich bij Jessie aan. „Wij zijn nu met 25 man voor de 50 en 100 kilometer. Met een deel van die groep deden we maandelijkse trainin gen die steeds meer opbouwden in kilo meters. Daarnaast probeer ik tweeweke lijks een ronde te fietsen met mijn vader en vriend. Ik doe krachttraining in de sportschool en af en toe de mountainbi ke voor de afwisseling. We hebben ook aan de 100 kilometer lange Ride Before The Roses meegedaan. Een heftige voor proef van wat ons te wachten staat." Jessie probeert de honderd kilometerva riant van de Ride te volbrengen. Of ze fietsen inmiddels leuk vindt? Nee, niet echt. „De vele ritjes naar school door re gen en wind als middelbare scholier heb ben mijn interesse voor het fietsen wel enigszins verzwakt. Genieten van het fietsen zelf doe ik niet zo, maar wel van de mooie plekjes in Zeeland en Vlaande ren waar ik kom. Omdat ik voor de trai ningen toch wel wat kilometers maak, kom ik op plekken waar ik anders niet zo snel zou komen. Een rondje Veerse Meer. De mooie polders van Zeeuws Vlaanderen. Prachtig! Raymond de Frel ZATERDAG 30 AUGUSTUS 2014 IN ACTIE VOOR WÊÊÊKKSUM Dit jaar wordt de zeventiende Ride for the Roses verreden. Er zijn 10.000 deelnemers die meerijden op zondag 7 septem ber. Deze deelnemers hebben zich laten sponsoren voor bijna 100.000 euro. Aan de tocht over honderd kilo meter doen 6500 deelnemers mee. Ongeveer 3300 mensen rijden de 25 of de 50 kilometer toer tochten. Er zijn 102 bedrijventeams op gericht met ongeveer 3700 deelnemers in totaal. Er zijn 352 wielerploegen opge richt door individuele deelne mers. Maar liefst 150 voorrijders zor gen ervoor dat het peloton bij de tocht over honderd kilome ter in goede banen wordt ge leid. Er zijn op 6 en 7 september meer dan 400 vrijwilligers ac tief. H Martin Hoevenaars Jessie Scheele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105