€449 Senator in Italië 'behekst' na Afrikaans ritueel P weg nf De ebola-uitbraak in West- Afrika is de dodelijkste ooit. Al 1.552 mensen overleden. 6 BUITENLAND EPIDEMIE 1 EBOLA BESMETTINGEN EN DODEN WEST-AFRI Boek nu: www.effeweg.nt of bel 0529 4696 67 £kSfi tïr Veiligheidsraad eist vrijlaten blauwhelmen De 43 VN-militairen die zijn ge gijzeld op de Golanhoogte in Syrië, moeten 'onmiddellijk en zonder voorwaarden vooraf worden vrijgelaten. Dat heeft de Veiligheidsraad van de Vere nigde Naties gisteren geëist. De blauwhelmen uit Fiji en de Filipijnen werden op de Golan gestationeerd om het Syrische regeringsleger te scheiden van de Israëlische bezettings macht. Volgens het Syrische Observatorium voor de Men senrechten zijn de gijzelne mers van het jihadistische al-Nusrafront, dat strijdt tegen het Assad-bewind. Groenen-voorzitter op foto met hennepplant Justitie in Duitsland is een onder zoek begonnen tegen Groenen- voorzitter Cem Özdemir wegens drugsbezit. De parlementariër is in een filmpje te zien naast een hennepplant op het balkon bij hem thuis. De opname is gemaakt toen Özdemir meedeed aan de Ice Bucket Challenge om aan dacht te vragen voor ALS. Volgens Özdemir was de plant expres in beeld. Het is een politiek state ment: de Groenen zijn al lang voor de legalisering van cannabis gebruik door volwassenen. De po litie meent dat de politicus wil verdoezelen dat hij de plant per ongeluk heeft laten filmen. Zoektocht vermiste Spanjaarden gestaakt Indonesië heeft de zoektocht gestaakt naar twee Spanjaar den die na een scheepsongeluk bij het vakantie-eiland Komo- do waren vermist. Ze hebben geen hoop meer de lichamen te vinden, heeft de Spaanse am bassadeur in Jakarta gezegd. Het schip MV Versace Amare verging zaterdag 16 augustus. Aan boord waren vijf Indone siërs en twintig toeristen uit onder meer Duitsland, Neder land, Spanje, Italië en Groot- Brittannië. Het schip, dat van Lombok naar Komodo voer, werd door een hoge golf getrof fen en sloeg lek op een rif. Calderoli (58), van oorsprong arts, is al weer ruim twee decennia par lementariër in Rome: de 'boeven- stad' volgens Lega Nord die, net als de rest van het zuiden, deel moest gaan uitmaken van het Afri kaans continent. De Lega-revolu- tie bleef echter uit. De Noord-Ita liaanse heilstaat Padania kwam nooit van de grond, maar Caldero li is gebleven. De politicus is zelfs een gewaar deerd collega geworden, ook van linkse senatoren. Calderoli profi teert van zijn aura van sympa thieke dorpsgek. Hij zegt vreselij ke dingen over homo's en buiten landers, maar komt ermee weg, want hij is simpatico. Bovendien worden zijn aanvallen op mos lims - hij liet eens een varken uit op de plek waar een moskee moest verrijzen - tegenwoordig anders beoordeeld. Toen Italië vorig jaar zijn eerste zwarte minister kreeg - de van oorsprong Congolese arts Cécile Kyenge vergeleek Calderoli haar met een orang-oetan. Er was veel ophef, maar toch vooral voor de vorm, 'want het was Caldero li'. Kyenge stapte naar de rechter. En iedereen maakte zich vrolijk over Kyenge's vader, die in Congo een ritueel liet uitvoeren en de voorvaderen vroeg om 'Calderoli te bevrijden van slechte gedach ten en beledigende woorden'. Calderoli is het lachen vergaan. Dat komt door de Makumba, zoals hij het noemt, van vader Kyenge. De afgelopen maanden werd de ene ziekte na de andere bij Cal deroli geconstateerd. Hij belandde zes keer op de operatietafel, brak zijn vinger en twee ruggenwer- vels bij een val, zijn moeder over leed, en vorige week trof hij een twee meter lange slang aan in de keuken van zijn huis in het noor delijke Bergamo. Geen goed te ken, helemaal niet omdat Caldero li het (beschermde) dier doodde en de foto op Facebook zette. „Ik bid iedereen die een goede exorcist weet, contact met me op te nemen, het wordt me te veel", zei Calderoli deze week in een in terview. Italië, bijgelovig tot op het bot, weet niet of er gelachen of gehuild moet worden. Kyenge stelde Calderoli gerust. „Er is hele maal geen vloek uitgesproken", zei ze, om er met on-Afrikaanse nuchterheid aan toe te voegen: „Ik ben degene die wordt achter volgd en wel door Calderoli. We zien elkaar in de rechtszaal." ligt waarschijnlijk twee tot vier keer hoger dan het officiële aantal dat nu bekend is. De epidemie woedt voornamelijk in Liberia, Sierra Leone en Gui nee, maar ook in Nigeria is een aantal mensen aan het dodelijke virus overleden. Gisteren maakte Nigeria bekend dat een arts in de oliestad Port Harcourt aan ebola is overleden. De andere doden vie len in de stad Lagos. In de Democratische Republiek Congo is ook ebqla uitgebroken. In de provincie Équateur in het noorden van Congo zijn waar schijnlijk tachtig mensen besmet met het virus. In Congo werd ebola voor het eerst geconstateerd in 1976. Het land is inmiddels toe aan de ze vende uitbraak van de ziekte in 38 jaar. Volgens de WHO is deze uitbraak een 'andere' ebola-epidemie, die niets te maken heeft met die in West-Afrika. Het aantal Congole- GENÈVE - Het dodental als gevolg van de ebola-uitbraak in West-Afrika is gestegen naar ze ker 1.552. Dat betekent dat er sinds afgelopen vrijdag 125 sterfge vallen bij zijn gekomen. De Wereldgezondheidsorganisa tie van de Verenigde Naties (WHO) maakte de cijfers gisteren bekend. In totaal zijn er 3.069 be smettingen vastgesteld. Vrijdag lag het aantal doden door ebola nog op 1.427. De angst voor ebola blijkt ook uit het aantal luchtvaartmaatschappij en dat de vluchten naar Sierra Leone heeft geschrapt. Alleen Brussels Airlines en Royal Air Ma- roc landen nog in Freetown. De eerste doet dat nog op aandringen van de VN, omdat dringend 40 ton medische cargo naar het crisis gebied moet worden gebracht. Volgens een woordvoerder van de Belgische luchtvaartmaatschappij staat het personeel niet te drin gen om de vluchten te maken. „We begrijpen de ongerustheid van het personeel en bekijken dus geval per geval." De luchtvaart maatschappij voert overleg met de vakbonden, vanwege de ge zondheidsrisico's. Ebola blijft zich intussen snel ver spreiden, aldus de WHO. Meer dan 40 procent van het totaal aan tal ziektegevallen zijn de afgelo pen 21 dagen ontstaan. De meeste gevallen zijn geconcentreerd in een klein aantal gebieden. De organisatie vreest dat de huidi ge epidemie meer dan 20.000 mensen kan treffen. Om de uit braak te bestrijden is een strate gisch plan gemaakt. Het werkelij ke aantal doden en besmettingen NIGERIA Ebola: vrees voor GUINEE SIERRA LEONE3 LIBERIA De huidige ebola-uitbraak, de dodelijkste ooit sinds het virus ontdekt werd, heeft inmiddels aan 1.552 mensen het leven gekost. Besmettingen Doden Guinee 648 430 Liberia 1.378 694 Sierra Leone 1.026 422 Nigeria 17 6 Totaal 3.069 1.552 per 28 augustus Vertrek: 22 sept, 13 okt Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijtbuffet 9x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar U verblijft in een 3* hotel, de kamers zijn voorzien van douche en toilet. >orbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. MY8, s/A Alle fouten voorbehouden. F Exclusief excursie- en entreegelden en €18,-resen/eringskosten per boeking. 10 daagse busreis I SYRIË BERLIJN DENPASAR Het ritueel in Congo waarbij Cécile Kyenge's vader (links) aan zijn voorva deren vraagt Calderoli (op de foto) te bevrijden van slechte gedachten. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - „Help me, help me er van af." Roberto Calderoli, de man van de grote mond en de eindeloze pro vocaties, is plots heel klein. Dat is niet alleen omdat hij in de Senaat zit met pleisters op zijn hoofd en zijn arm in een mitella. De Italiaan se ex-minister en voorman van de extreem-rechtse Lega Nord weet het zeker: hij is behekst. door onze redactie buitenland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6