de woning gedaan? Ongeval heeft grote impact op verdachte O Marconistraat 3' 111 Kortgeiie 6VI KatS Tariefswijzigingen MultiMedia 2014 BEVELANDEN en THOLEN 25 concrete plannen GOES - Voor de locatie Auto Cen trum Goes, de Renault-garage aan de Marconistraat, zijn 'na di verse gesprekken' nog altijd geen concrete plannen. Dat meldt bur gemeester René Verhulst naar aan leiding van de collegevergadering. Eind 2012 leek er sprake van dat de garage op vrij korte termijn zou worden omgevormd tot win kelcomplex van zo'n zevendui zend vierkante meter in twee en drie lagen. Er ligt in principe ook al een ontwerp van Roos en Ros Architecten, gemaakt in opdracht van makelaarskantoor Faasse en Fermont dat de locatie verkoopt. Maar veel schot lijkt er afgaande op de uitspraak van Verhulst nog niet in te zitten. Op de agenda van de collegevergadering van af gelopen dinsdag prijkte het punt 'Vaststelling wijzigingsplan Mar conistraat 3' (De Renaultgarage, red.), maar de bespreking is nog even vooruitgeschoven. Voor CDA en SGP was het helder: zowel de Nicolaaskerk als. de Kat se kerk zijn beeldbepalend, en al zijn enkel de torens als monu ment gemeentebezit, die zitten wel aan de kerken vast en het is dus van belang dat die goed on derhouden worden. Ook BEN, de partij die voor de zomer nog pleit te om het rekeningoverschot van Noord-Beveland deels aan de Ni colaaskerk te besteden, steunde de subsidie aan de kerken als cul tureel erfgoed. E>e raad besloot met acht tegen vijfde Nicolaaskerk tot 20.000 eu ro subsidie te gunnen. NBB en WD waren tegen gemeentelijke steun voor eigendommen van kerkgemeenschappen. Mark Faas- se (BEN) probeerde het voorstel nog aan te passen door de voor waarde van cofinanciering door provincie of anderen te schrap pen, maar daar wilde alleen Ellen van de Klooster in mee. Zij stem de niettemin voor de subsidie, met de aantekening dat dat de ge meente geen geld meer steekt in de verdere omvorming van de Ni colaaskerk tot multifunctioneel gebouw. De NBB stemde ook tegen de 11.000 euro subsidie voor het op knappen van het Nieuw Zeeland huis bij de Katse kerk. Dat voor stel kreeg weer wel de steun van de WD, waardoor de stemverhou ding twee tegen en elf voor werd. Bij de Katse kerk liggen de zaken anders, vond WD-fractievoorzit- ter Dirk Hage. „Het werkt wat an ders daar, met een stichting en zo", en daar liet hij het bij. DELTA Pianospel voor vier handen Quatremainsgroep Zeeland geeft zaterdagmiddag 30 augus tus quatremainsconcertjes. De ze pianoconcerten voor vier handen zijn te beluisteren bij SVRZ Ter Valcke aan de Louise de Colignylaan in Goes. De aan vang is om 14.30 uur, de toe gang gratis! Veertiende editie van Trekkertrek Aan de Kloetingseweg vindt mor gen de veertiende editie van de Trekkertrek 's-Heer Abtskerke plaats. Dat begint om 8.30 uur met proeftrekken. Om 15.00 uur is er nog een speciale demonstratie, waarbij opgevoerde vrachtwa gens de full pull proberen te ha len. Entree voor volwassenen drie euro en voor kinderen tot 12 jaar één euro. Parkeren is gratis op de parkeerplaats naast het terrein. Cursus wegwijs op tabiet en iPad Servicebureau Voor Elkaar ver zorgt een tabletcursus voor se nioren in het gemeentehuis van Tholen. Inwoners vanaf 60 jaar die een tablet of iPad heb ben maar niet weten wat het apparaat allemaal kan, kunnen dat voor 25 euro in twee midda gen te weten komen. De lessen voor tablet zijn op 6 en 13 okto ber, voor iPad 16 en 23 oktober. Aanmelden: 0166 - 668200. nen bufferen, verwacht R&B Wo nen dat het zomercomfort ook sterk is toegenomen. In de badka mer is een wastafel gemonteerd uit vlasvezelcomposiet. Speciaal voor dit project produceerde Holo- nite vensterbanken met een bioba- sed hars. Voor de afwerking van het hout is een lijnolielak van Rolsma toege past. De plafonds zijn afgewerkt met een verf op basis van so- ja-olie, eveneens van Rolsma. Hoofdaannemer was Bouwbedrijf Van de Linde uit Goes. Natuurlijke isolatiematerialen blij ken goed betaalbaar en zeer ge schikt voor renovaties. De repara tie van de houten begane grond- vloer is concurrerend ten opzich te van het vervangen van de vloer door een betonnen vloer. Belang rijk voordeel is dat de vloerrepara tie een schoon en droog proces is. De vloer is meteen geschikt voor bewoning en hoeft niet uit te har den en te drogen. Het slopen van het buitenspouwblad in combina tie met het aanbrengen van een natuurlijk buitengevelisolatiesys- teem blijkt duurder dan het aan brengen van een conventioneel systeem met EPS-platen. Maar voor een renovatie is het ademen de vermogen van de natuurlijke materialen een belangrijk voor deel. De toepassing van de lijnoliege dragen verf bleek vanwege de tra ge droging een grote invloed te hebben op de planning van het project. Raadsman Eduard Smit wees ook op die mogelijkheid. „Het ging om een elektrische fiets waarmee mensen behoorlijk hard kunnen rijden., En hoe harder, hoe insta- bieler." Officier van justitie Rob Rammeloo gaf aan dat je als auto mobilist soms van geluk mag spre ken dat je niet bij een ongeval be trokken raakt. In dit specifieke ge val vermoedt hij dat de Vlissingse de fietser gewoon niet heeft ge zien. „Mogelijk door de lichtin val." Omdat het ongeval al bijna twee jaar geleden gebeurde, matig de hij zijn eis: een geldboete van 750 euro en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden. Toch maakte ze op 5 september 2012 wel zoiets mee. Ze reed op de Valckenisseweg in Rilland met haar auto de bejaarde meneer Luijsterburg aan. Als gevolg van dat ongeval overleed hij. „Ik heb daardoor een hekel aan mezelf ge kregen", vertelde ze. Ze zei dat ze de fietser helemaal niet had ge zien. Ze dacht zelfs dat hij haar misschien aan het inhalen was. Internet Prijs Ind btw 17,75 14,50 13,95 16,50 21,25 31,25 50,25 75.25 15,50 11,55 8,55 6,65 10,75 2,50 ZEELANDNET door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De kerken van Kort- gene en Kats kregen gisteravond niet zonder slag of stoot subsidie geld voor renovatie en omvorming tot multifunctioneel gebouw. Vanaf 1 oktober 2014 verhoogt DELTA Kabelcomfort de maandtarieven voor de levering van radio, televisie, internet, telefonie en enkele tv-betaalpakketten. DELTA investeert continu in de verbetering van producten en diensten. De kosten om dit te doen zijn gestegen. Wij zijn helaas genoodzaakt een deel van deze stijging doorte berekenen aan onze klanten. De tarieven voor Alles-in-1, de gesprekskosten digitale telefonie en DELTA Mobiel blijven ongewijzigd. In de onderstaande tabel vindt u de nieuwe tarieven. De tariefswijzigingen worden automatisch doorgevoerd op de maandelijkse factuur. rm verbindt VRIJDAG 29 AUGUSTUS 2014 GOES www.quatremainsgroepzee- land.nl 'S-HEER ABTSKERKE THOLEN de kokkelschelpen onder de vloer, foto's Mechteld Jansen MIDDELBURG - Ik was ervan over tuigd dat ik een goed mens was. Dacht dat goede mensen geen ex treme dingen meemaken, zei giste ren Nadia S. (34, Vlissingen) tegen de rechters. Digitale tv Prijzen per i oktober 2014 Radio tv TV Basis (kabel via maandnota energie) Sporti Fox Sports International Internet Basis Internet Midi Internet Premium Internet Super Internet Extreem Bf lleh Basis Bellen Basis bij Internet Basis/Midi* Bellen Basis bij Internet Premium/Super/Extreem* Belbundel Avond-Weekend Belbundel Altijd Betalen per factuur Digitale telefonie Administratiekosten Abonnement inclusief combinatiekorting internet bellen Meer weten? Kijk op www.DELTA.nl/tariefswijzigingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59