Met deze schermen blijf je uit de wind Combinatie van allerlei smaken 4 ZOMERKRANT Shop Top-3 Zomerdrankje Verborgen parel Aan de kust wil er nog wel eens een stevig windje waaien. Om toch warm te blijven, kun je een windscherm gebruiken. Ze zijn er in diverse soorten en maten. Het kleurrijke windscherm van Summertime is op elk gewenste manier neer te zetten. Het is ge maakt van polyester en is te ge bruiken op het strand, in de tuin of op het terras. Door de vijf hou ten palen met metalen kappen blijft het windscherm altijd ste vig staan. Het Windscherm Antigua is een extra lang scherm van tien meter. Het is gemaakt van polyester en het scherm heeft zelfs een aantal kleine ramen, zodat je toch nog van het uitzicht kunt genieten. Als je op de camping wilt koken, is het niet fijn als het vuur elke keer uitgaat. Met het Crespo Windscherm P259 bescherm je het vuur tegen de wind. Hij is 32 centimeter hoog, en dus geschikt voor bijna elke gasbrander. Tien jaar geleden begon Gerard Talsma met het aanleggen van een subtropische tuin in Vrou wenpolder. Wat begon als een klein hobbyproject, groeide uit tot een paradijs en dat wordt dit weekend gevierd. „We begonnen ooit met het aanleggen van de rand van de tuin", vertelt Gerard. „Wim Uilenbroek, een vriend van mij, heeft me geholpen met de aanleg van de tuin en het ontwerp." Al snel groeide het project uit tot één van de meest bijzondere tuinen van Nederland. „In vijfjaar hadden we de basis al opgebouwd, terwijl ik er in eerste instantie twintig jaar over wilde doen." De tuin die Gerard heeft aangelegd, is een mediterrane tuin. „We hebben diverse bo men en planten die normaal in Nederland niet groeien. Maar het klimaat in Zeeland is er best geschikt voor. Je moet gewoon de juiste bomen planten om zoiets moois te creëren. We hebben een Spaanse schaakta fel, die kan je in Nederland nergens krij gen. Die hebben we ooit nog met een vrachtwagen in Spanje opgehaald. Dat doen we tegenwoordig niet meer." Wat veel mensen niet verwachten, is dat de tuin gewoon in de open lucht is. „Ik wilde wel een tuin aanleggen die ook echt een tuin is. Geen kassen of andere overdekte tuinen. Veel mensen verbazen zich over het feit dat er geen dak boven zit." Door de bomen die om de tuin heen staan, is het er iets warmer en kunnen de planten toch ge woon groeien. Het mooiste aan de tuin vindt Gerard de palmboomboulevard eri de waterval bij de vijver. „Ik heb beide zelfbedacht, dus daar ben ik toch best trots op." Ook de bezoekers vinden de tuin speciaal. „Er komen heel veel Duitsers en Belgen, maar ook Nederlanders. Sommigen komen speciaal naar Vrouwenpolder gereden om de tuin te bekijken. Wat opvalt, is dat de laatste jaren vooral veel mensen uit het noorden van Frankrijk komen." De bezoe kers komen vooral voor de rust en de ruim te. „Je kunt hier makkelijk een hele dag doorbrengen", vertelt Gerard. „Zeker als het een beetje mooi weer is, dan is de tuin prachtig om te bekijken." Gerard vindt dat zijn tuin daarnaast ook educatief kan zijn. „Er zijn hier zoveel plan ten en bomen die bezoekers nog nooit ge zien hebben." Elke dag nog geniet hij van zijn tuin. „Ik doe nog steeds alles zelf. Afgelopen week stond heel de tuin blank vanwege de re gen, en dan sta ik gewoon de hele dag met een pomp het water weg te halen. Dat hoort erbij. Het leukst vind ik natuurlijk het bijhouden van de tuin." Dit weekend viert Fort den Haak zijn tien de verjaardag. De tuin is extra lang open voor nieuwsgierigen. „Bezoekers krijgen een glaasje prosecco en een hapje. We ver lichten de tuin, dat is vooral 's avonds een mooi zicht." Ook mogen de bezoekers voor de helft van de normale prijs naar binnen. Iedere vijfde bezoeker krijgt daarnaast een minipalm mee naar huis. Langzaam breidt Gerard zijn tuin verder uit. „Er is nog ruimte zat om de tuin nog groter te maken, dus voorlopig ben ik nog niet klaar. Ik heb nog wel wat ideetjes voor de toekomst." Als je een slok neemt van de cocktail Singapore Sling, proefje een combinatie van allerlei smaken. Dit drankje is ontstaan rond 1910 in het Raffles hotel in Singapore. De maker was de barman Ngiam Tong Boon. Het originele recept is in de jaren dertig verloren gegaan. Maar na de Tweede Wereldoorlog hebben barkeepers het recept op nieuw uitgevonden met behulp van herinnerigen en notities. De ze cocktail wordt op de dag van vandaag nog steeds geschonken in de bar van het Raffles hotel in Singapore. Om thuis van dit drankje te genieten, moet je eerst een cocktailshaker pakken. Hierin doe je ijsblokjes, 80 ml ananassap, 40 ml gin, 30 ml vers citroensap, 20 ml kersenlikeur, 10 ml grenadi ne, 5 ml DOM Benedictine, 5 ml Cointreau en twee druppels ango- stura bitters. Even goed shaken en dan uitschenken in een glas. door Lilian van Gaaien Voor grote gezinnen zijn er ook grotere windschermen. Het wind scherm van Antigua is tien meter lang. Hij is te koop voor 84,95 eu ro bij Campshop.nl. Mocht je buiten willen koken met een brandertje, dan is het Crespo Windscherm handig. Je vuurtje gaat hierdoor nooit uit. Te koop voor 31,94 euro via Yaksports.nl. door Lilian van Gaaien Gerard Talsma in zijn subtropische tuin, Fort den Haak. foto Ruben Oreel Voor meer informatie over de tuin en het jubi leumweekend, kijk je op Fortdenhaak.nl. door Vera van der Haven Singapore Sling, gegar neerd met ananas. De mensen komen voor rust en ruimte Dit eenvoudige windscherm is van het merk Summertime. Het scherm is vier meter lang en te koop voor 28,95 euro bij Ffshop- pen.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48