'Tol jaagt Nederlanders niet weg' Hotspot 2 ZOMERKRANT Zomemieuws Als je weet hoe je rechtop moet gaan staan op waterski's heb je de eerste horde genomen. Nu alleen de bochtjes nog... bij de tweede bocht aankomt, valt ze om. „Bij die tweede bocht vallen is echt het minst fijn. Je zit dieper in het water en moet dus langer zwemmen voordat je bij de kant bent. En als je dan bij de kant komt, kan je het hele stuk weer teruglo pen naar hier." Ook Lieke Kroon lukt het niet om voorbij de tweede bocht te komen. „Het is heel leuk om te doen. Je gaat lekker snel over het water, maar die bochten blijven echt lastig. Maar nu ga ik proberen om een heel rondje op de ski's te blijven staan." Kevin werkt sinds dit seizoen bij het wa tersportcentrum. „Het is erg leuk om te doen. De ene keer help ik hier bij de wa terskibaan en de andere keer weer bij het flyboarden of in het restaurant. De sfeer is altijd goed, want de mensen komen hier voor hun plezier. £n het is mooi om te zien dat ze na een hele tijd ploeteren, uiteindelijk een heel rondje op de ski's weten te blijven staan." De sportleraar van de school zit al klaar met een wakeboard aan zijn voeten. Maar net op dat moment werkt de baan niet meer goed. HJ klimt daarom op de stella ge naar het punt waar normaal de tou wen aan de baan worden bevestigd. Na een paar handelingen klimt hij weer naar beneden. De sportleraar kan dan alsnog zijn kunsten vertonen. De klas heeft ho ge verwachtingen, want hij is immers de leraar. Maar al voordat hij rechtop kan gaan staan, ligt hij alweer in het water. „Ik had nooit verwacht dat wij beter zou den zijn dan hem", zegt een jongen la chend. De leraar geeft niet op en probeert het nog een keer. Nu komt hij een klein stuk je verder. „Je bent nu honderd procent be ter dan de eerste keer", lacht HJ. Een groep jongens stelt zich op in de rij bij de baan. De ski's hebben ze opzij ge legd. „We gaan nu op onze buik over het water", vertellen ze. De eerste van het keer oefenen lukt het begin van de baan meestal wel. Het moeilijkst zijn toch wel de bochten", vertelt Kevin. De scholiere blijft rechtop staan. Vlak voordat ze bij de eerste bocht aankomt, zet ze meer druk op haar linkerbeen. Hierdoor komt ze aan de buitenkant van de baan te skiën. Als zij bij de bocht is, hurkt ze even en gaat dan weer staan. Maar voordat het meisje Kom op, je kunt het", roepen een paar kinderen van het Zel- denrust Steelant College in Terneuzen. Ze moedigen een klasgenote aan die met haar ski's over het water glijdt. De scholieren zijn op schoolkamp bij de Schotsman in Kamperland. En al drie dagen brengen ze de ochtend en middag door bij het gelijk namige watersportcentrum. Bij het waterskiën helpen Kevin Schae- ben en HJ de kinderen het water op. „Ar men gestrekt houden, gehurkt blijven zit ten en als je onder de baan komt, kun je rechtop gaan staan", legt hij aan één van de scholieren uit. Hij geeft haar een hand vat dat met een touw aan de waterski baan is bevestigd. Het touw wordt voort getrokken en het meisje glijdt met haar ski's over het water. De eerste seconden gaat ze gehurkt over het water. Door de snelheid krijgt ze veel water in haar ge zicht. Maar als ze eenmaal onder de baan komt, gaat ze staan en verschijnt er een glimlach op haar gezicht. „Na een paar ederlanders blijven niet weg uit Duits land als daar op alle wegen tol wordt ge- heven. Dit stelt al thans de Duitse minister van Ver keer, Alexander Dobrindt (CSU), donderdag in een interview met de krant Rheinische Post. „De infrastructuurheffing (tol - red.) heeft geen invloed op het grens verkeer", aldus de christendemo cratische bewindsman. De CDU-Bondsdagleden uit de aan Nederland grenzende deel staat Noord-Rijnland-Westfalen hadden zich woensdag juist una niem uitgesproken tegen de tol- plannen omdat de parlementa riërs vrezen dat Duitse winkels en horeca Nederlandse klanten verliezen. Volgens Dobrindt gaat dat niet op: „In Beieren kennen we zo'n situatie met Oostenrijk al jaren. Alleen is het daar omge keerd: de Oostenrijkers heffen tol, wij tot nu toe niet." Na de invoe ring van de tolheffing is het grens verkeer volgens Dobrindt juist toe genomen. En de Oostenrijkers zul len naar Duitsland blijven komen, ook als er tol wordt geheven. Het is altijd grappig als iemand Via een touwbaan worden de waterskiërs voortgetrokken. door Vera van der Haven r A» foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46