2 en 3 FZC 29 augustus 2014 Gratis kerkconcert Serooskerke-w Onnodige opnames in privéklinieken (S) Hotspot Bij recreatiegebied de Hollandsche Hoeve in Goes is het druk. Kinderen rennen er van de speeltuin naar de kinderboerderij en terug. Het is leuk om te zien als De mensen komen voor de iemand onderuit gaat rust en ruimte Op die laatste plek zijn de meeste be zoekers te vinden. Kinderen lopen tus sen de hokken van de varkens, paarden en konijnen. „Kijk, een babyschaapje" roept een jongetje tegen zijn moeder. Lachend vertelt ze haar zoon dat het een Vlaamse Reus is. Verderop is de weide waar de geiten staan. Je kunt hok ingaan om de geitjes te aaien. Ook de vijfjarige Roos is naar binnen gegaan, terwijl haar broertje nog wat angstig buiten het hek blijft staan. De geitjes beginnen te mekkeren en Roos lacht naar haar broertje: „Ze la chen je uit!" Later gaan ze toch met z'n tweeën naar binnen om de kleine gei tjes te aaien. Ook in het ambachtscentrum zijn men sen te vinden. In het centrum worden diverse oude ambachten tentoonge steld. In Schildermuseum Kleur Enzo, dat in het ambachtscentrum zit, zijn kinderen bezig met het schilderen van beeldjes. In de speeltuin klimmen enkele kleu ters in het klimrek. Allemaal proberen ze tot de top te klimmen. Sara Meins staat toe te kijken hoe haar kinderen voorzichtig naar boven klimmen. „De Hollandsche Hoeve is een leuk uitje voor kinderen. In de speeltuin kunnen ze even rennen en spelen, daarna even bij de beestjes kijken en in het am bachtscentrum leren ze ook nog wat." oor de jongste kinderen is er altijd wat te beleven bij de Hollandsche Hoeve. Je kunt er spelen in de speel tuin, midgetgolfen met de hele familie of naar de beestjes kijken op de kinderboerderij. In de Johanneskerk in Seroos- kerke (W) geeft de familie Jon- gepier morgen van 15.30-16.30 uur een gratis concert. Het gaat om een koperkwartet, dat wordt gevormd door vader Ard-Jan (euphonium), moeder Elly (alt hoorn) en de zonen Christian (cornet) en Tijmen (bugel). De kerk is geopend van 13.00-17.00 uur. Bovendien is er een tentoon stelling te zien met werk van Ad Sturm en Bram Francke. Nederlandse vakantiegan gers in Turkije worden vaak onnodig opgenomen in particuliere klinieken. Dat con stateert de Nederlandse alarmcen trale van Allianz Global Assistan ce in Amsterdam. „Mensen moe ten voor een oorontsteking al een nachtje blijven. Dat is onnodig de kosten voor de verzekeraar opdrij ven", zegt de woordvoerster van de alarmcentrale. „Wij zien al lan gere tijd dat artsen bij privéklinie ken patiënten vaak uitgebreider behandelen dan nodig is. Ze moe ten meerdere keren de kliniek be zoeken of krijgen onzinnige en onnodige onderzoeken." In tegen stelling tot vorig jaar moeten men sen nu al zelfs een nachtje blijven voor iets kleins. Rennen, spelen en leren Kijken naar de geitjes kan natuurlijk ook. foto Mechteld Jansen door Lilian van Gaaien ©pagina 5: Alle uitjes- in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45