Fietsreizen Moskou: geen militaire eenheden in Oekraïne 100% vertrekgarantie! Compleet verzorgd IN HET NIEUWS 3 Rechter: azc mag in gevangenis de Koepel Breda Hamer beoogd voorzitter van SER 459 499 799 De wereld is Kras 5 dagen al v.a. Ga naar Kras.nl/fietsrèizën of bel 0900-9697,5cPm BREDA - Het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA) kan doorgaan met de verbouwing van de voormalige gevangenis in het centrum van Breda voor de op vang van vluchtelingén. De rechter in Breda bepaalde don derdag dat de opvang van asielzoe kers in het gebouw niet in strijd is met het bestemmingsplan. De rechter gelooft ook niet dat het monument gevaar loopt door de verbouwing. De rechtszaak was aangespannen door omwonenden die geen asiel zoekers in hun buurt willen. De verbouwing van gevangenis De Boschpoort (beter bekend als de Koepel) was vanwege het kort ge ding van de omwonenden stilge legd. Het COA wil vanwege een nij pend tekort aan opvangplaatsen zo snel mogelijk vierhonderd asielzoekers vestigen in de gevan genis die sinds een paar maanden leegstaat. De eerste asielzoekers worden verwacht zodra de ver bouwing is afgerond, over onge veer drie weken. MOSKOU - Het Russische ministe rie van Defensie heeft gister avond tegengesproken dat er Rus sische militaire eenheden in het oosten van Oekraïne actief zijn. Berichten daarover hebben 'geen relatie met de werkelijkheid', liet het ministerie volgens persbureau Interfax weten. Een anoniem NAVO-staflid zei eerder op de dag dat er minstens ï.ooo Russische militairen in Oek raïne actief zijn, tot 50 kilometer over de grens. Volgens de NAVO heeft: Rusland aan de grens met Oekraïne 20.000 soldaten klaar staan. „Wij hebben van de lancering van deze internationale canard ge hoord en zijn verplicht de over zeese bedenkers daarvan en hun weinige aanhangers in Rusland te leur te stellen", zei een functiona ris van het Russische ministerie van Defensie 's avonds. De Veiligheidsraad van de Vere nigde Naties is gisteravond op ver zoek van Oekraïne in een spoed zitting bijeengekomen. Minister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken vindt de ont wikkelingen in Oekraïne 'zeer zorgelijk'. Hij heeft dat gisteren op zijn Facebookpagina laten we ten. „Veel berichten van toene mend oorlogsgeweld, waarbij de separatisten steeds openlijker steun ontvangen vanaf de andere kant van de Russische grens. Noch de afspraken in Berlijn, noch de ontmoeting in Minsk lij ken president Poetin van de koers van confrontatie af te krijgen. Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is gister avond in New York in spoed zitting bijeengekomen Daarmee staat hij een oplossing in de weg", aldus Timmermans. Militaire middelen zullen volgens Timmermans geen oplossing ople veren maar de ellende juist vergro ten. „Er moet worden onderhan deld, wie dat niet mogelijk wil maken, zal daarop worden afgere kend." D66-Tweede Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma wil dinsdag een debat met het kabinet over Oekraïne. De Europese Unie en Nederland moeten volgens hem komen met een heldere strategie tegenover het Russische militaire machtsver toon. DEN HAAG - PvdA-Tweede Kamer lid Mariëtte Hamer is voorgedra gen als nieuwe voorzitter van de Sociaal Economische Raad (SER), melden bronnen in Den Haag. De voormalige fractievoorzitter van de sociaaldemocraten kan de eer ste vrouw worden die deze func tie bekleedt. De SER, waarin werkgevers, werk nemers en onafhankelijke kroon- leden samenwerken, adviseert de regering over sociaal-economi sche onderwerpen. Met haar overstap zou een eind komen aan achttien jaar Kamerlid maatschap. Hamer (56) geldt als klassieke Pvd A-partij tijger met een links profiel. In de jaren '90 was ze voorzitter van de Rooie Vrouwen. Haar politieke kennis ligt met name op het gebied van onderwijs, arbeidsmarkt en ont slagrecht. Single Reis Brabant Gezellig met een groep eropuit door het Brabantse land naar o.a. de Drunense Duinen en Den Bosch. Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/22758 I Normandië Mont St.-Michel Populaire reis langs de invasiestranden, schattige badplaatsen en wereldwonder Mont St.-Michel Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/46006 I Langs de Bodensee Dé fietsbestemming van 2014: aangenaam klimaat, bloemeneiland Mainau en de beroemde Rheinfall Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/46051 I Cöte d'Azur Provence Nazomeren in Zuid-Frankrijk; geniet van de kust, lavendelvelden en het chique Nice en Cannes Extra ingjekochte aanbieding, profiteer nu Zie: Kras.nl/46199 5 dagen 7 dagen v.a. 7 dagen v.a. 10 dagen v.a. 299 Mont St.-Michel cp VRIJDAG 29 AUGUSTUS 2014 Prijzen per persoon op basis vari 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Demonstranten eisten gisteren bij het ministerie van Defensie in Kiev dat Oekraïne meer troepen naar het front stuurt, foto Oleksandr Khomenko/HH door Sandra Donker over 'Russische inval'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3